المان های موثر در دکوراسیون اتاق خواب کدامند؟ گروه بینا-پارسیان دکور

فراموش نکنید بالای تختخواب بهتر است به دیوار اصلی اتاق چسبیده باشد. برای تختخواب یک نفره به دلیل کوچکتر بودن و استفاده یک نفر از آن آزادی عمل بیشتری وجود دارد. ترکیب رنگ آبی آسمانی و سفید، برای داشتن یک دکوراسیون شیک، عالی است. اما شما می‌توانید با سفارش این طرح به سلام ساختمان، با کمترین قیمت ممکن آن را اجرا کنید.

رنگ‌های روشن، طرح‌های ساده‌تر در اتاق های کوچک تر توصیه می‌شود. اگر چه بیشتر مساحت اتاق خواب توسط تخت و لوازم آن پوشانده می‌شود اما در اتاق خواب‌های بزرگ‌تر، فرش، موکت و یا هر کف پوشی که طرح و رنگ به اتاق اضافه کند، ضروری است. مطمئنا، ترندهای معرفی شده در این مقاله برای سلیقه های گوناگون مناسب است و شما مطمئنا می توانید طرح مورد علاقه خود را از بین آن ها پیدا کنید. بنابراین هرچه دکور و طراحی بهتری داشته باشد، از آن بیشتر لذت خواهید برد. دکوراسیون اتاق خواب زیبا باید بیانگر رنگ ها، احساسات و دکوراسیون و کلکسیون های مورد علاقه شما باشد. اگر اتاق خواب شما ابعاد بسیار کوچکی دارد (مثلا یک اتاق خواب ۱۰ متری برای جای دادن یک سرویس خواب دو نفره کوچک محسوب می شود) راهکار منطقی استفاده از تخت خواب های تاشو است.

  • درست است که یک اتاق خواب کوچک و جمع و جور داریم ولی این به معنی سادگی بیش از حد نیست.
  • با در نظر گرفتن نکات بالا در طراحی دکوراسیون اتاق خواب 12 متری دخترانه یا پسرانه می توانید بهترین چیدمان و دکوراسیون را برای اتاق خواب خود ایجاد کنید.
  • سعی کنید رنگ مکمل را به درستی در اتاق خواب استفاده کنید تا باعث شلوغی اتاق نشود.
  • منظور از نقطه کانونی عنصری از دکوراسیون است که بیشترین توجه را به خود جلب می کند.

فارغ از این که چه مدل طراحی برای دکوراسیون آن مدنظر دارید، باید ساده و آرامش‌بخش باشد. بکارگیری برخی ترفندهای هوشمندانه در طراحی مجله خبری دکوراسیون می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. این اتاق دارای ویژگی های مدرن بسیاری است و شما خطوط منحنی، چوب طبیعی که به دکور اتاق خواب جلوه ای زیبا می بخشد را به خوبی می بینید. نقاشی دیواری همراه با رنگ های روشن اتاق خوابی مدرن و دوست داشتنی به وجود آورده است.

کارهای کوچک، اثرات بسیار: اتاق خواب سرسبز

نور محیطی و عمومی اتاق خواب، به‌طور معمول از سقف به وسیله آویز و چراغ های تو کار تامین می شود. اما برای میز آرایش و مطالعه نیز باید نور جداگانه ای تامین کرد. پس در بالا یا دو طرف آینه باید چراغ دیوارکوب نصب کرد و روی میز پاتختی از آباژور استفاده کرد. اتاق خواب به فضای خصوصی محصوری گفته می‌شود که برای خواب شب یا استراحت در روز به‌کار می‌رود.حدود یک‌ سوم زندگی انسان ها در خواب می‌گذرد و بخش زیادی از این مدت در اتاق خواب سپری می‌شود. علاوه بر آن، یک اتاق خواب معمولی ممکن است با کمد، میز پای تختخواب، میز تحریر یا میز آرایش و گنجه کشودار مجهز شود. از اواسط قرن بیستم به این‌سو، در مناطق ثروتمندتر، برخی از اتاق خواب‌ها دارای سرویس بهداشتی جداگانه شده‌اند.

از چندین لایه نوری در اتاق خوابتان استفاده کنید!

اما اگر اتاق خواب بسیار کوچک است و قرار دادن آن در مرکز دیوار امکان پذیر نیست، بهترین حالت این است که آن را کنج اتاق قرار داد. همچنین ترجیحا اندازه تخت و نحوه چیدمان آن باید به گونه ای باشد که تخت در مرکز دیوار قرار بگیرد و حدودا 1 متر با دیوارهای کناری فاصله داشته باشد. در این حالت دسترسی به تخت خواب از دو طرف به آسانی امکان پذیر است. مجموعه آرند تولید کننده مبلمان لوکس و ارائه دهنده خدمات طراحی و دکوراسیون داخلی.

فرش اتاق خواب باید نرم باشد بهتر است از فرش‌هایی با بافت سفت مانند جاجیم و موکت‌های نمدی استفاده نکنید. این شعار یعنی مهم‌ترین عنصر در محیط، کاربرد یک وسیله است نه ظاهر آن. اما این جمله به این معنی نیست که سبک دکوراسیون مدرن به زیبایی اهمیت نمی‌دهد. بلکه فقط مدرنیسم از به ‌کاربردن تزئینات اضافی پرهیز می‌کند و زیبایی را در سادگی خلق می کند. خطوط مستقیم و مشخص در وسایل و مبلمان، فضای باز زیاد در اتاق، از عناصر مهم این نگرش هستند.

۱۷- در تصویر بالا دکوراسیون یک اتاق خواب لوکس را مشاهده می کنید . در طراحی دیوار از سنگ مرمر سفید به همراه قاب های برنجی طلایی رنگ در بخش های مختلف اتاق خواب استفاده شده است . ۱۶- سنگ مرمر یک راه حل جالب برای دیزاین اتاق خواب های لوکس است !

از این که بخواهید رنگ‌های متمایز و تند برای دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید، نترسید. می‌توانید با استفاده از رنگ‌های خنثی در کف و دیوار اتاق، کاری کنید که نگاه‌ها به ترکیب رنگ اتاق خواب شما جلب شود. مثل تخت خواب، پرده و میزپاتختی که در تصویر می‌بینید و دارای رنگ‌های نارنجی روشن و فیروزه‌ای است.

استفاده از گل و گلدان ها در فضای خواب قاعده مشخصی ندارد و به خلاف دکوراسیون پذیرایی، می توانید بنا به علاقه مندی و سلیقه خود از گیاهانی که به آن ها علاقه مندید در دکوراسیون اتاق خواب شخصی تان استفاده کنید. در نتیجه در طراحی داخلی اتاق مدرن بهتر است هر وسیله ­ای که برایتان کاربرد دارد را در اتاق نگه­دارید و وسایل اضافی را حذف کنید. رنگ زرد جزء رنگ‌هایی است که انرژی فوق العاده‌ای را به اتاق خواب می‌دهد. برای اینکه مطمئن شوید این رنگ به همراه طرح بالا، برای اتاق فرزند شما مناسب است یا نه، می‌توانید از دکوراتور ما بخواهید که طراحی 3 بعدی طرح را به شما تحویل بدهد. برای ایجاد چنین فضایی باید تا حد امکان از شلوغی دوری کنید و فضای مرتب و خلوتی به وجود آورید.

هیچ چیز مانند ملحفه های زیبا نمی تواند دکوراسیون اتاق خواب 12 متری دخترانه و پسرانه را مجلل و عالی نشان دهد. بهتر است در انتخاب ملحفه دقت زیادی داشته باشید و محصولاتی را انتخاب کنید که به راحتی شسته و تمیز می شوند و مجددا زیبایی را به اتاق خواب شما اضافه می کنند. راه حل های دیگری که می توانید برای این منظور استفاده کنید شامل استفاده از شابلون یا کاغذ دیواری سقف، افزودن عناصر معماری به شکل تیرها یا قالب ها یا استفاده از رنگ های تزئینی است.