تزئین دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با42مدل جدید درسال ۱۴۰۱

اگر به فضایی برای قرار دادن میزکار نیاز دارید، کنار پنجره بهترین جاست چون نور طبیعی و منظره بیرون کارایی تان را افزایش می دهید. اگر جایی برای استراحت شخص دیگری می خواهید در نظر بگیرید، می توانید از برای خودتان از تخت هایی با عرض کمتر که فضای زیادی را هم به خود اختصاص نمی دهد، استفاده کنید و قسمتی از اتاق را هم به فضای خواب دوم و رختکن اختصاص دهید. در ادامه گام به گام مراحل طراحی دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری را با هم می خوانیم. اغلب افراد و خانواده ها ممکن است تا چندین سال دکوراسیون اتاق خواب خود را تغییر ندهند. به همین دلیلی بهتر است برای دیزاین اتاق خواب خود دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده را انتخاب نمایید تا بتوانید از سادگی آن لذت ببرید.

فارغ از این که چه مدل طراحی برای دکوراسیون آن مدنظر دارید، باید ساده و آرامش‌بخش باشد. بکارگیری برخی ترفندهای هوشمندانه در طراحی دکوراسیون اتاق خواب می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. انتخاب یک سبک طراحی، پالت رنگی و چیدمان وسایل بزرگ‌تر و پس از آن چیدن وسایل کوچک‌تر براساس فضای در دسترس مهم‌ترین نکاتی است که باید رعایت کنیم. یکی دیگر از موارد مهم در زمان چیدمان این است که حتما به سن فرزندمان در زمان چیدن اتاق توجه کنیم و به حساس بودن دخترها به چیدمان اتاق نیز توجه داشته باشیم. دکوراسیون اتاقی که می‌بینید با رنگ محبوب دختران جوان یعنی صورتی تزئین شده است. وجود عناصری مانند میز تحریر، کمد دیواری و شلف‌های دیواری و همچنین یک لوستر خاص با لامپ‌های رشته‌ای باعث زیبایی بیشتر این اتاق خواب شده است.

  • در اتاق خواب نباید نور فضا یکدست باشد و استفاده از چراغ خواب ها در کنار لوستر ها این مشکل را حل خواهد کرد .
  • وسایلی مثل کمد، میز، رختکن، مبل، تلویزیون و سایر اثاثیه در صورت لزوم قابلیت گنجانده شدن در طراحی را دارند.
  • اتاق خواب مکانی برای استراحت و ریلکسیشن است به همین علت می بایست به طراحی آن توجه کافی شود تا راحتی و آرامش را برای انسان در هنگام خواب و استراحت فراهم کند .
  • با در نظر گرفتن درازای اتاق و ابعاد مبلمان می توانید به صورت کاملا حرفه ای و با جزئيات، یک برنامه ریزی صحیح انجام داده و به چیدمان مناسب دست پیدا کنید.

یک اتاق خواب دو نفره، بدون گیاه و گلدان طبیعی، دلگیر و کسل کننده می شود. یک گیاه آپارتمانی که با شرایط اتاق خواب شما هماهنگ باشد را انتخاب کنید. گیاهان را روی شلف ها، قفسه ها، کنسول ها و میزهای آرایش قرار دهید. انتخاب گلدان مناسب هم مهم است، هیچ چیز بهتر از گلدان های شیشه ای، سرامیکی و حصیری نیست.

آموزش و ایده تزیین اتاق دختر نوجوان

لایه های مختلف روشنایی محیط شامل نور محیطی، نور تأکیدی و نور کاری یا وظیفه ای است. نور محیطی از طریق لوسترها و چراغ های سقفی و نور تأکیدی از طریق لامپ های رشته ای یا نقطه ای تأمین می شود. اما نور وظیفه ای همان بخشی است که اغلب مورد کم توجهی قرار می گیرد. سعی کنید با چراغ های رومیزی برای روی میز کنارتختی، آباژورهای ایستاده و یا چراغ های سقفی آویزان این لایه از روشنایی اتاق خواب تان را ارتقا بخشید. سپس اتاق خود را کاملاً تمیز می‌کنیم و وسایل غیرضروری و اضافی را از اتاق خارج می‌کنیم. اگر از سبک بومی برای طراحی اتاق خواب خود استفاده کرده اید، به کارگیری وسایل سنتی را فراموش نکنید.

چطور به شکلی جذاب و مدرن گلدان شیشه ای را به کار ببریم؟

این سبک کاغذ دیواری جلوه ای شبیه به بافت بر روی دیوارها ایجاد می کند. پیش از این در خصوص اهمیت کمد در فضای خواب برای شما در مقالات متعدد آموزشی و مشاوره های معماری آنلاین نوشته ایم. پس از تخت خواب (یا حتی پیش از آن!) کمد مهم ترین و کلیدی ترین المان و مبلمان اتاق خواب است.

۳۵ نمونه از شیک ترین لباس های زنانه رسمی

نصب پرده در محلی نزدیک به سقف باعث بلندتر به نظر رسیدن دیوار و در نتیجه بزرگ تر به نظر رسیدن اتاق می شود. اگر دیوارهای اتاق بسیار کوتاه است، از رنگ هایی روشن و یا طرح های راه راه افقی و عمودی برای بزرگتر به نظر رسیدن آن کمک بگیرید. انتخاب عناصر دیزاینی با گوشه های گرد از دیگر مواردی است که انتخاب مناسبی برای دیزاین یک اتاق خواب کوچک است چرا که فضای کمتری به خود اختصاص می دهند و همچنین قدرت تطابق بالایی با انواع سبک های دکوراسیون دارند.

در اتاق خواب مستطیل شکل با ابعاد سه متر در چهار متر، بهتر است تختخواب را در مقابل در ورودی قرار دهید. مزیت این شکل اتاق این است که حتی می توانید تخت را در وسط اتاق قرار دهید و کمدی کوچک بالای آن برای نگه داری وسایل نصب کنید. از چند نوع چراغ برای روشنایی استفاده کنید، به عنوان مثال یک لوستر و یک جفت چراغ دیوار کوب یا چراغ خواب در بالای تختخواب و چراغ مطالعه روی میز. حتی می توانید از لوستر استفاده نکنید و با چند روشنایی نور هر قسمت اتاق را تامین و فضا را روشن کنید.