دکوراسیون داخلی منزل شیک و فوق العاده دکوراسیون داخلی منزل

تناسب بین سالن پذیرایی، آشپزخانه و اتاق ها برای ایجاد فضایی آرام و دل گرم مهم است و نباید از آن غافل شوید. موضوع طراحی دکوراسیون داخلی منزل ، شرکت ها و ساختمان های تجاری به دلیل تمایل به مد و مدگرایی وایده آل بودن مورد توجه خیلی از افراد قرار گرفته است. وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی می شود، منظور نحوه چیدمان وسایل قسمت های مختلف منزل از جمله آشپزخانه، نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب و… رنگ پردازی و نورپردازی آن ها می باشد.

  • قدمت این سبک به‌زمان اولین سفر پادشاهان قاجار به اروپا برمی‌گردد و تابه‌امروز مورد استفاده قرارگرفته و استفاده ازاین سبک در اکثر منازل ایرانی به‌چشم می‌خورد.
  • یک فضای کوچک حس دنجی و خلوتی بیشتری را به شما القا می کند.
  • نکته بعدی در زمینه جای‌گذاری در نظر گرفتن ارتفاع وسایل هست.

برای دکوراسیون منزل می توانید از گل و گیاه های مخصوص آپارتمان استفاده کنید این کار علاوه بر این که فضایی طبیعی و زنده در خانه ایجاد می کند زیبایی را نیز چندین برابر می کند. استفاده از گل های مختلف روحیه افراد خانه را زنده نگه می دارد و آرامش خاصی در منزل ایجاد می کند. اگر علاقه زیادی به نگهداری گل دارید حتما از آن ها در دکوراسیون خود استفاده کنید.

سبک طراحی فنگ شویی

سبک کلاسیک برای دکوراسیون داخلی تلفیقی از سبک قدیمی و جدید است یعنی شما همان سبک قدیمی را در خانه هایتان مشاهده می کنید اما این سبک قدیمی توسط وسایل جدید طراحی و اجرا می شود. استفاده بهینه از فضا دیگر نکته مورد توجه در طراحی دکوراسیون داخلی یک محیط است. داشتن دیوار‌هایی تمیز با رنگ و نقش‌های زیبا می‌تواند جو خانه شما را به‌کلی تغییر دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی چه مزیتی دارد؟

تابلوها و اشیاء تزئینی که به عنوان دکور مورد استفاده قرار می گیرند در صورتی که زیبا و جذاب باشند می توانند جلوه بصری خاصی را برای یک مکان فراهم کنند. شما می توانید استندهای جدید را که می توان چندین گلدان را در داخل آن چید، بخرید و در بخشی خالی از فضا جهت زیبایی بیشتر جای دهید. اگر سقف شما تزئینی نیست، می توانید با گچبری های پلاستیکی پیش ساخته، سقف منزل خود را در طرح ها و رنگ های دلخواه تزئین کنید. کف خانه یکی دیگر از فاکتورهای اساسی برای کسانی است که دوست ندارند کف خانه شان به طور کامل با فرش پوشانده شود .

احتمالا در ذهن بیننده این پرسش ایجاد شود که چرا این حجم از رنگ های تیره و قهوه ای هایی با تونالیته های گوناگون در این مدل دکوراسیون خانه ایرانی به کار رفته است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید یکی از مشکلات اساسی ما در مشاوره های آنلاین و طراحی های دکوراسیون ، این مدل هماهنگ سازی در دیزاین داخلی و چیدمان است. حتی اگر نورگیری پذیرایی با توجه به پنجره بزرگ آن کاملا عالی باشد، باز هم یک کاغذ دیواری خلوت یا اکسسوری کوچک تری از بوفه بزرگ ، می توانست تزیین مناسب تری محسوب شود. در هر حال یکی از بزرگترین نکته سنجی های طراح دکور این فضا، انتخاب کاغذ دیواری تیره رنگ و شلوغ تنها برای یک دیوار کوچک بوده است و ساده در نظر گرفتن سایر دیوارها ، تم شلوغ این بخش را در میان خود حل کرده است. اگر بخواهیم درباره یک سبک طراحی داخلی توضیحات بیشتری ارائه بدهیم، می توانیم از دکوراسیون داخلی منزل استیل نام ببریم.

معماری داخلی

یکی از مهم‌ترین مواردی که سلیقه بر آن تأثیر مستقیم دارد، انتخاب رنگ است. در بخش بعدی به بررسی تأثیر رنگ‌ها و همچنین نحوه انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی خواهیم پرداخت. فضاهایی که طراحی داخلی برای آن‌ها انجام می‌گیرد می‌تواند شامل بخش‌های مختلف یک‌خانه باشد مانند سالن پذیرایی یا اتاق‌های خواب؛ و یا محل کار باشد.