دکوراسیون آشپزخانه سفید هالی سارن طراحی داخلی ، دکوراسیون داخلی ، بازسازی ساختمان

در آشپزخانه های مدرن، اجزا و بخش های مختلف از جمله کابینت آشپزخانه دارای زیبایی بدون پیچیدگی خاصی هستن. در دکوراسیون مدرن، طراحی ها شیک، بدون قاب، بدون زرق و برق و کاملاً کاربردی است. دکوراسیون اشپزخانه امروزه تنوع بسیاری در سبک های متنوع پیدا کرده که شامل سبک کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک می شود. کابینت کلاسیک شامل سه مدل (کابینت طرح چوب، کابینت ممبران، کابینت چوب) می باشد. دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک شامل مدل های طرح چوب (روکش چوب)، تمام چوب (چوب) و کابینت ممبران (وکیوم) می باشد. این سبک الهام گرفته شده از کابینت های چوبی قدیمی مخصوصا در اروپاست و به مرور دچار تغییراتی شده تا به شکل امروزی در آمده.

اگر آشپزخانه نور کمی دارد، استفاده از رنگ های روشن برای کابینت ها، کمک می کند تا همان نور کم بازتاب شده و فضا روشن تر و بزرگ ترنشان داده شود. هر سه دیوار آشپزخانه به همراه یک کانتر یا اپن به شکل یک شبه جزیره در می آیند. در مدل راهرویی یا عرشه ای کابینت ها به صورت موازی در دو سمت روبروی هم نصب می شوند و اغلب آشپزخانه جدا کننده فضاهای خصوصی تر خانه مانند اتاق خواب و سرویس ها و یا تراس از فضاهای عمومی مانند نشیمن و پذیرایی است.

  • رنگ سفید از آن دسته رنگ هایی است که به راحتی می تواند با دیگر رنگ ها ترکیب شود، بنابراین بهتر است در طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود رنگ سفید را به کار ببرید تا به راحتی بتوانید آن را با رنگ مورد علاقه خود ترکیب کنید.
  • در این مقاله ما شما را با دکوراسیون آشپزخانه سفید و جذابیت آن آشنا خواهیم کرد.
  • جزیره ها می توانند طراحی های متفاوتی داشته باشند مثلا به صورت L شکل و T شکل و یا منحنی به کار برده شوند.

بهترین متریال برای پشت کابینت ها سنگ ها و کاشی ها هستند چرا که در برابر حرارت مقاومت فوق العاده ای دارند. سنگ مرمر هم به دلیل استحکامش پرکاربرد است و هم می تواند برای طرح بک اسپلش نیز استفاده شود تا با انطباق و تکرار اجزا نتیجه بهتری بگیرید. مرمر گرچه دوام بالاتری و رنگ های متنوعی دارد اما سنگین و البته گران قیمت تر است. برای همین می توانید از مواد مصنوعی نیز استفاده کنید، اما در استفاده از آنها باید کمی جانب احتیاط را رعایت کنید.

برای خرید برندهای برتر لوازم خانگی مانند لوازم خانگی آریستون ، لوازم خانگی ویرپول ، لوازم خانگی اکسپریال و … به فروشگاه اینترنتی آرمند مراجعه کنید. اگر بخواهیم تعریف ساده‌ای از این سبک داشته باشیم می‌توانیم بگوییم این سبک، سبکِ حداقل گرایی و سادگی است. مینیمالیسم یکی از معروفترین و پر طرفدارترین سبک‌ها در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود. سبک مینیمال با سادگی همراه است و از تجملات دوری می‌کند و یکی از جدیدترین سبکهای دکوراسیون داخلی و آشپزخانه به شمار می‌آید. طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال باید به دور از جزئیات و تزیینات اضافی باشد. تمام سطوح صاف و یک دست طراحی می‌شود و معمولا از رنگ‌های آرامش بخش و روشن استفاده می‌شود.

دکوراسیون آشپزخانه سه در چهار

مثلاً در آشپزخانه‌ای با سقف کوتاه بهتر است از نورپردازی افقی استفاده شود یا انتخاب اندازه‌ی وسایل باید کاملاً مطابق با ابعاد محیط و فضای در دسترس باشد. اما آشپزخانه‌ای با سبک ایرانی باید دارای پوششی باشد که نشانه‌ای از طرح و سنت کشورمان در آن به کار برود. به عنوان مثال می‌توانید از پارچه‌های تک رنگ که با گلدوزی‌های بسیار زیبایی طراحی شده است، کمک بگیرید. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از پلان ها و مدل های مختلفی استفاده میگردد که میخواهیم با یکی از پرکار ترین و کارآمد ترین پلان ها آشنا شویم اگرآشپزخانه با عملکرد ودسترسی بالا میخواهید از مدل طراحی پلان U استفاده نمایید.

دکوراسیون آشپزخانه سفید رنگ و ترکیب آن با سایر رنگ ها

این تنها رنگ ها نیستند که در طراحی آشپزخانه مهم هستند بلکه بافت های روی چوب ها و درهای کابینت و میزان صافی سطوح نیز به فضاهای ساده و بی نقش و نگار کمک می کنند تا زیباتر شوند. اگر می خواهید به سبک مدرن یا انتقالی طراحی کنید سطوح براق نیز گزینه های خوبی هستند اما برای سبک سنتی بهتر است از سطوح براق استفاده نکنید. وقتی سطوح کابینت های آشپزخانه براق هستند، بهتر است برای رویه کابینت، کف زمین و یا یکی از اجزا از بافت چوب استفاده کنید تا ظاهری خانوادگی تر و دوستانه تر به محیط بدهد. همچنین می توانید رنگ و بافت را با استفاده ازصندلی های ناهار خوری با رویه پارچه ای به فضا اضافه کنید. البته در این بین بهترین توصیه و پیشنهادی که می توان به قشر جوان و علاقه مند به رنگهای سفید و مشکی داشت، انتخاب ترکیب دو رنگ سفید و مشکی با هم برای دکوراسیون آشپزخانه منزلشان است.

طراحی پنتری آشپزخانه برای انواع آشپزخانه های بزرگ و کوچک

ترکیب پنجره ارسی با طراحی ایرانی به فضای آشپزخانه شما حس و حال سنتی می‌بخشد. برخی از متخصصین دکوراسیون داخلی از این شیشه‌های رنگی برای دیزاین بخش‌هایی از سقف کاذب آشپزخانه استفاده می‌کنند. همچنین به کار بردن شیشه‌های رنگی به عنوان درب برای قفسه‌های چوبی می‌تواند به فضای ایرانی آشپزخانه شما زیبایی خاصی ببخشد.