دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان ایرانی، 13 ایده و ۱۱۳ مدل دکوراسیون شیک و مدرن

همچنین می توانید آیینه ها را طوری به کار ببرید که اتاق بزرگتر نشان داده شود. یکی از مهم ترین قسمت های اتاق خواب که می توانید برای طراحی از آن کمک بگیرید و طرح ها و ایده های خود را روی آن پیاده کنید، دیوار بالای تخت خواب است که با تزیین دیوار بالای تخت خواب می توانید زیبایی اتاق را چند برابر کنید. در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه خودمان را محدود به یکسری رنگ محدود و تکراری نکنیم. اما نکته‌ای که در انتخاب رنگ باید به آن توجه کنید این است که براساس سلیقه فرزندتان آن را انتخاب کنید. بکارگیری این رنگ‌ها می‌تواند هر فضای بی‌روحی را به یک فضای با انرژی زیاد و هیجان انگیز تبدیل کند.

  • سبک مدرن، معاصر، آرت دکو، وینتیج، بوهو یا بوهمیا، مینیمال، روستیک، صنعتی، میانه‌ی‌قرن، فرانسوی، اسکاندیناوی، کلاسیک، سنتی، رمانتیک و گرمسیری از پرکاربردترین سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب محسوب می‌شوند.
  • ممکن است فرزندان در یک خانواده از اتاق خواب مشترک استفاده کنند.
  • کسانی که علاقه به فضای روشن‌تر و پر نورتر دارند و یا فضایی کوچک دارند، می‌توانند از رنگ سفید در روتختی‌ها و قاب‌ها استفاده کنند تا روشنایی بیشتری در اتاق جلوه کند.
  • با توجه به اینکه اکثر اتاق خواب ها در خانه های ایرانی به شکل مستطیل و مربع هستند، بنابراین چیدمان و طراحی دیزاین آن ها، به راحتی انجام می گیرد.
  • ولی اگر وسیله ای در قسمتی از اتاق است که برای مدتی بی استفاده مانده به احتمال زیاد به علت عدم دسترسی یا جای نامناسب آن بوده است.

استفاده از یک لحاف چهل تکه یا پتوی پشمی همراه با بالشت‌های خزدار گرمای دلنشینی به فضا می‌بخشد. این فضای ساده و در عین حال زیبا ذهن شما را از هرگونه افکاری خالی کرده و به شما فرصت تمدد اعصاب شگفت‌انگیزی می‌دهد. شما درحالی‌که اتاق خود را به این سبک تزیین می‌کنید، می‌توانید سلیقه شخصی خود را هم با آن ترکیب کرده و فضایی با نشاط به وجود بیاورید.

انتخاب رنگ ملایم در دکوراسیون اتاق خواب

انتخاب سرویس خواب دخترانه ساده می تواند به شما کمک کند تا با تغییر اکسسوری ها و لوازم دکوری بتوانید تغییراتی کوچک اما زیبا را در اتاق خود به وجود آورید. برای زیبایی دیزاین اتاق خواب دخترانه خود بهتر است از سرویس خواب با سایز مناسب استفاده کنید و برای کامل نمودن اتاق خواب از پرده، آباژور، قاب عکس، جاشمعی و لوازم ساده دیگر انتخاب کرده و هر یک را در جای درست خود قرار دهید. یکی از قسمت های خانه که مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرد دکوراسیون اتاق خواب است و استفاده از کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب می تواند در زیبایی بیشتر این فضا تأثیر چشمگیری داشته باشد.

در این زمان ها لازم است بازسازی دکوراسیون داخلی اتاق خواب انجام شود . در هنگام بازسازی اتاق خواب سعی کنید ابتدا آنچه که مدنظرتان است را بر روی کاغذ ترسیم کنید سپس طبق طرح ، خرید وسایل را انجام دهید و دکوراسیون را بچینید . کمد دیواری یکی از ابزارهایی است که تکمیل کننده دکوراسیون اتاق خواب است . حسنی که کمد دیواری دارد این است که سبب جمع و جور کردن فضای اتاق خواب می شود . کمد دیواری در اندازه های مختلف به صورت باکس و قفسه طراحی می شود .

محسن: طرح‌های جابی بود…

باید طراحی داخلی اتاق به شکلی پیشروی کند تا نکات منفی در محیط اتاق حذف شوند. دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری به شکل مربع نمونه ای ایده آل برای چیدمان است که در این حالت هر وسیله ای می تواند در مرکز یا گوشه های اتاق و کنار پنجره باشد. توصیه من به عنوان طراح دکوراسیون اینست که برای اطمینان خاطر از برقراری تعادل طرح و رنگ، از اکسسوری های کلاسیک برای اتاق های بزرگتر و تزیینات ساده تر متمایل به مدرن برای اتاق خواب های کوچک یا دارای نور کم استفاده نمایید. اگر قصد صرفه‌جویی در هزینه‌ها رادارید ببینید کدام گروه از وسایل‌تان به سبک جدیدی که انتخاب کرده‌اید نزدیک است تا آن را نگه‌دارید. قدم بعدی تغییر دکوراسیون دیوارها و پنجره‌ها شامل تغییر رنگ یا کاغذ دیواری آن‌ها است. مرحله بعد تغییر اسباب و وسایل شامل بالش، ملحفه، قالیچه وسط اتاق و پرده‌ها است.

ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق ۱۲ متری

با قرار دادن آن در کنار تخت علاوه بر استفاده از فضای نگهدارنده، می توانید به عنوان میز پاتختی نیز از آن استفاده نمایید. هم چنین استفاده از چنین لامپ هایی که نور را بیشتر به سمت بالا متمرکز می کنند نیز در ایجاد فضایی بزرگ تر کمک می کند. با انجام این کار نور بیش تری در اتاق خواب منعکس می شود و همین امر سبب بزرگ تر شدن اتاق می شود. ویژگی اصلی آن، داشتن طرح‌های بزرگ برگ مانند، رنگ‌ سبز و گل‌های استوایی است. این سبک باعث می‌شود صبح که از خواب بیدار می‌شوید حس بودن در تعطیلات داشته باشید. میزها و لامپ‌های همسان، هر مبل یا صندلی‌ای درست در مقابل جفت دیگر خود قرار گرفته اند.