۴۵ دکوراسیون اتاق خواب ایرانی با انواع دیزاین های مدرن و کلاسیک

آن ها را می توان بر روی دیوار بالای سر تخت و یا بقیه دیوارهای اتاق نصب کرد. ایده های خلاقانه در تزئین دیوار خالی اتاق خواب نقش موثری در زیباترسازی فضای اتاق ایفا می کند. این مکان پناهگاهی مناسب برای کسب آرامش و رفع خستگی های ناشی از فعالیت های روزانه می باشد. افراد با توجه به روحیه و سلیقه شخصی خود طرح و رنگ دکوراسیون اتاق خود را مشخص می کنند. البته نیازی نیست که یک سبک را به طور کامل در اتاق پیاده کنید، بلکه می‌توانید با خلاقیت و سلیقه خار‌ق العاده خود چند سبک را با هم ترکیب کرده و دکوراسیون خاص خود را به خلق کنید و افراد را شگفت‌زده کنید. پس از مطالعه این مطلب نظرات و ایده‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • بخشی از جداره ثابت کمددیواری را (نه همه!) به عنوان آینه قدی در نظر بگیرید.
  • اگر نمی دانید از کجا باید شروع به خرید کنید و چه چیزهایی را اول تهیه کنید، پیشنهاد می کنم که از وسایلی که دوست دارید شروع کنید.
  • کودکان مداوم در حال رشد و تکامل هستند و تمامی لوازم و رنگ های اطراف آن ها در رشد آن ها تأثیرگذار است.
  • اگر تاج تخت شما قدیمی شده است، از پارچه ای متناسب با پالت رنگ دکوراسیون برای تغییر جلوه آن استفاده کنید.
  • دختران جوان به یک اتاق خواب کامل نیاز دارند تا بتوانند علاوه بر استراحت در آن به مطالعه مشغول شوند و یا اوقات فراغت خود را در اتاق به تنهایی و همراه دوستان خود سپری کنند.

گفتیم دریافت آرامش اولین چیزی است که از فضای اتاق خواب انتظار داریم و سبک ساحلی با ایجاد ارتباطی بی نظیر با طبیعت به خوبی ما را به این هدفمان می رساند. عناصر دیزاین ساخته شده از بامبو و یک کاغذدیواری با طرح برگ هایی بزرگ و تصاویری که یادآور طبیعت هستند از جمله ویژگی های متمایزکننده این سبک دکوراسیون به شمار می روند. یکی دیگر از مواردی که چیدمان اتاق خواب را از کسل کننده شدن نجات می دهد، وجود طرح های برجسته در آن است. این طرح ها می توانند در قالب طرح کاغذدیواری، پرده، سرویس ملحفه، قالی و یا دیگر عناصر دکوراسیون به آن اضافه شوند.

نورپردازی چیدمان اتاق خواب

به عنوان مثال می توانید تختخواب را طوری قرار دهید که قسمت پایینی آن با بخشی از پنجره تلاقی پیدا کند و درنتیجه فضای بهتری برای رفت و آمد در اتاق و دسترسی به کمد و دراور داشته باشید. بهترین راه برای پیچیدگی بخشیدن به دکوراسیون داخلی رعایت اصل سادگی است. همه ما به دنبال ایجاد دیزاینی پیچیده و باشکوه برای اتاق خوابمان هستیم و فرقی نمی کند که کدام سبک دکوراسیون را برای آن انتخاب کرده ایم. رنگ های حنثی و تیره نیز برای دکوراسیون اتاق خواب هایی با نور اندک مناسب نیستند و حس و حالی خسته و غمزده در فضا ایجاد می کنند. سرویس های خواب کلاسیک به دلیل اینکه تزیینات و طراحی های نسبتا شلوغی دارند، اغلب برای فضای اتاق خواب های ایرانی خصوصا اتاق های کوچک به هیچ وجه مناسب نیستند و جلوه ای بسیار شلوغ و نامتناسب ایجاد می کنند.

با توجه به اینکه این سبک انعطاف پذیری زیادی دارد، بسیار پرطرفدار شده و خواهان زیادی پیدا کرده است. افراد زیادی هستند، که این سبک را گزینش کرده و از آن بهره می برند. زیرا در این سبک می توانند از رنگ ها و سایر اجزای مورد علاقه خود بهره ببرند و محدویتی کمتری در انتخاب رنگ و وسایل دارند.

پروژه خانه سازی در باغ شهری در بلژیک

دکوراسیون اتاق خواب قائل نیستند و توجه نمی‌کنند که زمان زیادی از عمر خود را در اتاق خواب سپری میکنند. بهتر است از روتختی های ساده استفاده کنید تا فضا شلوغ و بی نظم نشود . برای بزرگتر نشان دادن اتاق خواب می توانید روتختی را از رنگ های روشن انتخاب کنید تا فضا را دلبازتر نشان دهد . از کوسن ها و بالشتک های زیبا با رنگ های مختلف برای جلوه دادن بیشتر به فضا بهره ببرید . اما نکته ی مهم این است که در هر مدل اتاق خوابی با هر نوع رنگ بندی استفاده بیشتر از یک یا دو رنگ باعث از بین رفتن حس آرامش فضا می شود، کاملاً برعکس پذیرایی که استفاده از چندین رنگ را طلب می کند.

۱۶ سبکِ دکوراسیون اتاق خواب رویایی برای همه سلیقه‌ها

به عنوان مثال، استفاده از کفپوش های چوبی یا موکت های یکپارچه برای خانه هایی که در آب و هوای سرد قرار گرفته اند (مانند شهرهای شمال غربی کشور) غالبا راندمان مناسب تری نسبت به کفپوش های سرامیکی دارد. هیچ رنگی نیست که برای دکوراسیون یک اتاق خواب شیک و دلنشین ممنوع باشد، اما مهم است که از هر یک از رنگ ها در چه تونالیته ای و به چه میزانی استفاده می شود. بنابراین اگر دیوارهای اتاق را با رنگ های خنثی رنگ آمیزی کردید، بهتر است از شلف هایی با رنگ های گرم بر روی دیوار استفاده نمایید. از این سبدها می توانید استفاده کنید و بالشت و پتوهای اضافه را درون آن ها قرار دهید.

گل ها و گیاهان مزایای زیادی دارند که باعث می شوند بتوانیم برای فضاهای مختلف از آن ها بهره مند شویم. یکی از این فضاها اتاق خواب است که وجود گل ها و گیاهان فضایی آرامش بخش، هوایی پاکیزه و جلوه ای روستیک به آن می بخشند. گیاهانی در ابعاد مختلف را به چیدمان اتاق خواب اضافه کنید تا محیطی شاداب و انرژی بخش داشته باشید.

برای کف اتاق خواب می‌توان از انواع کفپوش چوبی مثل پارکت یا سنگ، لمینیت و یا حتی سرامیک باشد. رنگ‌های روشن، طرح‌های ساده‌تر در اتاق های کوچک تر توصیه می‌شود. اگر چه بیشتر مساحت اتاق خواب توسط تخت و لوازم آن پوشانده می‌شود اما در اتاق خواب‌های بزرگ‌تر، فرش، موکت و یا هر کف پوشی که طرح و رنگ به اتاق اضافه کند، ضروری است.