دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت گروه کوئیک سازه-پارسیان دکور

البته خود معماری و دکوراسیون مدرن ویژگی‌های مشخصی دارد که شاید در ایران زیاد به آن توجهی نشده باشد و به گونه‌ای معماری شیک و مدرن ایرانیزاسیون شده باشد. بهتر است تخت‌خوابی سفارش بدهید که بتوانید از فضای زیر آن هم استفاده کنید. بسیاری از طراحان در طراحی اولیه تخت کشوهایی تعبیه کرده‌اند که وسایلی مانند ملحفه‌های تمیز یا لباس در آن‌جا قرار بگیرند.

فضا به فاصله بین مبلمان و اشیاء و نسبت آنها در یک اتاق اشاره دارد. تعادل مناسب در یک اتاق به استفاده درست از فضای مثبت و منفی آنجا بستگی دارد. سبک اسکاندیناوی چیست؟ با ۹ ویژگی مهم دکوراسیون اسکاندیناوی آشنا شوید. صندلی‌های میز ناهارخوری آن از جدیدترین مدل‌ها بوده و حلقه‌هایی در پشت خود برای کشیدن راحت تعبیه کرده است. سطح میز ناهارخوری نیز طرح سنگ داشته و بسیار چشم‌گیر و جذاب است. شیشه و فلز در کنار هم می‌توانند المان‌های بسیار خیره‌کننده‌ای را به وجود آورند.

  • کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای افراد فرهنگی و اهل مطالعه می‌تواند نمایی دلنشین داشته باشد و همزمان از کتاب‌های شما محافظت کند.
  • نورپردازی علاوه بر روشن ساختن محیط، به آسانی می‌تواند حال و هوای فضا را هم عوض کند.
  • یا برای روی میز ناهار خوری از لوسترهای آویزان هم سبک با میز غذاخوری خانه مناسب است.
  • حتی دستشویی و حمام نیز بخش‌های مهمی ‌از طراحی دکوراسیون داخلی منزل هستند.
  • درادامه به بررسی فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می پردازیم.

مثلا پالت رنگی تمام سرد یا گرم اصلا مناسب نیست چون خیلی سریع خسته‌کننده میشه یا انتخاب رنگ‌های خیلی تند یا خیلی آروم و یکدست تاثیر منفی داره. از اهمیت سبک و نظرسنجی از اعضای خانواده و رسیدن به یک سبک واحد چندین بار صحبت کردیم. این موضوع رو نباید دست کم گرفت، اینکه برای هر قسمت از خانه یک سبک دکوراسیون انتخاب بشه، اتفاق جالبی نیست و آشفتگی ایجاد می‌کنه. این یعنی همه‌ی ما به سبک‌های طراحی داخلی مدرنی کهبا عناصر مختلفی ترکیب‌شده‌اند تا یک اتاق منحصربه‌فرد به وجود آورند، عشق می‌ورزیم. تفاوت اساسی طراحی داخلی انتقالی ترکیب دکوراسیون تضمینی با استفاده از مبلمان سنتی همراه با عناصر مدرن است که اتاق را از یک سبکی بودن خارج می‌سازد.

تابلوها در این سبک از دکوراسیون داخلی، اصل و گران قیمت هستند. در دکوراسیون داخلی روستیک فضای داخل را مانند فضایی باز دکور می‌دهند. اکسسوری کم و ساده در سبک صنعتی دکوراسیون داخلی به کار گرفته می‌شود. سبک مدرن معمولا ما را به یاد خانه هایی با چیدمان خشک و بی روح البته تمیزی می‌اندازد که در ساخت آن از فلز، شیشه و سنگ استفاده شده است. گاهی لازم است هزینه اصلی برای بهینه کردن زیرسازی در نظر گرفته شوند. کف منزل یکی از قسمت‌های مهم است که بهتر است برای شروع به بازسازی، مقاله 3 گام برای شروع بازسازی کف خانه با کفپوش مناسب را مطالعه کنید.

سبک روستیک به دنبال زندگی بی آلایش و الهام گرفته از طبیعت است. سبک ایرانی نیز با ایده گرفتن از معماری های قدیمی ایرانی شکل گرفته است. واژه بهترین معمولا در مواردی کاربرد دارد که بین چند حالت مختلف نیاز به مقایسه داشته باشید اما در مورد بهترین دکوراسیون داخلی منزل چنین نظری نمی‌توان داشت.

نگاه آرمانی؛ خدمات مارکتینگ و برندینگ، مشاوره رایگان

شاید در گذشته اتاق نوزاد و کودک اهمیت چندانی نداشت اما امروزه تاثیر این قضیه ثابت شده هست، چون مستقیما در روحیه و شخصیت نوزاد و کودک تاثیرگذاره. طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک باید از دو جنبه بررسی بشه؛ بحث ایمنی فضا و روانشناسی. اگر آدمی هستین که نظم، تعادل، تقارن و جزئیات براتون مهمه، سبک کلاسیک، سبک شماست.

گذاشتن قاب عکس روی دیوار یکی از راه‌های ارزان دکور منزل

در قرن 20 و 21 طراحی مدرن و به دنبال آن پست مدرن مورد توجه همگان قرار گرفت. بعد از اتمام جنگ جهانی و پشت سر گذاشتن خرابی‌ها و با توجه به شرایط موجود تمرکز ویژه‌تری به ساخت و سازها و دکوراسیون داخلی شد. مردم بیشتری توجه‌شان به طراحی درون خانه و اتاق‌ها رفت و کم کم سبک‌های امروزی شکل گرفت. در قرن مجله خبری دکوراسیون هجدهم و نوزدهم از معماری اغراق آمیز باروک گرفته تا انقلاب صنعتی و آرت دکو و آرت نوو طراحی داخلی به معنای امروزی جایش را میان مردم باز کرد. از آنجایی که سفر به دیگر نقاط جهان آسان‌تر شد و نظریه پردازان راحت‌تر با اندیشه یکدیگر آشنا شدند، در نتیجه دکوراسیون داخلی تحت تاثیر این اتفاقات قرار گرفت.

شاید جالب باشد بدانید رنگی که برای خانه‌های کوچک انتخاب می‌شود، در بزرگ‌‌تر نشان دادن ابعاد آنها بسیار موثر خواهد بود. نکته مهم برای بزرگ جلوه کردن فضا تنها این است که رنگ دیوارها روشن انتخاب شود. با توجه به دکوراسیون کنونی منزل، شما می‌توانید با کمک گرفتن از پارچه‌های تزئینی درون خانه خود را تغییر دهید.

علاوه بر رنگ سفید، رنگ آبی ملایم، (مشابه رنگ دریا) انتخاب بسیار خوبی است که به کار بردن آن در بخش هایی مانند کف پذیرایی، اتاق خواب و غیره باعث افزایش زیبایی خواهید شد. سبک دکوراسیون داخلی ساحلی ، سبکی است که از ادغام آرامش و شادی در منزل ایجاد می شود. مهم ترین ویژگی این نوع دکوراسیون، وجود رنگ یا معماری ساحلی است. پس زمینه چوبی یا رنگ قهوه ای روشن می تواند خانه شما را شبیه یک خانه در کنار ساحل دریا کند.

در صورت تمایل به استفاده از رنگ‌های مختلف، می‌توانید رنگ‌ها را در فرش، مبلمان و یا قطعه‌ای هنری استفاده کنید. این سبک برای افرادی که لوازم طرح‌دار و شلوغ دوست دارند، مناسب است. در لوازم این سبک از مبلمان شلوغ و با تزیینات زیاد استفاده می‌شود و اصولاً پارچه‌های گل‌دار و کف‌پوش‌های سفید بخش اصلی طراحی این سبک هستند. در سبک مینیمال به فضای خالی ارج داده می‌شود یعنی هر آن چه غیرضروری است از اتاق حذف می‌شود و اجازه داده می‌شود تا فضای خالی خودنمایی کند. تمدن‌هایی که دموکراسی در آن‌ها شکل گرفت و هنر جایگاه ویژه‌ای داشت. این تمدن‌ها با توجه به روحیات خود از هنر در دکوراسیون داخلی بهره‌مند شدند.