ایده های کارآمد برای اتاق خواب های باریک و مستطیلی شکل دکوراسیون

همیشه این سوال وجود دارد که برای اتاق خواب چه فرشی بخریم ؟ فرش اتاق خواب چه اندازه باشد ؟ و سوالاتی مانند این. استفاده از یک فرش در اندازه مناسب می تواند حس امنیت اتاق خواب شما را بیشتر کند. همچنین در زمستان که کف اتاقها سرد و خشک می شود وجود یک فرش گرمای بیشتری به اتاق می‌بخشد. برای داشتن یک دکوراسیون خیره کننده فرشها را متناسب با پالت رنگی اتاق انتخاب کنید. پیشنهاد میکنیم که رنگ فرش را با یکی از موارد؛ پرده اتاق خواب، رنگ دیوار و یا رو تختی هماهنگ کنید.

در قسمت پایین اتاق دو عدد میز تحریر به همراه یک صندلی سفید قرار داده شده و در کنار آن یک مبل کوچک برای استراحت در نظر گرفته شده است. کاغذ دیواری هایی که امسال مد هستند و می توانید از آنها برای دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید را با هم می بینیم. راه حلی ساده و زیبا که مطابق سبک هایی مانند روستیک یا اسکاندیناوی است.

  • شما می توانید فرشی با طرح های به رنگ یکی از وسایل اتاق مثل پرده انتخاب کنید.
  • کاغذ دیواری هایی که امسال مد هستند و می توانید از آنها برای دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید را با هم می بینیم.
  • اگر اتاق خواب‌تان دارای پنجره‌ای با چشم‌انداز مناسب است، می‌توانید تخت خواب‌تان را روبه‌روی آن قراردهید تا هر روز صبح رو به همان منظره چشمان‌تان را باز کنید.
  • رنگ روشن تمثیلی از سرزندگی ، شادابی ، روشنایی ، دل باز بودن و بهداشتی بودن است .
  • اگر شما به رنگ و طراحی های خاص علاقه مند باشید می‌توانید با انتخاب یک رنگ رمانتیک طراحی اتاق خود را شروع کنید و همه چیز را حول آن قرار دهید.

برای دکوراسیون اتاق خواب خواب کودک خود بهتر است از سرویس خواب کودک با رنگ سفید استفاده نمایید و هر یک را در جای درست خود قرار دهید. همچنین پیشنهاد می شود یک رنگ صورتی به دیوار اتاق کودک خود بزنید و برای کامل نمودن دیزاین اتاق خواب کودک از اکسسوری هایی با رنگ های گرم تر استفاده نمایید تا زیبایی اتاق خواب کامل شود. همچنین می توانید از طیف رنگ صورتی همراه با کمی سفید برای تمامی لوازم مورد استفاده در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه خود استفاده نمایید.

نوع وسایلی که برای اتاق خواب تان انتخاب می کنید تعیین کننده میزان بهینه بودن استفاده تان از محیط آن هستند. انتخاب تختخواب جک دار یا کشودار، میز کنسول و قرار دادن چند سبد حصیری یا باکس زیر آن و پاف صندوق دار از جمله مناسب ترین گزینه های پیش روی شما هستند. در گوشه ای از اتاق خواب می توانید فضایی برای نگهداری و همچنین تعویض لباس بسازید. در این راستا پارچه ای تک رنگ یا دارای طرح یکسان را انتخاب کنید، آن را از چوب پرده آویزان کنید و سپس درون آن فضا هم یک جالباسی قرار دهید تا فضایی متفاوت، کاربردی و مدرن در اتاق خواب تان داشته باشید. فرقی نمی کند اتاق خوابتان چه ابعادی دارد در هر صورت باید حداقل یک نقطه کانونی داشته باشد (بله اتاق های بزرگتر می توانند بیشتر از یک نقطه کانونی داشته باشند). منظور از نقطه کانونی عنصری از دکوراسیون است که بیشترین توجه را به خود جلب می کند.

دکوراسیون اتاق خواب مدرن :

مدرنیته شدن راحتی و سبکی و رنگ های ملایم را به فضایمان میاورد. و لی با رعایت اصول طراحی مدرنیته میتوان به حس رضایت و آرامش رسید. حتی اتاق خواب یک نفره را هم نمی شود بدون تزیین دیوارها رها کرد، دیوارها مثل بوم سفید نقاشی یا قاب برای قاب عکس هستند که به بهتر دیده شدن تصویر داخلشان یا همان مبلمان کمک می کنند. اینکه عکس های مورد علاقه تان در قاب هایی قرار دهید جلوه زیبایی به دیزاین می بخشد اما تغییر آن ها را سخت می سازد.

یکی از دکوراسیون‌های زیبا و مدرن برای اتاق خواب پسرانه، استفاده از طیف‌های رنگی هماهنگ است. همخوانی رنگ اطراف کشوها با سایر رنگ‌های اتاق نیز، دکوراسیون فوق العاده‌ای را ایجاد کرده است. شما می‌توانید این تخت و کمد خاص را از هرجای ایران به ما سفارش دهید.

اگر علاقه دارید که لوازم را طبق سلیقه خود خریداری کرده و قرار دهید، می‌توانید این سبک را انتخاب کنید. تخت خواب مرکز توجه و قسمت اصلی اتاق شماست پس در انتخاب نوع آن بسیار دقت کنید و با توجه به سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب که برای شما توضیح خواهیم داد، مطابق سلیقه خود، بهترین آن‌ها را برگزینید. موضوع مهم این جاست که شما آن وسیله را دوست دارید و از آن استفاده می کنید حتی اگر در آخر در اتاق دیگری از آن استفاده کنید.

استفاده از دراور چوبی

در انتخاب رنگ کاغذ دیواری خیلی دقت کنید که رنگی که انتخاب می کنید به آرامش فضا کمک کند . همچنین می توانید از کاغذ دیواری ساده استفاده کنید و با نصب استیکر های زیبا آن را تزیین کنید . مثلاً دوست داریم فضا بزرگتر باشد و بخشی از پذیرایی یا یک فضای خالی به محیط اتاق خواب افزوده شود . کمد دیواری جدیدی جایگیزین کمد قبلی شود یا اگر کمد دیواری نداریم کمد جدید سفارش داده شود .

سبک روستیک

هر نوع اثری که با سلیقه شما مطابقت دارد را می توانید انتخاب کنید از جمله یک تابلو نقاشی، پوستر و کلکسیونی از قاب عکس های خانوادگی. این سبک بسیار شبیه به سبک اسکاندیناوی است، با این تفاوت که این سبک مربوط به زمان مدرنیسم است و شامل آثار هنری‌ای مانند چاپ انتزاعی یا الگوهایی است که طراحی اسکاندیناوی هرگز شامل آن‌ها نمی‌شود. مدرنیسم اواسط قرن، تناژ رنگی روشن‌تری دارد و کمی ملایم تر از طرح اسکاندیناوی است. این سبک ریشه در دهه‌ی ۷۰ میلادی آمریکا داشته و سبکی است که افراد در آن می‌توانند فضا را با لوازمی که از فرهنگ و سبک زندگی آنها نشات می‌گیرد پر کنند و به اتاق خواب خود روح و نشاط ببخشند.

دوم؛ یک کمد دیواری بزرگ و جادار با درب ریلی، ارتفاع تا سقف و یک آینه قدی در نظر بگیرید. درون کمد به بخش ها و اجزای کوچک مطابق نیازمندی های اهالی خانه پارتیشن بندی شود. مثلا اگر لباس های زمستانی متعددی دارید و یا کیف و کفش های زیادی هست که بایستی در این کمد جای بگیرد، طبقاتی متناسب با ابعاد آن ها در نظر بگیرید. رها کردن کمد بدون تقسیم بندی های زیاد یک اشتباه بسیار بزرگ و متداول است.