دکوراسیون آشپزخانه گروه معماری رومو

اگر می‌خواهید آشپزخانه سبک ایرانی شما کمی حال و هوای مدرن داشته باشد، به رعایت اصل سادگی توجه کنید. اما امروزه به دلیل زندگی شهری و کوچک شدن متراژ خانه‌ها دیگر خبری از آشپزخانه‌های جداگانه نیست. بلکه در اکثر خانه‌ها با آشپزخانه‌ای روبه‌رو هستیم که توسط یک دیوار کوتاه در قالب آشپزخانه اوپن ساخته شده‌اند و یا دارای پیوستگی کامل با اتاق پذیرایی هستند. آشپزخانه ایرانی محلی جداگانه نسبت به سایر فضاهای منزل داشته باشد. در آشپزخانه‌های کوچک بهتر است از به کار بردن وسایل اضافی و متعدد که باعث شلوغ شدن فضا می شود خودداری نمود. عدم استفاده از وسایل غیر ضرور نیز همانگونه که بیان گردید باعث به وجود آمدن آشپزخانه‌های ساده اما کاربردی خواهد شد.

  • از دیگر موارد مهم و مورد کاربرد در طراحی کلاسیک استفاده از صنایع دستیی و سنتی همانند رومیزی های طرح سنتی، ظروف با طرح سنتی، گلدان هایی با این سبک و البته استفاده از یک فرش با طراحی کلاسیک و سنتی می باشد.
  • بعد از اینکه سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما مشخص شد باید کابینت ها را متناسب با آن خریداری کنید.
  • فرشی که به عنوان کفپوش بر سطح زمین انداخته می‌شود باید طول و عرض ..
  • یک ایده ارزان قیمت و در عین حال تاثیر گذار استفاده از شلف های باز و استند های معلق در دکوراسیون آشپزخانه است.
  • برای طراحی آشپزخانه مدرن ایرانی و نزدیکی به حس و حال سنتی بهتر است از ام دی اف، ممبران و یا چوب استفاده کنید.

امروزه واژه مدرن برای طراحی دکوراسیون ها با فضاهای باز، تمیز و خطوط براق به کار می رود. استفاده از رنگ، پلاستیک، فولاد، چوب های لمینیت شده (روکش شده)، شیشه و سیمان نیز از نشانه های سبک مدرن است. نشانه دیگر این سبک استفاده از نقشه ها و پلان های باز برای خانه ها و فضاهای مختلف است.

جزیره آشپزخانه

نور می تواند خستگی ، افسردگی و احساسات منفی در وجود انسان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و موج انرژی های مثبت را در وجود او به حرکت درآورد. در چنین شرایطی، قرار داشتن این لوازم تیره رنگ در میان یک بستر سفید و بدون رنگ جلوه بسیار زیباتر و شاخص تری ایجاد کرده و از پراکندگی و تزاحم رنگ ها جلوگیری می کند. خصوصا اگر آشپزخانه منزل تان متوسط یا کوچک است و لوازم برقی و اکسسوری ها تیره یا با رنگ های شاخص هستند، بهتر است از کابینت های سفید استفاده نمایید. البته در فضای آشپزخانه های بزرگ، به دلیل تعدد کابینت ها ، رنگ سفید به تنهایی و یا در ترکیب با سایر رنگ ها می تواند موجب جلوگیری از آشفتگی و شلوغ به چشم رسیدن فضا شود. انتخاب رنگ سفید و یا ترکیب آن با رنگ‌های روشن، فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان می‌دهد.

استفاده از لاستیک‌های فرسوده در طراحی‌های دیواری

طراحی می شود که انتخاب هر یک از این سبک ها به سلیقه شخصی شما و تجهیزاتی که در دسترس دارید بستگی دارد. اگر می خواهید دکوراسیون آشپزخانه سنتی داشته باشید بهتر است از کابینت های سنتی استفاده کنید تا آشپزخانه شما چیدمان سنتی بیشتری داشته باشد. استفاده از ظروف مسی یا گلدن های قدیمی می تواند به تکمیل دکوراسیون آشپزخانه سنتی کمک کند. 1.میز ناهار خوری روناک یک میز پرفروش است که علاوه بر کیفیت بالایی که دارد، زیبا و بسیار لوکس می باشد. شاید شما هم فکر کنید که در خانه های کوچک نمی شود میز ناهار خوری داشت.

اما امروزه با یکی شدن فضای آشپزخانه و سایر بخش‌های منزل دیگر خبری از آن مطبخ‌های تاریک نیست. در حال حاضر به خوبی می‌توان مصداق سبک معماری و طراحی ایرانی را در آشپزخانه‌های سنتی نظاره کرد. این روزها طراحی آشپزخانه‌های ایرانی سرشار از رنگ، نور و انرژی هستند که منشا آن را باید سبک طراحی سنتی ایرانی دانست. اما همه این تغییرات نتوانسته میزان اهمیت آشپزخانه را نزد ایرانیان کاهش دهد.