صفر تا صد طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی طراحی داخلی آموزش دکوراسیون داخلی

از این‌ رو توجه به دکوراسیون پذیرایی از رویکردهای کلیدی در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی هر محیط خانگی است. در دکوراسیون داخلی به ‌دنبال کاهش هزینه ها در عین افزایش کارایی هستیم و همچنین سعی داریم تا پروژه بازسازی ‌شده را با برنامه ریزی به‌ موقع با ارائه امکانات پیشرفته تکمیل کنیم. امروزه دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان‌ها یکی از پرطرفدارترین‌ها در صنعت ساختمان است. طراحی دکوراسیون داخلی به جای طراحی داخلی ساختمان، با به کارگیری خلاقیت و استفاده از وسایل، عناصر ومبلمانیکه در فضا وجود دارد، به بهینه‌سازی و زیبایی فضای داخلی می‌پردازد. برای مثال با تغییر رنگ دیوارها و وسایل خانه، فضاهای‌ مورد نظر را تغییر می‌دهد.

این شرکت نمونه کارهای متعددی دارد و شما می توانید پروژه های واقعی را ببینید و از آن ها ایده بگیرید. علاوه بر نمونه کارهای این شرکت می توانید نمونه کارهای دیگری نیز ببینید. در نظر گرفتن امنیت در طراحی بسیار حائز اهمیت می باشد.هر کدام از وسایل مربوط به چیدمان علی الخصوص آن هایی که در ارتفاع هستند و یا به دیوار متصلند باید در جای خود محکم و ایمن باشند. نکته جالبی که باید درباره رنگ دیوار ها بدانید این مورد می باشد که رنگ و طرح آن ها می تواند منزل را کوچک یا بزرگ نشان دهد. در دکوراسیون داخلی روستیک فضای داخل را مانند فضایی باز دکور می‌دهند. فاکتورهای دیگری که بسیار حائز اهمیت است و در سایر مکان ها مورد توجه قرار می گیرد، نور پردازی و تاثیر نور و روشنایی است که بر روی دکوراسیون می گذارد.

  • 114 واحد دروس اختصاصی ،21 واحد دروس عمومی و 14 واحد اصلی به همراه پایان نامه را باید بگذرانید تا مدرک آکادمیک این رشته را دریافت کنید.
  • فضایی که به اصطلاح “دکور شده” نامیده می شود، اگرچه با عملکردهای تعریف شده انسان سازگار است، اما صرفا کارآم بودن و کاربردی بودن مبلمان و چیدمان نیست که در آن لحاظ شده ، بلکه زیبایی ، نظم و تعلق خاطر نیز بدان معنا میدهد.
  • دکوراسیون نقش مهمی در جلوه‌ی اتاق نشیمن یا پذیرایی دارد اما به‌شرطی که بدانید چه باید بکنید.
  • گلدان‌ها با گل‌های زرد و رومیزی‌های قرمزی که دوخت‌های تزئینی طلایی دارند هم می‌توانند این اتمسفر را کاملاً ایجاد کنند.
  • با ما همراه باشید و در صورت نیاز به دیدن نمونه کارهای تیم ما برای این نمونه در این قسمت کلیک کنید.

در طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا بهتر است به‌جای تمرکز روی همه‌ی دیوارهای مکان، دیواری که بیشتر در دیدرس قرار دارد را متفاوت با بقیه و متناسب با بقیه اجزای مکان طراحی و تغییر داد. امروزه توجه اصولی به سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی سبب شده است که توجه به رشته طراحی و دکوراسیون داخلی و همچنین استفاده از مهارت شغلی در این زمینه نیز مورد اهمیت واقع شود. بهتر است در این سبک از طراحی داخلی رنگ‌هایی را انتخاب کنید که حس گرما و صمیمیت و سادگی را به بیننده القا می‌کند.

طراحی دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک منزل، سعادت آباد

هم نور طبیعی و هم نور مصنوعی باعث می‌شوند فضا وسیع و آرامش‌بخش به نظر برسد؛ و این برای فضایی که زمان زیادی را در آن می‌گذرانید عالی است. هماهنگی کامل بین اجزا ساختمان در عین کارایی و زیبایی و تناسب آن با بودجه کارفرما در واقع هنر اصلی طراح هست. طراحی داخلی صرفاً انتخاب متریال و ارائه آن به کارفرما نیست بلکه طراحی داخلی به معنای انتخاب متریال متناسب با هزینه ای است که مشتری میخواهد خرج کند. در واقع طراحی داخلی مهمترین بخش از بودجه گذاری کارفرما برای انجام پروژه است. شاید افرادی باشند که در این رشته دستمزدها و پول‌های خوبی دریافت کنند اما همه کسانی که در این رشته تحصیل کرده‌اند اینطور نیستند.

انتخاب رنگ‌هایی که باهم جلوه‌ی بیشتری را ایجاد می‌کنند، بسیار سخت و وقت‌گیر است. با انتخاب محدوده کوچکی از اتاق نشیمن برای این کار جلوی این شلوغی را بگیرید. استفاده زیاد از اشکال هندسی فضای خانه را شلوغ و پرهرج و مرج می‌کند. بهتر است مراحل آماده‌سازی خانه را نیز در نظر بگیرید و خرید لوازم موردنیاز را به بعد از انجام تعمیرات و آماده‌سازی موکول کنید. ضمن اینکه باید به تعداد افراد خانواده که قرار است با شما زندگی کنند و کودکان نیز توجه داشته باشید.

بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی چیست؟

اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره. در وهله اول سعی کنید بافت‌های مختلف رو در عین هماهنگی کنار هم به کار ببرین، مثلا مبلمان چوبی در کنار میزهای فلزی، فرش‌های پشمی، لوسترهای کریستال و …. در مورد پذیرایی به دلیل اینکه معمولا به فضای بیشتری احتیاج داریم، هرچه به شکل مستطیل نزدیک باشه، البته مستطیل نزدیک به مربع و ترجیحا با تناسبات 2 به 3،‌ کاربرد بیشتری داره . سعی کنید کیفیت همیشه بر کمیت براتون ارجح باشه، چون ماندگاری موضوع مهمیه و اگر شما کلی وسیله ارزون و بی‌کیفیت داشته باشین، جلوه جالبی نداره اما میشه با تعداد کمتری وسیله باکیفیت به دکوراسیون بهتری رسید. زیرزمین ارتقا یافته، فضای زیرشیروانی بهبودیافته یا قسمتی از ساختمان گسترش می‌یابد تا بزرگ‌تر، شادتر و قابل سکونت‌تر شود. مهم‌ترین مرحله در این پروسه عایق‌بندی کف‌ها دیوارها، تعویض یا تعمیر تأسیسات ولوله کشی، تعویض کاشی‌ها و تعویض توالت و وان است.

تناسب رنگ

یکی از اصول مهم در فنگشویی اتاق خواب نحوه قرار گرفتن آن نسبت به پنجره ها می باشد. تابش نور مستقیم بر صورت باعث میشود تا احساس خوشایندی در فرد ایجاد نشود، به همین خاطر باید تخت خواب را به گونه ای قرار داد که نور به صورت مسقیم بر روی صورت فرد تابیده نشود. رشته طراحی دکوراسیون داخلی یکی از پرطرفدارترین گرایش ها در علم معماری می باشد که در چند سال اخیر با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است. با توجه به اهمیت بسیار زیاد دکوراسیون داخلی در زندگی امروز و علاقه جوانان برای ورود به این رشته، قصد داریم تمام آنچه باید درباره رشته طراحی داخلی، معماری داخلی و دکوراتیو بدانید را معرفی کنیم. اما به صورت حدودی به ازای هر متر مربع طراحی داخلی حدوداً 20 هزار تومان هزینه دارد.