دکوراسیون اتاق خواب با 7 ترفند اصولی و مدرن گروه معماری و معماری داخلی آرمند-پارسیان دکور

سعی کنید اگر اتاق خواب کوچکی در اختیار دارید از تختخواب هایی که زیر آن قسمت‌های پارتیشن بندی شده. استفاده کنید تا فضای اتاق شما نظم بیشتری به خود بگیرد و این نظم در روحیه شما هم تاثیرگذار خواهد بود. اما اگر نمی خواهید یک سرویس کامل را برای اتاق خواب خود خریداری کنید، می توانید کمد هایی که در حال حاضر در اختیار دارید را به همین روش چیدمان کنید. با طراحی کمد های مخصوص، بسته به ابعاد و فضایی که در اتاق خواب دارید می توانید به فضایی بسیار زیبا و کاربردی دست پیدا کنید. می‌توانید فقط از رنگ‌های محدودی مانند نارنجی، طلایی و صورتی استفاده ‌کنید و آن‌ها را در یک طرح و الگوی مشخص با هم ترکیب کنید. مثل این اتاق خواب که کاغذ دیواری رنگارنگ دارد و از نقش‌های مشابه روی بالش‌ها، صندلی و نیمکت نیز استفاده شده است.

  • یکی از مزایای سپردن کار به طراح دکوراسیون حرفه‌ای، اینست که بهترین طراحی ممکن براساس بودجه و سلیقه شما انجام خواهد شد.
  • از این قفسه‌ها می‌توانید به عنوان میز تحریر و کتابخانه یا جای قرار دادن قاب عکس، وسایل دکوری، لپ‌تاپ و… استفاده کنید.
  • بنابراین هرچه دکور و طراحی بهتری داشته باشد، از آن بیشتر لذت خواهید برد.
  • برای همین هم خدمات آن‌ها را ضمانت می‌‍کنیم و بین آن‌ها و شما، قرارداد می‌بندیم و مسئولیت هر گونه اقدامی از سمت متخصص را می‌پذیریم.
  • نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، سادگی شکل و فرم وسایل تا جای ممکن است.

ما سعی کردیم از ترفندهای ساده و کاربردی استفاده کنیم تا به راحتی و با کمترین هزینه قابل اجرا باشد. با به کار گیری این ترفندها مجله خبری دکوراسیون مدرن و به روزی دارید و از فضای کاربردی ایجاد شده لذت خواهید برد. در سبک مدرن اغلب شاهد دیوارهایی به رنگی خنثی هستیم که پس زمینه ای مناسب برای عناصر دیزاین محسوب می شود. البته عناصر دیزاین همچون سرویس خواب هم معمولا در رنگ های گرم و نه چندان برجسته ای انتخاب می شوند. در بین رنگ های خنثی، دو رنگ سفید و خاکستری برای دیوارها طرفداران بیشتری دارند. با توجه به تاثیر منفی برخی از رنگ های برجسته همچون بنفش بر خواب ما، اتاق خوابی که در آن از سبک مدرن استفاده شود، فضایی آرامش بخش ایجاد کرده و خوابی با کیفیت را در آن تجربه خواهید کرد.

یک پالت رنگ محدود انتخاب کنید

در تئوری رنگ‌ها، به رنگ‌هایی مانند آبی کم رنگ، اسطوخودوسی یا سبز رنگ‌های آرامش‌بخش گفته می‌شود. رنگ‌های پرانرژی مانند نارنجی و قرمز به تنظیم روحیه و انرژی شما کمک می‌کند؛ اما تم اصلی رنگ دکوراسیون اتاق خواب شما بهتر است رنگی ملایم، سرد و خنثی باشد. پس از آن، کل بودجه‌ای که می‌توانید برای طراحی یا تغییر دکور اتاق خواب کنار بگذارید را به مدیر پروژه اطلاع دهید، تا کار طراحی و اجرای دکوراسیون متناسب با بودجه شما بسته شود. ایده‌هایی درباره‌ی دکوراسیون اتاق خواب سفید، اتاق خواب داخلی مدرن، اتاق خواب های سفید و اتاق خواب های عاشقانه برای خانم ها را در اینجا مشاهده کنید. اگر شما جز افرادی هستید که از سبک های معاصر لذت می برید و آن را به سبک کلاسیک ترجیح می دهید، بهتر است از این نمونه دکوراسیون اتاق خوابی زیبا الگو بگیرید. کاغذ دیواری هایی با نقش و نگارهای بسیار بزرگ نیز می توانند تعادل بصری اتاق را بر هم بزنند و جلوه نازیبایی ایجاد کنند.

سیزده ایده برای طراحی دکوراسیون یک اتاق خواب آرامش بخش و دلنشین

بهترین حالت این است که بدانید هدفتان از دیزاین اتاق خواب یا تغییر دکور اتاق خواب چیست. ایده‌ها و انتظاراتتان را با یک طراح باتجربه در میان بگذارید، و درباره هزینه‌های اساسی و احتمالی با او مشورت کنید. قبل از اینکه مفصلاً به توضیح عوامل موثر در هزینه طراحی دکوراسیون اتاق خواب بپردازیم، لازمست بگوییم که برای دریافت قیمت دکوراسیون اتاق خواب و برآورد حدود آن، می‌توانید سفارش خود را در «خدمت از ما» ثبت کنید. هزینه توسط برترین متخصصان حوزه دکوراسیون در شهرتان به شما اعلام می‌شود. کمد در اتاق خواب، عامل اصلی جهت دوری از آشفتگی بعدی به شمار می‌آید. در نظر داشته باشید که کمدها را چیزی بیش از فضای انبار کردن و نگهداری وسایل در نظر بگیرید.

همچنین بهتر است برای قرار دادن ملحفه ها، پتوها و بالش های اضافی نیز فضای مخصوصی در کمد دیواری در نظر بگیرید تا از یک نیمکت یا پاف دارای فضای ذخیره سازی در پای تخت استفاده کنید. در مکان های باریک ایجاد ظاهری قابل توجه و دکوراتیو کار دشوار تری به شمار می رود و به همین دلیل هنگام طراحی اتاق خواب، انتخاب های خلاقانه و تاثیر گذار، نتیجه موفقیت آمیز تری را به همراه خواهد داشت. برای مثال به جای میز های پاتختی ساده و معمولی می توانید مدل های خلاقانه تر و متفاوتی را به کار ببرید. با این روش بدون هیچ تلاش مضاعفی می توانید اتاق خواب خود را به فضایی زیبا تر و قابل توجه تبدیل کنید. چیزی به اندازه‌ی قفسه‌های دیواری نمی‌تواند در دکوراسیون اتاق خواب کوچک، کاربردی و مناسب باشد. از این قفسه‌ها می‌توانید به عنوان میز تحریر و کتابخانه یا جای قرار دادن قاب عکس، وسایل دکوری، لپ‌تاپ و… استفاده کنید.