ایده های ناب برای دکوراسیون اتاق خواب + نمونه کار

برای همین هم خدمات آن‌ها را ضمانت می‌‍کنیم و بین آن‌ها و شما، قرارداد می‌بندیم و مسئولیت هر گونه اقدامی از سمت متخصص را می‌پذیریم. استفاده از طرح گلهای سبز و الگوهایی با شکل گل و گیاهان، باعث ایجاد سرگرمی در این اتاق خواب دخترانه گردیده است. دکوراسیون داخلی اتاق خواب با توجه به نوع سلیقه افراد می تواند شامل یک سرویس خواب ، آینه ، کنسول ، میز آرایش ، کمد ، ساعت ، اشیاء تزئیناتی ، تابلو ، گل و گلدان طبیعی و مصنوعی باشد . رنگ بندی یکی از ارکان مهم در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب است. رنگها در آرامش و خواب شما تاثیر می‌گذارند بنابراین بهتر است قبل از اعمال سلیقه به آرامش خود اهمیت بدهید. استفاده از رنگهای تند مانند قرمز و آبی، سبز و زرد ممکن است چشم شما را خسته کند و آرامش شما را بهم بریزد.

حال نوبت ترسیم طرح اولیه اتاق خواب است که می توانید با الهام گرفتن از ایده ها و خواندن توصیه ها خودتان آن را طراحی یا به دکوراتور واگذارش کنید. در این اتاق یک تابلو نقاشی یا قاب عکس بزرگ بهتر از ۱۲ تا عکس مربع است، اگر می خواهید تیرگی به فضای داخلی اتاق اضافه کنید قاب مشکی بهترین گزینه است. بخشی از جداره ثابت کمددیواری را (نه همه!) به عنوان آینه قدی در نظر بگیرید. این آینه می تواند با یک میز متحرک بازشو به عنوان میز آرایش ترکیب شود. فراموش نکنید که برای چنین طرحی لازمست به یک نجار مجرب دسترسی داشته باشید. جواب این سوالات برای خانه ها و اتاق خواب های متداول با ابعاد معمول ارائه شده است و تلاش کرده ایم پاسخ هایی به صورت کلی که برای اغلب خانه های ایرانی مناسب هستند به این پرسش ها ارائه کنیم.

  • طرح های عمودی و عمق دار باعث می شوند تا فضای اتاق خواب وسیع تر و دلباز تر احساس شود.
  • ازمبلهای چند کاره که اینروزها با قیمت مناسب همه جا پیدا میشوند استفاده کنید.
  • مطمئنم که حدس می‌زدید بهترین نقطه شروع کار، جمع کردن ایده برای فهمیدن سلیقه خودتان است.
  • جایی را برای خود تعبیه کنید که بتوانید کتاب بخوانید و از منظره بیرون لذت ببرید.

برای کمک به تعادل نرمی تخت ، سعی کنید در یک یا دو مکان دیگر از آن نرمی استفاده کنید ، که باعث می شود بقیه قسمت های اتاق در مقایسه با شما “سخت” نشوند. پارچه های پنجره ای ، فرش های منطقه ای ، یا پتوها روش های عالی برای گسترش ظاهر نرم در اتاق است. اگر احساس می‌کنید که اتاق خواب نوزاد بیش از حد خلوت و بی‌روح است، می‌توانید از عروسک‌های پارچه‌ای بزرگ و نرم استفاده کنید. البته بهتر است که الیاف‌شانهم سبک باشد تا درصورت سقوط، آسیبی به فرزندتان نزنند.

اگر به رنگهای تند علاقمندید بهتر است تم اصلی را یک رنگ خنثی انتخاب کنید و 60 درصد از دکور اتاق را به آن اختصاص دهید. سپس برای رنگهای تند تصمیم بگیرید و 30 یا 10 درصد اشیاء و دکور را از رنگ دلخواه استفاده کنید. برای انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب باید دقت داشته باشید که این رنگ با تم کلی منزل هماهنگی داشته باشد و خیلی دور از رنگ دکوراسیون منزل نباشد.

بهترین مبلمان مدرن قیمت چند؟ از ارزان و اقتصادی تا گران و تجملاتی!

یک اتاق مسترعالی و بدون نقص در درجه ی اول باید دارای ابعاد مفید اتاق بزرگتر از 15 متر باشد. استفاده از وسایل ودکوراسیون لوکس استفاده ازدکورها، سقف وتزئینات و امکانات بروز چشم انداز اتاقهای مستر معمولا ویژه است. 6- متریال ها و المان های مورد نیاز طراحی (کاغذدیواری ، کف پوش و….). 3- انتخاب رنگبندی مناسب براساس (بزرگ و کوچک بودن و رده سنی و دختر یا پسر بودن و…). البته میتوانید بخش بالایی کمد را به صورت یک فضای جداگانه با درب های متفاوت درنظر بگیرید. مطابق تحقیقات بنیاد ملی خواب ، بزرگسالان بین ۱۸ تا ۶۴ ساله بایستی هر شب بین هفت الی نه ساعت بخوابند و افراد مسن در سنین ۶۵ سال و بالاتر به حداقل هفت الی هشت ساعت استراحت در شبانه روز نیاز دارند.

نورپردازی در دکوراسیون اتاق خواب :

یکی از ویژگی‌های بارز این سبک، هماهنگی اجزای بسیار متنوع اتاق در کنار یکدیگر است. بدلیل اینکه عروس کلیه لوازم خود را به صورت نو و ست شده خریداری می کند ، اتاق خواب عروس دیزاین جذاب و مدرنی دارد . اگر سبک سلطنتی یا استیل انتخاب شود معمولاً رنگ های سفید یا نقره ای با تاج طلایی و سفید بیشترین انتخاب را دارد . اگر سبک راحتی و مدرنیته انتخاب شود ، تخت در تم های مشکی ، سفید و نقره ای بدون تاج خواهد بود . ایده هایی که می توانید در دکوراسیون اتاق خواب به سبک مدرن و کلاسیک به کار ببرید .

البته آویزان کردن آن در مقابل تختخواب توصیه نمی شود، اینکه همیشه خودتان را موقع خواب ببینید احتمالا برایتان چندان جالب نیست و صبح ها می تواند هراسناک باشد. اگر تاج تخت شما قدیمی شده است، از پارچه ای متناسب با پالت رنگ دکوراسیون برای تغییر جلوه آن استفاده کنید. با داشتن دیوارهایی به رنگ خنثی تاج تخت شما می توانید تبدیل به عنصری برجسته از دیزاین شود. اوریگامی، عناصر روشنایی فانتزی و آویزان کردن پارچه هایی اطراف تختخواب از دیگر ایده های محبوب در دنیای طراحی داخلی اند که برای سقف به کار می روند. آینه های کمد نباید به نحوی طراحی شوند که با باز شدن درب اتاق امکان مشاهده تخت خواب از فضای پذیرایی یا ورودی خانه فراهم شود. حتی اگر اتاق خواب شما کاملا بزرگ است باز هم بهتر است از کمد دیواری های ریلی هم برای استفاده بهینه از فضا و هم جذابیت اتاق خواب استفاده کنید.