بهترین مدل طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب دی ایران

نور طبیعی فضای اتاق خواب شما را بزرگتر نشان می دهد و البته محیطی انرژی بخش تر برای شما فراهم می کند. در این راستا استفاده نکردن از پرده و یا انتخاب پرده هایی نازک تصمیم هایی منطقی خواهند بود. بدون پنجره یعنی به صورت کاملا تاریک با نورگیری کم متفاوت بوده و پاسخ به سوال شما می تواند بسته به یکی از این دو گزینه تغییر کند. به علاوه، ابعاد اتاق (کوچک از نظر هر فرد یک مفهوم متفاوت دارد) ، ارتفاع ، مدل پلان (داری شکستگی، مربع، مستطیل یا هر نوع طراحی دیگر) ، مبلمان های ثابت و متحرک و چندین پارامتر دیگر در انتخاب تزیینات دیوار اتاق خواب موثر هستند. برای تغییر دکور اتاق خواب هایی که رنگ های خنثی و ساده ای مانند تونالیته های طوسی، خاکستری و کرم در آن ها به کار رفته است، کافیست کمی تناژ رنگی جیغ و هیجان انگیز به آن ها بیافزایید. خوگر – ایده هایی ناب از معماری و طراحی دکوراسیون داخلی برای معمارها و افراد علاقه مند به دکوراسیون را در مجله خوگر بخوانید.

  • بهتر است برعکس از فرشهای بزرگ در خانه های کوچک استفاده نمایید.
  • در ضمن توضیحات هر عکس و نحوه سفارش آن را، زیر اغلب عکس‌ها آورده‌ایم که می‌توانید آن را مطالعه کنید.
  • مثلا در اتاق ها، در چیدمان هر اتاق دقت بفرمایید که اسباب و اثاث کمتری داشته باشد.
  • اتاق خواب محلی برای استراحت و خوابیدن است و تمی که در آنجا وجود دارد می تواند در میزان خواب راحت و رفتار انسان تاثیرگذار باشد .
  • رگال لباس ها نیز باید به گونه‌ای باشد که برای انواع لباس ها مناسب باشد.

فرش هایی با طرح های پوست پلنگ، گورخر، ببر یا دیگر حیوانات می تواند انتخاب جذاب و متفاوتی باشد. اگر اتاق خوابی ساده و با پارچه های یک رنگ دارید که طرح زیادی ندارند، این نوع فرش برای اتاق شما عالی است. تصور بیشتر افراد این است که در اتاق خواب کوچک از فرش کوچک استفاده کنند. بهتر است برعکس از فرشهای بزرگ در خانه های کوچک استفاده نمایید. در منازل کوچک یا اتاق خواب های کوچک این حرکت تاثیر منفی در زیبایی خواهد داشت. وقتی برای سنین زیر 5 سال طراحی میکنید درنظرداشته باشید که تا بیشترین حالت ممکن شکستگیها را از بین ببرید.

انواع سرتخت های (هدبورد) تخت خواب دو نفره:

توجه داشته باشید که در اتاق خواب های کوچک از کمدهای بزرگ استفاده نکنید و فضای اتاق را همیشه مرتب نگه دارید. این نوع طراحی به دلیل نمایان کردن عناصری که سبک‌های دیگر برای پوشاندن آنها سخت تلاش می‌کنند، با سایر سبک‌ها متفاوت است. سبک صنعتی هم کاربردی بودن و هم زیبایی را در یک فضا ترکیب می‌کند. با این حال، این نکته وجود دارد که این سبک در درجه اول یک طراحی اتاق خواب مردانه است. لازم به ذکر است که این سبک برای طراحی اتاق خواب دخترانه هم بسیار رایج و محبوب است.

بهتر است رنگ دیوار اتاق خواب شما باعث ایجاد احساس آرامش در شما شود. در اتاق خواب شما، سرویس خواب ها از مهم ترین مواردی است که باید به آن ها توجه شود. سرویس خواب شما باید در سبکی انتخاب شود که سبک کلی منزل از آن پیروی می‌کند. به طور مثال اگر سبک دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی و آشپزخانه خود را از نوع مدرن انتخاب کرده اید بهتر است قسمت اتاق خواب شما هم دارای سرویس خواب مدرن باشد که از این سبک پیروی کند. وجود چراغ در بالای تخت خواب یکی از ویژگی های مهم در طراحی اتاق خواب بوده که باعث ایجاد راحتی بیشتر می شود. معمولا برای ایجاد چنین امکانی از آباژور هایی استفاده می شود که بر روی میز های پاتختی قرار داده می شوند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

برای مثال قابی که به حالت پازلی به دیوار نصب شده است، فضای خاصی را ایجاد کرده است. استفاده از طرح‌های شطرنجی برای صندلی و یا بخشی از کاغذ دیواری هم، برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه خوب است. اتاق خواب هایی که شامل درب یا پنجره هستند برای پوشش و تزئین آنها نیاز به نصب پرده است .

اگرچه ممکن است که فرزندانمان دو قلو باشند اما می‌توانند سلیقه و روحیه متفاوتی داشته باشند. اولین گام انتخاب یک سبک مشخص برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه است و پس از آن تعیین پالت رنگی یا همان تم رنگی برای اتاق است تا بتوانیم وسایل اتاق را متناسب با هم ست کنیم و براساس اصول فنگ شویی چیدمان کنیم. بنابراین اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون اتاق خواب دخترانه منزل‌تان دارید باید سادگی فضا را رعایت کنید و اگر می‌خواهید از وسایل دکوری در اتاق خواب استفاده کنید دقت زیادی به خرج دهید تا با سبک طراحی دکور اتاق هماهنگی داشته باشد.

گیاهان در چیدمان اتاق خواب

با در نظر گرفتن درازای اتاق و ابعاد مبلمان می توانید به صورت کاملا حرفه ای و با جزئيات، یک برنامه ریزی صحیح انجام داده و به چیدمان مناسب دست پیدا کنید. مهم ترین موضوعی که باید به طور کلی در نظر داشته باشید این است که در دو طرف و پایین تخت خواب، فضایی برای رفت و آمد باقی بماند. زمانی که تخت خواب را در جای مناسب خود قرار دادید می توانید سایر مبلمان را بر اساس محل قرار گیری تخت خواب چیدمان کنید. اگر چه دکوراسیون اتاقی مستطیلی و باریک به عنوان اتاق خواب کار دشواری است، اما بدین معنا نیست که نمی توان به اتاق خوابی با فضایی زیبا و در عین حال کاربردی و فرح بخش دست پیدا کرد. رنگ، جنس و طرح کف اتاق خواب، بر اساس کلیت طرح، اندازه‌ی اتاق و هماهنگ با خواسته‌های ساکنین انتخاب می‌شود.

می توانید چندین قفسه را در بالای تختخواب یا به یکی از دیوارها نصب فضایی کوچک برای نگه داری وسایل تان درست کنید. شما هم می توانید در ادامه تجربه های خود در زمینه طراحی چیدمان اتاق خواب را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید. اگر به دنبال سبک دکوراسیونی هستید که برای هر دوی فضاهای کوچک و بزرگ مناسب باشد پس بوهو شیک همان چیزی است که به دنبال آن هستید.

به عنوان مثال طبیعتا انتخاب تختخوابی بزرگ برای اتاق خوابی کوچک، نتیجه ای جز ایجاد محیطی آشفته نخواهد داشت. از طرفی انتخابی تختخوابی با تاج تختی بلند باعث خواهد شد سقف بلند آن خالی به نظر نرسد. در مورد اتاق خواب های بزرگتر مراقب باشید اتاق بیش از حد خالی به نظر نرسد. در این راستا اضافه کردن یک صندلی یا اتومان به دیزاین آن را اضافه کنید. در مورد انتخاب عناصر دکوراسیون اتاق خواب صرفا آن هایی را که مورد نیازند، مد نظر قرار دهید که این اغلب شامل تختخواب، یک یا دو میز کنار تختی، یک دراور یا کمد و یک صندلی است. هر چیز دیگری خارج از این لیست می تواند فضای آن را آشفته و نامرتب سازد.