دکوراسیون منزل + طراحی و اجرا با روشی جدید ایملک

این انرژی‌ها می‌توانند از بالکن وارد خانه‌های شما شده و طراوت و حس شادمانی را در سرتاسر خانه گسترش دهند. اگر بزرگی فضا به شما امکان گذاشتن میز و صندلی را می‌دهد، حتماً این کار را انجام بدهید. از گل‌ها و گیاهان آپارتمانی برای تغییر آب‌وهوای خانه‌تان استفاده کنید.

این سبک در قرن 21 میلادی شکل گرفته است و در آن از خطوط مشخص و صاف و حداقل رنگ‌ها استفاده می‌شود. دکوراسیون و چیدمان خانه و منزل در ده‌های گذشته بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است. دیزاین منزل در سال‌های مختلف با تغییر رویه و سبک روبرو بوده است.

  • دکوراسیون داخلی پذیرایی نیز همانند دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت فراوانی برخوردار است.
  • داشتن سقف بلند، ستون های گچ کاری شده، نقاشی های دیواری، اشیاء دکوری مثل گلدان، آمفورها و مجسمه ها از مواردی است که در این سبک دیده می شود.
  • یکی از مهم ترین قسمت های فضای آشپزخانه ویترین آن است که می تواند قسمت چشمگیر و جذاب فضای آشپزخانه باشد و در صورتی که تزیین این ویترین به صورت صحیح و هوشمندانه باشد می تواند ظاهر آشپزخانه را بسیار چشم ..
  • البته باید در نظر داشت که این سبک چیدمان، یک روش بهینه و مطلوب برای فضاهای کوچک و نقلی هم است.

باید در نظر داشته باشید که در آشپزخانه حتما مثلث کار رعایت شود.یعنی محل قرار گیری سینک ظرف شویی و گاز و یخچال به صورتی باشد که کمترین انرژی را از خانم خانه بگیرد. دکوراتیوهای چوبی به سبک هندی به همراه رنگهای متنوع مانند قفسه های چوبی ، کمد های چوبی می تواند نشاط و شادابی را در این سبک زنده می کند. در این سبک به دلیل اعتقادات مردم هند استفاده از عود و شمع هم جنبه اعتقادی و هم جنبه تزئینی دارد.

شناخت استانداردهای طراحی دکوراسیون :

خانه‌ی روستایی مدرن فضایی گرم و صمیمی دارد که همه‌ی عوامل خود را از روستانشینی را با کنتراست بالا و پایین که به‌خوبی به‌ویژه با خانواده‌های رو به رشد هماهنگی دارد شامل می‌شود. کار را بارنگ زمینه‌ای ساده و خنثی پیش ببرید و اتاق را با بافت‌های غیرمعمول پرکنید. پالت رنگی پررنگ که همراه است با بافت‌ها و الگوهایی که برای ایجاد ترکیبی غنی با ابزار و نقاط مرکزی در ذهن ایجاد می‌شوند.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ویکتوریایی

همان طور که اشاره شد دکوراسیون داخلی منزل یکی از اساسی ترین نکته هایی است که زیبایی و راحتی یک خانه را فراهم می کند . هر کس سلیقه ای دارد و مطابق سلیقه خود اشیاء خانه اش را می چیند. رشته طراحی دکوراسیون به دو دسته طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی دکوراسیون خارجی تقسیم می شود . در این رشته افراد دوره های لازم را برای چیدمانی شیک و جذاب از صفر تا صد به صورت تئوری و عملی در دانشگاه ها می گذرانند و با گرفتن مدرک و احداث دفتر شروع به کار می کنند. بهترین سبک‌های طراحی داخلی انتقالی در ترکیبات غیرمنتظره تعادلی ایجاد نموده و درعین‌حال به فضایی آرام و گرم در خانه ایجاد می‌کنند. در اتاق خواب مستر به دلیل فضای محدود، عملکردهای متفاوت و مبلمان متنوعی که داره، هماهنگی و تعادل برقرار کردن بین این عناصر خیلی ضروری هست.

تا به اینجا در کنار همه حرف ها و راه کارهایی که گفتیم، سعی کردیم یادآور سادگی هم باشیم. مثلا می توانیم مبلمان خود را از جنس چوب مرغوب انتخاب کنیم اما ملزم به انتخاب کردن مبلمانی بزرگ و کنده کاری شده نیستیم. می توانیم پرده هایی از جنس ابریشم یا کتان را انتخاب کنیم اما ساده با رنگ هایی همخون با کل دکوراسیون داخلی منزل ایرانی و … سادگی تنها در نوع وسایل و مبلمان نیست.

برای انتخاب سبک دکوراسیون داخلی خانه ­تان بهتر است به علاقه خودتان نگاه کنید. چون قرار است خودتان در آن خانه زندگی کنید و مهمترین اصل لذت بردن خودتان است. در بالا انواع سبک های طراحی را نام بردیم بر اساس نظر خودتان باید یکی از سبک های طراحی را انتخاب کنید. این سبک از دکوراسیون داخلی زمانی ایجاد می‌شود که برای طراحی دکوراسیون و استفاده از المان‌های دکوری با توجه به طراحی و چیدمان در دوره‌های گذشته انتخاب صورت گیرد. این انتخاب‌ها معمولا بر اساس فرهنگ و سنت هر منطقه متفاوت است و به منظور زنده نگه داشتن فرهنگ و اصالت گذشتگان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع سبک ها در دکوراسیون داخلی

استفاده از طرح‌های کودکانه بر روی دیوار یا زمین (فرش) به رشد ذهنی کودک کمک می‌کنه. تاثیر نور در رشد موضوع مهمی در بحث تربیت کودک هست، پس به وجود نور طبیعی حدالامکان یا نورپردازی مصنوعی صحیح توجه کافی داشته باشین. حتی نورپردازی سقف به شکل ستاره و تداعی آسمان، برای سنی که تاریکی یک ترس به شمار میاد، ایده خوبی هست. سبک و استایل که در این مطلب بارها و بارها ازش حرف زدیم و نشون میده چه نقش پررنگی در دکوراسیون داخلی داره. درواقع این سبک‌های دکوراسیون پایه و اساس انتخاب‌های بعدی شما رو تشکیل میدن.