بهترین مدل طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب دی ایران

یک ساعت ، چند تابلوی زیبای کوچک و یک گلدان می توانند زیبایی اتاق را تکمیل کنند . اگر هم به کتاب و کتابخوانی علاقه زیادی دارید می توانید روی دیوار یا در داخل کمد دیواری باکس بسازید و کتابها را در داخل آن قرار دهید . طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید بگونه ای باشد که انسان حس راحتی و آرامش داشته باشد . چیدمان باید به گونه ای مرتب باشد تا زمانی که به چیزی احتیاج داشتید ، سریعاً بتوانید آن را پیدا کنید .

اتاقی که در آن به استراحت می پردازیم و هر روز صبح خود را در آن شروع می کنیم. شخصی سازی بیشتر از هر فضای دیگری در مورد اتاق خواب اهمیت پیدا می کند چرا که این بخش از منزل کاملا شخصی است و نوع دکوراسیون و چیدمان عناصر آن باید انعکاسی از شخصیت فردی باشد که وقت خود را در آنجا می گذراند. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله از خریدمگ به بررسی چیدمان اتاق خواب در کنار شما خواهیم پرداخت. اگر اتاق خواب شما ابعاد بسیار کوچکی دارد (مثلا یک اتاق خواب ۱۰ متری برای جای دادن یک سرویس خواب دو نفره کوچک محسوب می شود) راهکار منطقی استفاده از تخت خواب های تاشو است. این سبک تخت خواب ها در فضایی اندک جمع شده و امکان فعالیت های روزانه را بدون حضور تخت فراهم می کنند. از رنگ های روشن و ساده بدون تزیینات شلوغ برای کمدها استفاده کنید.

  • برای مثال تهیه شلف بالا هزینه چندانی ندارد و به راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید و در کنار رنگ تیره سایر وسایل اتاق از آن استفاده کنید.
  • در ادامه تصاویر دکور اتاق خواب دخترانه کره ای را مشاهده می کنید.
  • اگر از فرش های کوچک استفاده می‌کنید بهتر است آن را پایین یا کنار تخت پهن کنید.
  • نورپردازی دردکوراسیون اتاق خواب بایدبه نحوی باشد که بتوانید درمواقع لازم اتاقی پر نورچه بصورت طبیعی چه درشب داشته باشید.

یک تختخواب ممکن است از طراحی غیرمعمول، مجلل و یا مطابق مد روز برخوردار باشد که این خود می تواند سبک و حال و هوای دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری شما را تغییر دهد. نوع رنگ هایی که در چیدمان اتاق خواب استفاده می کنیم تأثیر مستقیمی بر حس و حالی که از فضا می گیریم دارند. یکی از جذاب ترین و آرامش بخش ترین ترکیب رنگ ها آبی و سفید هستند که جلوه زیبایی به فضا می بخشند. این دو رنگ می توانند از راه های مختلف به پالت رنگ اضافه شوند. این دو رنگ تأثیر یکدیگر را متعادل می کنند؛ رنگ سفید به عنوان رنگی خنثی و رنگ آبی به عنوان رنگی غنی از احساس.

این قفسه ها به طور ویژه گزینه ای مناسب برای چیدمان اتاق خواب کوچک محسوب می شوند چرا که استفاده بهینه ای از فضا دارند. نیاز نیست از یک نوع تکنیک برای تمام دیوارهای اتاق خواب استفاده کنید. وجود دیواری با طراحی یا رنگ برجسته می تواند تبدیل به نقطه کانونی در چیدمان اتاق خواب شود.

راهنمای خرید تابلو برای پذیرایی؛ چه نوع تابلو دیواری برای دکوراسیون پذیرایی مناسب است؟

هالی سارن یک مجموعه بزرگ،با بیش از یک دهه تجربه در زمینه‌ی خدمات طراحی و دکوراسیون داخلی،با بروزترین و مدرن ترین متدهای دنیا است. وسایلی که بیشترین کاربرد و مصرف دارند را در دم دست ترین قسمتهای کمد و دکورها در نظر بگیرید. در چیدمان مبلمان و لوازم دکوراتیو اتاق باید به دنبال جفظ تعادل باشید. اگر مبلمانی برای اتاق در نظردارید دقت کنید که از مبلمان بزرگ یا زیاد استفاده نکنید. چراکه وقتی تعداد زیادی از مبلمان بزرگ دریک اتاق قرار میگیرند، اثر کسل کننده و نا آرامی روی انسان میگذارد. بنابراین اتاق خواب باید راحتترین و آرامش ‌بخش‌ترین مکان برای استراحت ذهن وجسم افراد پس از یک روز طولانی باشد.

و هم روز و هم شب، به کمک آن می توانید میزان نور آفتاب و محیط بیرون را با آن کنترل کنید. برای مثال می توانید مثل اتاق زیر، دیوار پشت تخت را با کاغذ دیواری که طرحش با دیوارهای دیگر متفاوت است، دیزاین کنید. یادتان باشد که تخت خواب با اندازه بزرگی که نسبت به باقی وسایل در اتاق خواب دارد، معمولا به نقطه کانونی فضا تبدیل می شود.

دکوراسیون اتاق خواب عروس

در اتاق خواب مستطیل شکل با ابعاد سه متر در چهار متر، بهتر است تختخواب را در مقابل در ورودی قرار دهید. مزیت این شکل اتاق این است که حتی می توانید تخت را در وسط اتاق قرار دهید و کمدی کوچک بالای آن برای نگه داری وسایل نصب کنید. از چند نوع چراغ برای روشنایی استفاده کنید، به عنوان مثال یک لوستر و یک جفت چراغ دیوار کوب یا چراغ خواب در بالای تختخواب و چراغ مطالعه روی میز. حتی می توانید از لوستر استفاده نکنید و با چند روشنایی نور هر قسمت اتاق را تامین و فضا را روشن کنید.

استفاده از تخت‌هایی با طرح چوب و به کار بردن رنگ‌های گرم مثل نارنجی یا قرمز، جذابیت خاصی را به اتاق خواب می‌دهند. حتی می‌توانید اسم بچه‌ها را با رنگ‌هایی که در اتاق وجود دارند، بالای تخت‌ها بزنید. باید بدانید که در نظر نگرفتن برخی از نکات و اصول دکوراسیون، فضای اتاقتان را بد جلوه می دهد. در واقع این کار هم هزینه و هم وقتی که برای خرید وسایل و تغییر دکوراسیون داده اید را هدر می دهد. دکوراسیون اتاق خواب – 9 نکته طلایی که اتاقتان را زیبا جلوه… در مقاله بعدی حتما راجع به دکوراسیون اتاق خواب های کوچک هم صحبت خواهیم کرد.

این سبک کاغذ دیواری جلوه ای شبیه به بافت بر روی دیوارها ایجاد می کند. پیش از این در خصوص اهمیت کمد در فضای خواب برای شما در مقالات متعدد آموزشی و مشاوره های معماری آنلاین نوشته ایم. پس از تخت خواب (یا حتی پیش از آن!) کمد مهم ترین و کلیدی ترین المان و مبلمان اتاق خواب است.