دکوراسیون داخلی منزل ایرانی اشتباه های رایج و بهترین ویژگی های دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

امروزه دکوراسیون داخلی در واقع یک تخصص و دانش به شمار می رود. به کار بردن این تخصص برای هر مکانی متفاوت بوده و هر مکانی سبک خاص خود را دارد. اصول مقیاس و تناسب در دکوراسیون منزل، این اطمینان را حاصل می‌کنند که در یک فضا، اشیاء به‌گونه‌ای به نظر برسند که انگار به یکدیگر تعلق دارند. حجم‌ها و متریال‌های محیط داخلی با سه عنصر ابعاد، شکل و رنگ اشیا هماهنگ می‌گردند. اصل تعادل در نظم متریال‌ها یکی از فاکتورهای مهم است که برای رسیدن به اصل تعادل دیداری به‌کار می‌رود.

  • سبک معاصر کاملاً مطابق بازمان است و برعکس سبک‌های طراحی داخلی مدرن هر چیزی از آینده‌نگری دهه‌ی ۵۰ تا سال‌های اخیر را شامل می‌شود.
  • برای انتخاب نوع گلدان و حتی گل هم بهتر است به سبک دکوراسیون خانه خود توجه کنید.
  • با دیدن این سبک در ابتدا ممکن است فکر کنید کاملا شبیه به سبک سنتی است و تفاوت چندانی ندارند، اما در سبک انتقالی برخلاف سبک‌سنتی فضای منزل از تک سبکی بودن خارج‌شده در واقع می‌توان گفت ترکیبی از دو سبک می‌باشد.
  • از آنجائی که تغییرات برای قسمت های مختلف از آشپزخانه، اتاق‌ها، پذیرایی، راه‌پله‌ها، لابی، نورپردازی، مبلمان، شومینه و بسیاری دیگر از بخش‌های ساختمان جداگانه باید باشد.

رنگ های صورتی، یاسی، بنفش، آبی و سبز از پرطرفدارترین رنگ ها در این سبک می باشد. در این سبک همه اشیاء چیده شده در فضا جزء اشیاء گران قیمت و لوکس هستند و یک سبک ترکیبی از سبک کلاسیک و سبک مدرن است. دکوراسیون داخلی عبارت است از هماهنگ سازی و ایجاد یک طرح جامع برای زیبا جلوه کردن اشیاء و لوازم موجود در یک مکان.

طراحان از دو سبک متداول دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک بهره می گیرند.در کشور ما ، مردم این دو سبک را بیشتر دوست دارند. ولی سبک های دیگری نیز وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. اگر قبل از خرید اشیاء یک ذهنیت کلی از آن چیزی که می خواهید بچینید داشته باشید از خرید خود رضایت بیشتری خواهید داشت و دکوراسیون منزلتان را آن طور که مایل هستید و تصور می کنید، خواهید چید. پنجره سبب انتقال نور و انرژی بین بیرون و داخل منزل می شود و وجود پنجره سبب می شود که فضای داخل روشن تر شود .

نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل

پرده ای را انتخاب‌کنید که در طول روز نور کافی را به اتاق منتقل کند و در اخر از کفپوشی متفاوت با سایر قسمت های منزل را به‌کار ببرید. شما می‌توانید برای کف آشپزخانه از کفپوشی متفاوت و در ارتفاع غیر هم‌سطح با سطح پذیرایی استفاده کنید. کفپوشی که برای آشپزخانه انتخاب می‌کنید باید یک ویژگی مهم داشته باشد و آن این است‌که در برابر آب و افتادن تجهیزات بسیار مقاوم باشد. برای دیوارها معمولا رنگ سفید را به‌کار می‌برند و همچنین در این سبک از چوب، فلز، چرم و پوست استفاده‌می‌کنند. اکسسوری‌هایی که برای این سبک استفاده می شود در واقع صنایع دستی محلی هستند. در بیمارستان ها برای این که بتوانند یک محیط کاملا آرام برای بیماران و کادر درمان ایجاد کنند، از دکوراسیون داخلی استفاده می کنند.

تعریف دکوراسیون داخلی منزل

باتوجه به اصل تعادل، اینجا هم باید توازنی بین مثبت و منفی برقرار باشه و دکوراسیون خوب، دکوری نیست که پر از وسیله باشه. اصطلاحا باید برای فضا «نفس کش» گذاشت، اجازه بدین هوا جریان پیدا کنه. تقریبا هر فضایی و هر سبکی موافق استفاده از گل و گیاه طبیعی هست. انرژی که از گیاهان دریافت میشه، تاثیر فوق‌العاده‌ای در فضا و افراد داره. برای همین توصیه میشه تا جایی که فضا و سبک مدنظرتون اجازه میده، از این عنصر بهره کافی ببرید. در استفاده از گل و گیاه میشه خلاقیت‌های زیادی نشون داد، مثلا دیوارهای سبز، پاسیو، گلدان‌های آویز و … انتخاب‌های متنوعی هستن.

برای دکوراسیون داخلی منزل به طور مثال در پذیرایی یک خانه، خرید مبلمان مناسب آن فضا از فاکتورهای اساسی به شمار می رود که در انتخاب آن باید نهایت دقت و توجه را داشته باشید. به‌نحوی که هزینه اجرایی طراحی دکوراسیون داخلی بین 30 تا 40 درصد کاهش پیدا می‌کند. ینی حتی اگر کارفرما بخواهد به‌تنهایی خود طرح را اجرایی کند، باید هزینه‌های بیشتری بپردازد. یکی از بخش هایی که هزینه زیادی در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند طراحی دکوراسیون سالن می باشد.

به عنوان مثال طراحی دکوراسیون در فروشگاه ها و مغازه ها برای جذب مشتری صورت می گیرد. در محیط های اداری به دلیل این که برای کارکنان فضایی امن و راحت ایجاد شود، مورد استفاده قرار می گیرد. با ایده‌های خلاقانه زیباترین دکوراسیون اتاق خواب داشته باشید. می‌توانید دیگر خدمات محبوب دکوراسیون را مشاهده و در کنار درخواست طراحی دکوراسیون منزل، درخواست خدماتی مثل نقاشی ساختمان، نصب موکت و … دکوراسیون منزل، یکی از اقدامات نسبتا ساده‌ای است که می‌تواند چره‌ای متفاوت به خانه شما دهد.

برای سبک دکوراسیون کلاسیک می‌توانید تا جایی که امکان دارد از نظم و تقارن استفاده کنید. مهم‌ترین ویژگی سبک مینیمال خلوت بودن فضا است که باعث ایجاد یک آرامش خاصی در محیط می‌شود. شاید در نگاه اول تصور کنید که سبک دکوراسیون امروزی کاملاً مطابق با سبک دکوراسیون مدرن است. و برای اینکه بتوانید یکی از بهترین و مناسب‌ترین آن‌ها را برای خانه خود انتخاب کنید تا مقدمات یک دکوراسیون خوب را فراهم کنید.