با سبک دکوراسیون کلاسیک و نئوکلاسیک و ویژگی های هر کدام آشنا شوید! گروه بینا

به عبارت دیگر، طراحی چیدمان به سبک مدرن، علاوه بر ساده بودن، از تزئینات زیاد و پیچیدگی ها کاملاً به دور می باشد. تمامی وسایلی که در این نوع دکوراسیون به کار می‌روند طبیعی و اصیل هستند. به همین دلیل است که وسایل قدیمی و عتیقه در این سبک دکوراسیون داخلی زیاد به چشم می‌خورد. معمولا از گچبری‌های هنری دست ساز و سبک قدیمی در ستون‌های خانه استفاده می‌شود. اگر از چوب در طراحی داخلی استفاده شود حتما چوب طبیعی و گرانقیمت خواهد بود. کفپوش این نوع دکوراسیون نیز معمولا پارکت است و در برخی فضاها نظیر آشپزخانه، اتاق پذیرایی و حمام ممکن است از کفپوش‌های سنگ مرمر یا موزاییک سنگی استفاده شود.

  • شما در اکثر مکان های مختلف معماری و دکوراسیون سبک مدرن را مشاهده می کنید.
  • مبلمانی که از چوب و روکش با فرم های منحنی ساخته شده اند برای دکوراسیون به سبک کلاسیک مناسب اند.
  • اگر تمایل به دکوراسیون , بازسازی ساختمان در تهران و دیزاین های کلاسیک در منزل خود دارید ، می‌توانید به‌صورت خلاصه ده راهکار زیر را در طراحی این نوع دکوراسیون به کار بگیرید.
  • به همین سبب استفاده ی مفرط از یک زنگ به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
  • ویژگی و خصوصیات منحصر به فرد این سبک، موجب شده که یک دیزاین خاص و یونیک به دکوراسیون خانه و محل کار ببخشد.

البته در کشورهایی نظیر یونان و انگلستان نیز آثار معروف تاریخی به معماری کلاسیک دیده می شود. ناگفته نماند که در هر یک از این کشورها سیر تکامل و حتی گاهی توقف در این سبک دیده شده است. در نتیجه منجر به ابداع یک نوع (زیر مجموعه) سبک کلاسیک با رعایت مبانی اصلی شده است. دکوراسیون کلاسیک ایرانی در واقع یک سبک اصیل و تجمل گرا متعلق به غرب می باشد.

آشپزخانه کلاسیک

اما تکنیک رنگ‌های سایه و روشن می‌تواند یک ایده جالب و خلاقانه باشد. رنگ هم که به نوبه خود جزو پارامترهای اساسی در هر طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید، در این سبک خاص، بیشتر به سمت استفاده از رنگ‌های سفید، شیری، کرم، طلایی و قهوه‌ای تمایل دارد. استفاده از پرد های ژاکارد و مخمل در سبک کلاسیک بسیار حائز اهمیت است . علاوه بر این ، پرده های سنگین تزئین شده و همچنین پرده های گران قیمت همراه با قرنیزهای مدرن و خالص و زیبا برای یک اتاق نشیمن کلاسیک مناسب هستند. دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک روشی است که بسیار کاربردی طراحی شده ، در عین حال بی عیب و کسل کننده نیست. مطمئناً می توانید عناصر دیگر طراحی را در خود بگنجانید و آنها را به درون خود بکشید ، مثلاً مواردی از دیروز ، امروز و فردا را می توان با هم جمع کرد تا ظاهری جذاب ایجاد کرد.

نه_تونالیته های رنگی

اما در این بین اشیای چوبی از اصالت بیشتری برخوردار بوده و محبوب تر نیز می باشند. از دیوارکوب های چینی و سفالی با نقوش سنتی و یا نقوش ریز نیز می توان به عنوان دکوراتیوهای محبوب دکوراسیون داخلی کلاسیک بهره برد. طراحی داخلی به سبک کلاسیک برای هر گروه سنی راحت و مناسب است. شما می توانید آشپزخانه یا اتاق خواب خود را به روش سنتی دکور بزنید و محیطی آرام برای خود به وجود آورید. بعد از اعتراضات به سبک مدرن سبک نئوکلاسیک کانون توجه قرار گرفت.

برای اینکه این حس دیرتر به سراغ شما بیاید، ما پیشنهاد می کنیم که در دکوراسیون خود از اشیا با رنگ های متنوع بهره بگیرید. شاید برایتان جالب باشد که یکی از نخستین تعاریف موجود از معماری کلاسیک برگرفته از سخنان معمار مشهور رومی ویترویوس است. وی سه قانون ساده را برای یک ساختمان بی نقص مطرح می کند ؛ استحکام و پایداری ساختمان، کاربردی بودن و پاسخ به عملکرد ، زیبایی . سبک لوکس و جذاب کلاسیک در دکوراسیون و معماری داخلی را بشناسید. در این نوع چیدمان ، کلیه مبلمان ها به رنگ‌های سفید یا طلایی بوده و از استفاده از هر نوع رنگ دیگری به‌جز رنگ‌های مشابه طلایی در چیدمان خودداری می‌شود.