10تا از بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی را که باید بشناسید!سال 1401

در گذشته هنگام سفر پادشاهان قاجار به اروپا این سبک وارد کشور ما شده و از آن رواج پیدا کرده است. ظاهرا در حال حاضر دکوراسیون داخلی فقط در دوره کارشناسی ارشد تدریس می شود. باید ابتدا مدرک کارشناسی مهندسی معماری را دریافت کنید و سپس در مقطع ارشد گرایش طراحی داخلی را انتخاب فرمایید.

  • نمایشی از تناسبات و ترکیب صحیح در مقابل چشمان شما قرار می دهد تا محیطی که همیشه در تصور خود داشتید را به طور واقعی ببینید و بهره ببرید.
  • در چیدمان مبلمان منزل یکی از مهمترین عوامل استفاده صحیح از فضا و رعایت هرچه بیشتر اصول فنگ شویی می باشد.
  • بخش بسیار زیادی از زندگی روزمره و عمر ما در بخش های داخلی یک ساختمان سپری می شود که این فضاها میبایستی محیطی آرام را برای ساکنین ایجاد کنند.
  • قبلا راجع به این سوال که طراح دکوراسیون داخلی کیست توضیحاتی دادیم اما اینجا هم یک بار دیگر به شما راجع به آن توضیح می‌دهیم .
  • از این سبک بیشتر در منازل ویلایی و بسیار بزرگ استفاده می‌شود.

این سبک شاید یکی از پربارترین سبک‌های طراحی داخلی باشد که از بهترین‌های دهه‌ی۵۰ یا ۶۰ باحال و هوای شهرنشینی دانمارک است. عناصر طراحی داخلی سبک سنتی را با عوامل خانه‌های روستایی مرتبط می‌سازد. سبک فرانسوی ترکیبی دگرگون‌شده از سبک آنتیک فرانسوی، شابی شیک و عناصر طراحی داخلی خانه‌های روستایی و عوامل فریبنده معرفی می‌شود. این موضوع به‌خصوص هنگامی اهمیت می‌یابد که مثلاً پس از ازدواج یا نقل‌مکان به یک‌خانه‌ی بزرگ‌تر به دنبال تلفیق سبک‌های طراحی داخلی باشید. در سبک‌های طراحی داخلی همه‌چیز در افکار طراحی داخلی سنتی ریشه‌دارند.

می‌توانید از آبی کمرنگ و پررنگ هم‌زمان در رنگ‌بندی مبلمان استفاده کنید. کارخانه شرکت رامسین با تولید لوازم خانگی چوبی با کیفیت میتواند راهگشای این مشکل باشد. تمامی لوازم تولیدی ایت کارخانه دارای گارانتی شرکت میباشند و با استفاده از مدرن ترین ماشین آلات روز دنیا تولید میشوند. هر اتاق شخصیتی جداگانه دارد که با توجه به آن می‌توان طرحی برایش در نظر گرفت. برای مثال کسی که همیشه خانه‌اش میزبان مهمانی‌ها و جشن‌هاست باید خانه‌اش باکسی که در خانه کار می‌کند و نیاز به آرامش بیشتری دارد متفاوت باشد. دیدگاهتون جالبه ولی هر سبک زیبایی ها و علاقه مندان خودش رو داره.

طراحی دکوراسیون داخلی

تنها با مدل سازی و طراحی یک فضا است که میتوان تصمیم گیری نهایی را برای اجرای دکوراسیون یک فضا اتخاذ نمود. چرا که پیش رفتن بدون طراحی و اجرا کردن آنچه که بدون برنامه ریزی و طرح انجام میشود، در نهایت ما را از هدف دور خواهد کرد و نتیجه ای که مورد انتظار است، حاصل نخواهد شد. دکوراسیون داخلی منازل بسته به سلیقه شخصی، فضای موجود و ایده‌های طراح ممکن است بسیار متفاوت با یکدیگر باشند. پیشنهاد می‌کنیم برای صرفه جویی در هزینه، استفاده بهینه از تمام فضا و دست یافتن به دکوراسیونی ماندگار، حتما از تیم متخصصین مشورت دریافت کنید.

یک معمار داخلی ساماندهی فضاها را بر عهده دارد و درواقع تعیین می‌کند که هریک از فضاها در کدام قسمت قرار گرفته و به چه شیوه‌ای ایجاد شود. قبل از آن مردم با ذوق، استعداد و خلاقیت خود، منزلشان را طراحی می‌کردند و آن را می‌ساختند اما از اصول خاصی پیروی نمی‌کردند. همان‌طور که ملاحظه می‌فرمایید آینه یک المان دکوراتیو بسیار قدرتمند است که از تنوع خوبی در بازار بهره‌مند بوده و می‌توانید آن را در موارد متعددی به کار بگیرید. یکی از رنگ‌هایی که بسیار موردتوجه است، رنگ طلایی است؛ و بعدازآن رنگ‌های سنگینی مانند زرشکی، انواع بنفش، سبزهای تیره موردنظر این روش می‌باشند. بهتر است برای کف‌پوش‌ها از سرامیک و یا سنگ‌های بسیار لاکچری و مرغوب استفاده شود. اگر دوست دارید تا تنوع بیشتری به فضا بدهید این دو مورد را به خاطر بسپارید.

تزئینات کمی ساده‌تر میشن و کیفیت متریال‌های مورد استفاده کمی پایین‌تر میاد تا افرادی که به سبک کلاسیک علاقه دارن اما نمی‌تونن هزینه‌های اون رو تامین بکنن هم بتونن خانه خودشون رو مشابه کلاسیک دکور کنن. اگر می‌خواید شناخت بهتری از این دو سبک پیدا کنید، به اینجا سری بزنید. البته قدمت معماری داخلی ایرانی به سال‌های خیلی دوری برمی‌گرده که به ایرانی کهن معروفه.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک معاصر

گاهی با وجود همه زحمات و هزینه هایی که برای دکوراسیون خود انجام می دهید باز هم دکوراسیون برای شما آنچنان دلچسب نیست. شاید علت آن وقع اشتباهاتی در طراحی باشد که به قدری رایج و متداول است گه گاهی اصلا متوجه آن نمی شوید. در این سبک ما می توانیم المان های موجود در سبک سنتی را در کنار مبلمان های مجلل به همراه تزیینات بسیار زیاد مشاهده کنیم.

دور از ذهن نیست که طراحی داخلی صنعتی نشانگر روحیه‌ی مینیمال و تقریباً مردانه و پاک است. سیاه‌وسفیدهای ساده‌ی مستقیم، اشکال ارگانیک، پارچه‌های ساده و تأکید بر کاربرد از نشانه‌های سبک مدرن اواسط قرن بیستم است. چیدمان یک اتاق نشیمن به سبک بوهو می‌تواند به‌طور باورنکردنی پرارزش باشد و به اتاق ارتعاشی عالی بدهد. یک دفتر کار دلپسند، سبک پالم بیچ وابستگی زیادی به رنگ صورتی هزاره دارد.برپا کردن اساس کار ساده است. این چاردیواری شما است و شما می‌تواند آن‌ها را با یک سبک خاص محترم بشمارید. برای خانه‌های خود می‌توانید با استفاده از تصویر بالا از کاناپه‌ی بدون محدودیت زمانی، صندلی‌های مشابه به دوره‌ی لویی پنجم، ترکیبی دست‌چین از قطعات هنری استفاده کنید.

به طور کلی سه عبارت معماری داخلی، طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی در کاربرد با هم هم‌پوشانی دارند اما در اصل متفاوت هستند و هریک نیاز به دانش و مهارت‌های خاص خود دارند. سری بهتورهای خانه گردی چیدانهبزنید و عکس‌های متنوع و بی‌شماری از فضاهای مختلف خانه ببینید. دیدن تصاویر بخش مهمی از فرآیند شروع کار طراحی دکوراسیون داخلی است. طراحی دکوراسیون داخلی طبق تعریفی که در آکسفورد آمده به معنای ” هماهنگ‌سازی از پیش طراحی شده برای زیباتر دیده شدن رنگ‌ها، اثاثیه و دیگر اشیا موجود در یک اتاق یا ساختمان به شکل هنرمندانه ” است. دکوراسیون داخلی مثل هنرهای دیگر اصول، استاندارد و ریزه‌کاری‌هایی دارد که باید به طور تخصصی آن‌ها را اجرا کرد. برای این که با این سبک از دکوراسیون بیشتر آشنا شوید بهتر است با استفاده از عکس دکوراسیون داخلی به این سبک برای خود ایده‌پردازی کنید.