دکوراسیون اتاق خواب دکوراسیون اتاق کودک دکوراسیون منزل

جالب است بدانید که نورپردازی فضا، تمرکز اصلی این سبک است که بر ریتم شبانه‌روزی نیز تاثیر می‌گذارد و به تعادل زمانبندی بدن شما کمک می‌کند. کفپوش اتاق اغلب چوبی بوده که به رنگ طبیعی خود باقی مانده یا با رنگ سفید رنگ‌آمیزی شده است. همچنین در سبک روستیک از یک تکه کنده‌ی درخت می‌توان به عنوان میز، و از پسمانده چوبی برای ساخت تخت خواب، صندلی و دیگر لوازم اتاق استفاده کرد.

  • با این که انتخاب رنگ‌هایی با تناژ سرد در این سبک، رایج است، اما به کار بردن اندکی رنگ گرم و شاد در برخی عناصر و لوازم دکوراسیون، نه تنها تناقضی ایجاد نمی‌کند، بلکه می‌تواند به جذابیت و گیرایی این سبک هم بیفزاید.
  • هرچه درهنگام نگاه کردن به فضای اتاق، چیزی نباشد که جلوی دیدمان را بگیرد، اتاق بزرگتر به نظرمیرسد.
  • شما می توانید برای چیدمان اتاق خواب دخترانه از تخت خواب های یک شکل استفاده نمایید و برای دختران خود میزآرایش مشترک و یا میز تحریر با قابلیت استفاده دو نفر را سفارش دهید.
  • به علاوه، ابعاد اتاق (کوچک از نظر هر فرد یک مفهوم متفاوت دارد) ، ارتفاع ، مدل پلان (داری شکستگی، مربع، مستطیل یا هر نوع طراحی دیگر) ، مبلمان های ثابت و متحرک و چندین پارامتر دیگر در انتخاب تزیینات دیوار اتاق خواب موثر هستند.
  • با کم ترین هزینه می توان آباژوری را تهیه نمود که علاوه بر تامین روشنایی ملایم اتاق خواب نقش یک عنصر دکوراتیو را نیز ایفا کند.
  • بهتراست آن را در مختصاتی وسط دیوار قرار دهید؛ طوری‌که فاصله آن از دیوارهای عمود تقریبا برابر باشد.

یکی از موارد مهم در طراحی اتاق خوابی باریک و کوچک این است که تمام فضا های خالی و پرت اتاق را نیز مورد استفاده قرار دهید. استفاده از کمد هایی با ابعاد و طراحی های خاص می تواند نتیجه مناسبی را در این زمینه به همراه داشته باشد. درست مانند کمد هایی که در اطراف تخت خواب طراحی شده و در فضا بسیار صرفه جویی می کنند، می توانید در اطراف درب اتاق خواب نیز یک کمد کاربردی و زیبا طراحی کنید.

کفپوش های جدید و شیک

کاربرد نقوش یا طرح های هندسی در سرتخت، تخت خوابی مدرن و شیک را می سازد. کاربرد یک رنگ کمرنگ برای این سرتخت ها، تعادل و آرامشی خاص به اتاق خواب می دهد. سرتخت هندسی بیشتر در اتاق خواب هایی که وسایل و دکورسیون ساده ای دارند، کاربرد دارد. شما میتوانید درسقف اتاق، کمدها، راهرو ها، و پس زمینه کتابخانه و قفسه ها هم از کاغذ دیواری استفاده نمایید. باید انتخاب کاغذ دیواری با طرح، رنگ وبافت مناسب با توجه صورت گیرد تا شاهد تاثیرمثبت آن درفضای خانه باشید.

دیزاین اتاق خواب

ابتدا یک لیست از وسایلی که یک اتاق خواب لازم دارد را از نظر خودتان بنویسید بعد لوازمی که دارید را مشخص کرده و سپس متوجه می شوید که چه وسایلی باید تهیه کنید و چه لوازمی را باید بدهید یا بفروشید. در انتها مطلب چیدمان اتاق کودک هم می‌تواند برای شما مدل‌های جالبی داشته باشد که می‌توانید به آن سر بزنید. از فضای اتاق، کاربردی استفاده کنید و وسایل کم‌جا را انتخاب کنید. دکورهای چوبی با چراغ‌های هالوژنی و کفپوش چوبی، ظاهر اتاق را مدرن می‌کنند. از چنین طرح‌هایی می‌توانید ایده بگیرید و آن‌ها را با طرح دلخواه خود ادغام کنید و طرحی جدید خلق کنید.

پرده‌ها یکی از مهم‌ترین عناصر دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی خانه و دکور آن دارند. بنابراین انتخاب طرح و رنگ مناسب برای پرده در قسمت‌های مختلف خانه می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی هر بخش از خانه ما بگذارد. هنگام طراحی و انتخاب دکوراسیون اتاق خواب دو نفره، علاوه بر دیوارها، باید به کف اتاق هم توجه کرد. راحتی شما بستگی به این دارد که بافت کفپوش چقدر طبیعی و راحت است. در سال جدید، کفپوش هایی به صورت ترکیبی یا ساده و کفپوش هایی با ابعاد بزرگ یا اشکال متفاوت مد شده است.

طیف های کمرنگ سبز، ارغوانی و آبی به عنوان بهترین گزینه ها برای دکوراسیون اتاق خواب شناخته می شوند. در مقیاس کوچکتر می توانید از رنگ های جواهرات برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی کمک بگیرید. رنگ هایی همچون زرد یاقوتی، قهوه ای سوخته و اناری تیره از جمله این رنگ ها هستند. آنچه تا به اینجا گفتیم به این معنی نیست که شما نمی توانید رنگ مورد علاقه تان را به پالت رنگ اتاق خواب تان اضافه کنید بلکه صرفا طیف ملایم تر آن را مورد استفاده قرار دهید.

از پرده ای مناسب برای اتاق خوابتان استفاده کنید!

همانطور که مشاهده می‌کنید در این سبک از چینی، چراغ دیوارکوب، آینه و لوستر بسیار استفاده شده است و لازم به ذکر است که افزودن طلا یا نقره تکنیکی است که برای بخشیدن ظرافت و کمی پیچیدگی به‌ویژه برای پرده‌های سنگین، ضروری است. وجود عناصر فلزی خام، کانال‌ها و لوله‌های اکسپوز مهمترین پایه‌های تشکیل دهنده سبک صنعتی هستند. این لوله ها از آن دسته تجهیزاتی هستند که معمولا توسط طراحان سبک‌های دیگر کنار گذاشته می‌شوند، اما در این سبک از آن‌ها به عنوان یک اثر هنری استفاده می‌شود.

در نظر داشته باشید که کمدها را چیزی بیش از فضای انبار کردن و نگهداری وسایل در نظر بگیرید. راحتی و در دسترس بودن وسایل در کمد باید متناسب با استفاده شما باشد. رگال لباس ها نیز باید به گونه‌ای باشد که برای انواع لباس ها مناسب باشد. ابعاد، رنگ و مدل کمد در اتاق خواب را متناسب با فضا و ایده‌ی کلی طراحی در نظر بگیرید.