طراحی دکوراسیون آشپزخانه لاکچری و مدرن 2022 دکوراسیون ترنج

علاوه بر کارآیی نور پردازی، باید به زیبایی لامپ ها و آویزهای آنها دقت کنید چرا که تاثیری فوق العاده در زمان خوردن و آشپزی کردن دارند. انواع چراغ های ریلی (برای بالای کانتر)، فلش لایت ها، چراغ های ال ای دی و لوسترهای سقفی و چراغ های دیواری کنار سینک در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. نورپردازی باید متناسب با ابعاد فضا باشد و برای فضاهای پر از رنگ های تیره به نورپردازی های بهتری احتیاج داریم. استفاده از آینه برای آشپزخانه های کوچک تر کمک می کند تا فضا بزرگتر به چشم بیاید. سبک معاصر، سبکی است که در زمان حال در بین مردم رایج می شود و نمی توان گفت در تمام زمان ها یکسان است.

  • دکوراسیون آشپزخانه را بدون توجه به فضاهایی که در اطراف آن قرار گرفته اند خصوصا پذیرایی یا نشیمن، چیدمان نکنید.
  • پس باید علاوه بر قیمت و زیبایی ظاهری، ویژگی‌های هر کدام از جمله مقاومتشان نسبت به حرارت و دما، خراشیدگی، رطوبت و … را بشناسید که انتخاب مناسبی داشته باشید و به صرف انواع اسم های گوناگون سر در گم نشوید.
  • همان‌طور که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه بزرگ دستمان بازتر خواهد بود، برای چیدمان آشپزخانه های کوچک محدودیت‌هایی خواهیم داشت.
  • شایان ذکر است که این مجموعه برای مشتریان خود و لاغیر طراحی رایگان انجام می‌دهد.
  • ماهیت آشپزخانه به عنوان یک فضای خدماتی که به صورت روزانه فعالیت های گوناگونی در آن اتفاق می افتد و نیازمند پاکیزگی مکرر و زدودن آلودگی هاست، اغلب طراحان را ملزم به انتخاب رنگ های روشن برای کفپوش آشپزخانه می کند.

مهم ترین المان در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، انتخاب کابینت مناسب است. در انتخاب کابینت باید به جنس کابینت، رنگ، متریال و نحوه اجرای آن دقت نمایید. در انتخاب کابینت می توانید از کابینت های pvc و mdf، فلزی و… استفاده کنید.

نکات دیزاین آشپزخانه

در خانه هایی که فضای پذیرایی کوچک و جمع و جور است (بدون توجه به ابعاد آشپزخانه) و یا نورگیری فضا کم است ، لازم است ست رنگی به نحوی انتخاب شود که فضا تیره و دلگیر جلوه نکند. فرش، دکوراسیون آشپزخانه ایرانی را از خسته کننده بودن نجات می دهد. همچنین می توانید سوغاتی هایی از شهرهای مختلف ایران مثل حصیرهای دیواری، قالی های کوچک، گلدان های کوچک یا کوزه های سنتی را در اطراف آشپزخانه آویزان کنید یا روی زمین بگذارید.

۱۸ نوع گیاه آپارتمانی زیبا، بی دردسر و کم توقع

اما نکته مهم در خصوص انتخاب کاشی و سرامیک برای آشپزخانه‌ای به سبک ایرانی، هماهنگی آن با کفپوش آشپزخانه و سرامیک‌های کف آن است. در صورت عدم هماهنگی فضای آشپزخانه شما جلوه شلوغی پیدا می‌کند که خوشایند نیست. اما این اصول در گذشته به آشپزخانه‌ای با سبک ایرانی راه پیدا نکرده بود.

اصول طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن چیست؟

نوع دیگر که مناسب خانه های با سبک کلاسیک است، کابینت ممبران می باشد که بسیار لوکس و زیباست. کابینت ممبران نیز در رنگ‌های متنوعی ساخته می‌شود که البته رنگ سفید پرطرفدارترین مدل است. کابینت‌های چوبی قیمت بالایی دارند و حس گرما و صمیمیت را به وجود می آورند.