دکوراسیون داخلی منزل جدید ترین و شیک ترین طرح ها دکور پلاس

استفاده از انواع نورهای مصنوعی و پرده های مختلف نقش موثری در زیبایی این فضا دارد. نحوه نورپردازی، احساس آرامش یا عدم احساس امنیت، شاد بودن یا دلگیر بودن را به حاضرین القا می‌کند. مبلمان یکی از اجزای اصلی دکوراسیون داخلی منزل و می‌توان گفت، مهمترین آن‌هاست.

مثلا پالت رنگی تمام سرد یا گرم اصلا مناسب نیست چون خیلی سریع خسته‌کننده میشه یا انتخاب رنگ‌های خیلی تند یا خیلی آروم و یکدست تاثیر منفی داره. از اهمیت سبک و نظرسنجی از اعضای خانواده و رسیدن به یک سبک واحد چندین بار صحبت کردیم. این موضوع رو نباید دست کم گرفت، اینکه برای هر قسمت از خانه یک سبک دکوراسیون انتخاب بشه، اتفاق جالبی نیست و آشفتگی ایجاد می‌کنه. داشتن تعادل در هر فضایی یکی از مهم‌ترین اصول به شمار میاد. تعادل فضایی و بصری الزاما به معنای تقارن نیست، اتفاقا تقارن بیش از حد اصلا در دکوراسیون داخلی توصیه نمیشه. معنی دکوراسیون در لغت نامه فارسی آراستن، چیدمان و مرتب کردن است.

  • البته قدمت معماری داخلی ایرانی به سال‌های خیلی دوری برمی‌گرده که به ایرانی کهن معروفه.
  • درواقع این سبک‌های دکوراسیون پایه و اساس انتخاب‌های بعدی شما رو تشکیل میدن.
  • بدین‌صورت که با تغییر رنگ فضا، چیدمان خاص لوازم‌خانگی و اداری، استفاده از مبلمان و لوسترهای مختلف، چهره اتاق یا ساختمان به سبک ایده آل شما درمی‌آید.
  • در این سبک دکوراسیون داخلی سادگی زندگی کشورهای شمال اروپا را به خوبی می‌بینیم.
  • طیف رنگ‌های سرد و گرم می‌تونن ترکیب خوبی باهم بسازن اما استفاده صرف از رنگ‌های گرم یا رنگ‌های سرد در دراز مدت نتیجه مطلوبی نداره چون مستقیما در روحیه افراد اثر میذاره.

نورهای مختلف بهتر است در بهترین مکان ممکن قرار گیرند و سبک نورپردازی و لوسترها با سبک کلی دکوراسیون منزل هماهنگ و متناسب باشد. اندازه و نوع این روشنایی‌ها در فضاهای مختلف خانه باید با توجه به نیاز هر قسمت طراحی شود. رنگ نور می‌تواند متناسب با سلیقه افراد خانه و دکوراسیون فضا انتخاب شود. برای مثال در آشپزخانه می‌توان از نورهای توکار و دکوراتیو به صورت ترکیبی استفاده کرد. یا برای روی میز ناهار خوری از لوسترهای آویزان هم سبک با میز غذاخوری خانه مناسب است. اما امروزه دکوراسیون داخلی منزل ایرانی ها دچار تغییراتی شده است.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ویکتوریایی

سبک های مینیمالیسم و ساده گرا در دکوراسیون، انسان را به سمت ساده تر زندگی کردن با آرامش بیشتر و استرس کمتر سوق می دهند و فضاهای کوچک دقیقا باب میل مینیمالیسم ها است. منزل کوچک شما سریع تر گرم یا خنک می شود و احساس راحتی و صمیمیت بیشتری را در وجود شما می پروراند. نکته بعدی در دکوراسیون داخلی منزل های ایرانی پرده است؛ یکی دیگر از بارزترین نشانه های منازل ایرانی. یک پرده ایرانی در حالی که فاخر و مجلل است باید پرچین، چند لایه به همراه والان های عظیم از جنسی مرغوب باشند. پرده نباید آنقدر ضخیم باشد که نور را از خود عبور ندهد، زیرا نور کافی برای یک ایرانی حائز اهمیت است. از پرده های با جنس تور، مخمل، ابریشم و یا کتان ساده می توانید، برای پرده زیرین استفاده کنید.

در مورد اول هیچ گونه محدودیتی برای شما وجود ندارد و شما می توانید از میان انواع مختلف طرح ها یکی را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که در یک تقسیم بندی کلی می توان دکوراسیون داخلی را به دو نوع طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک و طراحی دکوراسیون داخلی مدرن(امروزی) دسته بندی کرد. اما معمولا مد نظر مشتری ها ترکیبی از این دو طرح می باشد که پیاده سازی سخت تری دارد. ممکن است شما اسم هایی از قبیل سبک صنعتی، سبک مینیمال، سبک سلطنتی، فرانسوی، ساحلی، ایران باستان و … را در طراحی دکوراسیون از متخصصین بشنوید. تنها چیزی که حائز اهمیت می باشد هماهنگی این طرح ها و اجرای صحیح آن ها می باشد.

دیوار‌ها

شاید علت آن وقع اشتباهاتی در طراحی باشد که به قدری رایج و متداول است گه گاهی اصلا متوجه آن نمی شوید. در این سبک ما می توانیم المان های موجود در سبک سنتی را در کنار مبلمان های مجلل به همراه تزیینات بسیار زیاد مشاهده کنیم. در واقع می توان گفت مینیمال به معنای حذف همه زرق و برق هاست. دیگر اینکه برای خارج شدن محیط از یکنواختی از رنگهای متضاد استفاده می شود.

ابتدا شاید به نظر برسد دکوراسیون داخل منزل، کاری ساده و سلیقه ای باشد. اما این باور تقریبا درست نیست و این موضوع دارای نکاتی است که بدون شک با رعایت کردن و دانستن آنها می توان علاوه بر زیباسازی منزل، فضای بهینه و کاربردی‌تری را برای خود و سایرین ایجاد کرد. در این سبک دکوراسیون داخلی از عناصر متضاد زیادی استفاده می‌شود. رنگ‌های مختلف، تزیینات فراوان و مبلمان زیاد از جمله ویژگی‌های این سبک است که اگر به درستی چیده نشوند و در طراحی به کار نروند، ممکن است خانه شما را از زیبایی بیاندازند! یک طراح می‌تواند با ترکیب درست جنبه‌های متضاد به طرحی منسجم و جذاب برسد.

انواع مدل دکوراسیون داخلی خانه

آن دسته از خانواده هایی که تصمیم می‌گیرند در دکوراسیون منزل خود از سبک روستیک استفاده کنند ممکن است آن را با سبک روستایی هم بشناسند. گرچه گفتیم پرده پرچین فضا را ایرانی تر می کند اما اگر دکوراسیون ایرانی مدرن است، پرده مورد نظرتان را خیلی پر چین انتخاب نکنید. فراموشتان نشود که قد پرده بلند باشد تا ارتفاع خانه تا سقف را یشتر نشان دهد.

متناسب با مبلمان و رنگ دیوار‌ها بهترین کفپوش را انتخاب کنید. اگر مایل به اجرای نورپردازی منزل هستید اول چند نمونه از آن‌ها را ببینید. برای اجرای و نصب قرنیز و نصب سقف کاذب متخصص خودش را پیدا کنید. به طور خلاصه به تمام بخش‌های یک خانه و جزئیات آن توجه کنید. این مورد را در نظر داشته باشید زیباترین دکوراسیون منزل، برای هر خانه فرق دارد.

هر نوع چیدمانی ویژگی‌ها و اجزای مخصوص به خود را دارد و چیدمان ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای همین بسیاری از بانوان به این موضوع اهمیت بسیاری می دهند. برای کمک به شما و رهایی از این سردرگمی ها، شرکت دکوراسیون داخلی سفید به کمک شما می آید.