طراحی دکوراسیون داخلی منزل در انواع سبک ها دفتر معماری آد

می‌توانید از آبی کمرنگ و پررنگ هم‌زمان در رنگ‌بندی مبلمان استفاده کنید. می‌توان در آشپزخانه نیز قسمتی از دیوار را با اشکال هندسی طراحی کنید. اگر از طرح ایجادشده خوشتان نمی‌آید به‌راحتی می‌توانید آن‌ را تغییر دهید. در این راستا هیچ اشکالی ندارد اگر سری به مجله‌های دکوراسیون منزل بزنید و نتیجه کار طراحان مشهور را ببینید.

  • اضلاع این مثلث باید در محدوده قابل‌قبول باشد تا رفت‌وآمد بین این سه بخش، به حداقل ممکن برسد.
  • تعادل فضایی و بصری الزاما به معنای تقارن نیست، اتفاقا تقارن بیش از حد اصلا در دکوراسیون داخلی توصیه نمیشه.
  • بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که اگر آنها را بدانید و به خوبی رعایت کنید، بهترين استفاده را از فضای منزل خواهید داشت و به زيبا سازی هرچه بیشتر خانه شما کمک خواهد کرد.
  • در طراحی سعی نکنید که از پیاده سازی یک سبک خاص پیروی کنید.
  • (استفاده از دیمر برای تنظیم و کنترل نور اتاق غذاخوری بسیار سودمند است.) همچنین می توانید بالای میز ناهارخوری یک جفت منبع پرتو باریک تعبیه کنید تا تابشی لطیف و پر حس و حال بر مرکز آن داشته باشید.

رنگ های مورد استفاده بیشتر رنگ های سفید و طوسی و خنثی است. تصور یک خانه بدون اشیاء تزئینی خالی از لطف است و بهتر است حداقل چند تابلو و اشیاء تزئینی در بخش های مختلف منزل مورد استفاده واقع شود. آکواریوم یکی دیگر از ابزارهای تزئیناتی است که آرامش را برای افراد فراهم می کند .

ترفند 1: چطور با کمک دکوراسیون داخلی، خانه رو بزرگ‌تر نشون بدیم؟

در صورتی که فضا زیاد بزرگ باشد و فضای خالی زیادی دارید ما برای شما دو پیشنهاد داریم. در صورت نپسندیدن بخش های مختلف منزل تنها راه چاره بازسازی منازل است که مستلزم صرف هزینه های تعمیراتی است که امروزه با وجود تورم، این هزینه بسیار سنگین است. بازسازی ساختمان یا واحد آپارتمانی زمانی انجام می شود که ساختمان یا واحد سالهای قبل ساخته شده است . البته خم کردن کاغذ به گذشته برمی گردد و امروزه به واسطه دستگاه های مختلف امکان خم کردن انواع مواد و فلزات برای ایجاد دکور اوریگامی فراهم شده است. رنگ اولین چیزی است که در این سبک نظر هر بیننده ای را جذب می کند و بیشتر از رنگ های قرمز، سرخ آبی، بنفش، صورتی، سبز و آبی استفاده می شود.

نگاهی به دکوراسیون داخلی سبک لاکچری

به عنوان مثال نورپردازی شبانه اتاق کودک باید بگونه ای باشد که اگر کودک نصف شب از خواب بیدار شد دچار ترس و وحشت نشود. در طراحی نقاط حساس منزل عوامل مهمی باید در نظر گرفته شود که شما می توانید در رابطه با این موضوع از کارشناسان گروه بازسازی آسان کمک بگیرید. اتاق خواب هرمنزل جایی است که افراد در آن به استراحت می پردازند بنابراین باید یک مکان کاملا راحت و آرام باشد.

این چاردیواری شما است و شما می‌تواند آن‌ها را با یک سبک خاص محترم بشمارید. به‌عنوان‌مثال کاناپه‌های پر سفید، چوب رنگ‌آمیزی شده‌ی کهنه‌نما شده و عوامل درخشان مزین مانند آینه‌ی فرانسوی طلایی را در نظر بگیرید. نکته‌ی قابل‌توجه در این بخش سادگی اتاق‌ها و استفاده از پارچه‌های بدون طرح و دکوری‌هایی با کاربرد دوگانه است. این سبک را تا حدودی می‌توان تلفیقی از سادگی، پیراستگی و زیبایی در آرامش فاخر و عملکرد دانست. گونه‌ی گرم‌تر طراحی داخلی مینیمالی (مینیمالیسم گرم) که بسیار زیبا و بی‌سروصدا است. وهر چه چوبی که در این سبک به کار می‌رود تیره‌تر باشد این فضا جذاب‌تر خواهد بود.

همان طور که می‌دانید آشپزخانه قلب یک خانه است و معمولا بیشتر افراد خانه زمان زیادی را در آن‌جا می‌گذرانند. برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل باید به‌دکوراسیون داخلی آشپزخانه توجه ویژه‌ای داشته‌باشید. مبلمان ال مناسب ترین و بهترین مدل های مبل برای منزل کوچک است که در طراحی دکوراسیون داخلی در تهران به افراد توصیه می شود که اگر منزل کوچکی در اختیار دارند به سمت خرید مبل ال بروند. دکوراسیون داخلی منزل شامل بخش های مختلف یک خانه می شود مثل آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، حمام، پذیرایی و… که اهمیت دادن به هر یک موجب می شود که ارزش آن بالا رود و حس خوبی را برای ساکنین ایجاد می کند. در ادامه توضیح مختصری از نقش عوامل مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی خانه در قسمت‌های آشپزخانه و اتاق خواب خواهیم داشت. در این سبک با نگاه اول ممکن است بین آن و سبک‌های سنتی، تفاوتی احساس نشود اما نکته مهم اینجاست که در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک انتقالی، فضا از تک سبکی بودن خارج می‌شود.

یکی از مهم‌ترین نکات طراحی داخلی منزل، انتخاب سبک طراحی متناسب با سلیقه شماست. وسایل روشنایی یک دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک را به نمایش می گذارند. لامپ هایی با سایه های ابریشمی ، دیوارکوب ها و چراغ های کف ممکن است استفاده شوند. اگر می خواهید خانه شما از آن ظاهر همیشه خاص برخوردار باشد ، ظاهری که امروز مانند دیروز تازه و جذاب باشد فردا نیز از آن دلزده نشوید ، می خواهید به دنبال طرح ها ، سبک ها و رنگ هایی باشید که “کلاسیک” در نظر گرفته می شوند. که ویژگی اساسی دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک ماندگاری ان است.