120 دکوراسیون اتاق خواب ideas in 2022 bedroom design, bedroom decor, home decor

دلیل این اهمیت این است که ما بخش مهمی از زندگی خود را که همان زمان استراحت ما است را در اتاق خواب خود سپری می‌کنیم. چون آن‌ها علاوه بر زمان خواب و استراحت زمانی که درحال انجام تکالیف مدرسه هستند را نیز در اتاق خود سپری می‌کنند بنابراین محیط و فضای اتاق آن‌ها باید جذاب و زیبا باشد. این فرش های پرز کوتاه، برای اتاق خواب های مدرن یا مینیمال، که ساده و بدون تزیین هستند، خیلی زیبا و مدرن است. می توانید یک فرش با اندازه متوسط زیر تخت خواب پهن کنید به طوری که از دو طرف تخت، حدود ۰.۵ تا ۱ متر بیرون آمده باشد. این سرتخت ها با طرح هایی به اشکال مختلف، مانند الماس طراحی شده اند.

  • وجود دیواری با طراحی یا رنگ برجسته می تواند تبدیل به نقطه کانونی در چیدمان اتاق خواب شود.
  • استفاده از رو تختی‌های راه راه هم، برای اتاق خواب‌ پسران بسیار زیبا است.
  • برای داشتن یک اتاق خواب راحت و آرامش بخش می‌توانید از نکاتی که ما برای شما خواهیم گفت استفاده کنید.
  • سادگی این دو عنصر می‌تواند در چیدمان به سبک مینیمال به شما کمک کند، و طراحی خاصش سبک چیدمان را مدرن نشان می‌دهد.
  • اضافه کردن عناصر قدیمی به دیزاین فضایی گرم و صمیمی و در عین حال باشکوه خلق می کنند از طرفی دیگر اضافه کردن عناصر مدرن به آن جلوه ای مینیمال می بخشند و از آشفته به نظر رسیدن محیط جلوگیری می کنند.

دیگر زمان استفاده از آباژورهای قدیمی کنار پاتختی گذشته است، اگر علاقمند به سبک مدرن هستید و می‌خواهید طراحی اتاق خواب مدرن و یک دیزاین خاص داشته باشید به جای آباژور از آویزهای نور کنار تخت خواب استفاده کنید. آویزهای نور با تنظیم ارتفاع و میزان نور، روشنایی مناسبی جهت استراحت و مطالعه برای شما ایجاد می‌کنند. از لحاظ بصری هم آویزهای نور بسیار زیبا هستند و از طراحی‌های متنوعی برخوردارند به همین دلیل با هر سلیقه‌ای هماهنگ می‌شوند.

نکات مربوط به دکوراسیون اتاق که باید به آن ها توجه شود

سبک روستیک الهام گرفته از حال و هوای خانه‌های روستایی و طبیعت است و این فرصت را به شما می‌دهد تا در دنیای مدرن امروز، حال و هوای طبیعت و حس سرزندگی و طراوت را به سادگی وارد خانه‌ خود کنید. ویژگی بارز این سبک استفاده از عناصر طبیعی است؛ مانند چوب خام، سنگ و چرم به همراه کمی تغییرات. طی سال‌های اخیر، سبک مینیمال محبوبیت چشمگیری پیدا کرده است و علت آن هم استفاده از رنگ‌بندی محدود و آرامش‌بخش، مبلمان و تخت‌های بدون تاج ساده است. لازم به ذکر است که این سبک برای افرادی مناسب است، که شیفته مد و تکنولوژی امروزی نیستند و مایل‌اند ساعاتی از روز را به دور از دغدغه‌های روزانه‌، با مرور خاطرات خوش گذشته و عکس‌ها و وسایل قدیمی خاص خود سپری کنند. مطمئنم که حدس می‌زدید بهترین نقطه شروع کار، جمع کردن ایده برای فهمیدن سلیقه خودتان است. با این که گام اول جمع کردن ایده است، اما ممکن است تا آخر راه مشغول ایده گرفتن باشید.

۱۶ سبکِ دکوراسیون اتاق خواب رویایی برای همه سلیقه‌ها

به علاوه پیشنهاد می کنم، از دکوری و اکسسوری های تزئینی به صورت محدود استفاده کنید و آن هایی که خیلی خاص هستند و نیازشان دارید را در اتاق قرار دهید. اگر اتاقتان نور کافی از بیرون دریافت نمی کند می توانید با نصب یک لوستر زیبا یا لامپ های تزئینی و گذاشتن یک آباژور شیک نورپردازی زیبایی برای اتاق فراهم کنید . رنگ روشن تمثیلی از سرزندگی ، شادابی ، روشنایی ، دل باز بودن و بهداشتی بودن است . رنگ های شاد آرامش بخش اند و افرادی که رنگ های شاد را دوست دارند افرادی با انگیزه و روحیه بالا هستند . ممکن است وقتی به فروشگاه های مختلف و سایت های مختلف سر میزنید و به دنبال سرویس خواب می گردید مشاهده کنید که در بعضی از سرویس خواب ها اجزایی وجود دارد که در برخی سرویس خواب ها وجود ندارد و این سوال برا.. ۳- با خیال راحت فضای داخلی را با بالش، پتو و شال، گلدان، مجسمه و شمع دیزاین کنید.

بهتر است وسایل کمتر با ابعاد بزرگتر در خانه قرار دهید تا خانه دلباز و زیباتر بنظربرسد. این موارد فضا و امکانات کافی و بیشتر نسبت به اتاقهای دیگر منزل از مشخصه های اصلی اتاق مستر است. درکارهای لوکس وخاص میتوان نورگیرو آبنمای اختصاصی، مون روف، شومینه وکتابخانه فضای بارومینی سوئیت، جکوزی واستخر داشته باشند. هر اتاق خواب به عنوان فضایی شخصی برای کاربری مشخص طراحی میشود. نقش آیینه ها در دکوراسیون فضای کوچک را به عنوان اصلی اساسی بپذیرید. آیینه بزرگ بگیرید و آن را روی یکی از دیوارها یا در کمددیواری نصب کنید.

پس اگر فضای اتاقتان محدود است، به هیچ وجه دنبال تخت خواب های بزرگ نروید. پیشنهاد می کنیم فضایی شخصی خلق کنید تا از قرار گرفتن در محیط خسته نشوید. وسایل ریز و کوچک باعث شلوغی محیط و کوچک به نظر رسیدن آن می شوند. بهتر است وسایل کمتر با ابعاد بزرگتر در خانه قرار دهید تا خانه دلباز و زیباتر به نظر برسد. اما به یاد داشته‌باشید که رنگ سفید رنگ اصلی اتاق خواب شماست؛ و در استفاده از هر رنگی به‌جز آن نباید زیاده‌روی کرد.