چگونه طراحی دکوراسیون شیک داشته باشیم نکات کاربردی ایده های جذاب پویا اندیش

هرچه فضا خلوت‌تر و ساده‌تر باشد با سبک مدرن تطابق بیشتری دارد. توجه داشته باشید که فقط خرید لوازم گران‌بها صرف زیبایی و نمای کلی چشم‌نواز را تأمین نمی‌کند. قهوه‌ای از دیگر رنگ‌های پرطرفدار است که به دلیل تیره بودن، خصوصاً برای مبلمان انتخاب مناسبی است. انتخاب رنگ‌هایی که باهم جلوه‌ی بیشتری را ایجاد می‌کنند، بسیار سخت و وقت‌گیر است.

برای بعضی از افراد نقل مکان کردن یکی از جذاب ترین کار های ممکن است که در بعضی اوقات به یکی از بدترین لحضات عمر فردی تبدیل میشود؛ چون چیدن وسایل منزل ممکن است سخت باشد. در این شرایط شما باید تصمیم بگیرید که چگونه وسایل خانه خود را در منزل جدید به طوری بچینید که جلوه خوبی را داشته باشند. در این شرایط میتوانید از شرکت طراحی دکوراسیون سفید کمک بگیرید. پرده ها یکی از المان های مهم در دکوراسیون پذیرایی کوچک هستند.

  • همین رنگ ها در انتخاب سرویس خواب، روتختی، بالش ها و پرده ها هم وجود دارند.
  • برای انتخاب هر یک از رنگ ها و گروه رنگی نزدیک به آنها توجه داشته باشید که هر کدام با چه رنگی سازگارتر هستند.
  • شاید به صورت اصولی به این مسأله نگاه نکرده اید اما همینکه در آشپزخانه، جای برخی از لوازم را تغییر می دهید یا مبلمان سالن نشیمن را جابه جا می کنید، در حقیقت، در حال تغییراتی در دکوراسیون داخلی هستید.
  • درست همان الگویی که در دیواره پشت مبلمان نشیمن شاهد هستیم در فضای ناهارخوری با مقیاس کوچک تکرار شده است.

در مثال دیگری، می توانید دکوراسیون منزل را از رنگ های خنک و روشن سرشار کنید. آبی روشن و تیره، خاکستری، سفید، نقره ای، نمونه ‌ای از این رنگ های روشن و خنثی هستند. در این میان، برخی از افراد، علاقه مند به رنگ های تند و آتشین هستند.

برای بزرگ تر به نظر رسیدن فضای کوچک پذیرایی می توان از پرده های حریر یا توری ساده استفاده کرد و به صورت سراسری نصب کرد. در اغلب خانه­ های ایرانی تلویزیون نقش یک نقطه کانونی را دارد، در نتیجه توجه هر فردی را به خود جلب می­ کند. طراحی یک دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون شیک و متمایز باعث خاص بودن فضای منزل و پذیرایی خواهد شد.

کافیست سبکدکوراسیون داخلی اتاق خواب را مشخص کنید و سپس برای خرید پرده اقدام نمایید. بسیاری از افراد ترجیح می دهند رنگ پرده های اتاق خواب با رنگ هایی که در سرویس خواب، روکش ها و روتختی ها وجود دارد، همخوانی داشته باشد. جذاب ترین ایده ها را می توانید در کنار طراحان داخلی دنبال کنید. برای طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی، مصالح زیادی می توانید در قسمت کفپوش نصب کنید.

ایده دو- نورپردازی که فقط اون لامپ و لوستری های مرکزی نیست.

شوروم ها در راهنمایی نحوه چیدمان وسایل منزل میتوانند بسیار کمک کننده باشند. از جمله مواردی است که در این سبک دکوراسیون به آنها پرداخته می‌شود. مهمترین نکته در دکوراسیون سبک سنتی ساده‌گرایی و دوری از تجملات و زرق و برق است. در واقع در این طبقه‌بندی به مقوله‌های بسیار مهمی چون نقشه داخلی، نور محیط، تفکیک پلان‌ها، پوشش دیوار و کف و البته مبلمان و اثاثیه به شکل جداگانه و متناسب با سبک طراحی پرداخته می‌شود. نکاتی در خصوص طراحی داخلی خانه های مسکونی وجود دارد، که بسیار مهم است.

یکی از اصلی ترین اصولی که در طراحی دکوراسیون خانه ساده باید رعایت شود، استفاده از مبلمان راحت است. صندلی ها و مبلمانی که شما را مجبور کنند در حالت های نه چندان راحت بنشینید، از طراحی به سبک ساده فاصله زیادی دارند. صندلی های میز ناهار خوری و مبلمان نشیمن شما باید حس راحتی و در عین حال سادگی را القا کند.

یک تابلوی نقاشی که ابعاد آن بیشتر از یک متر باشد، بر روی دیوار، خودنمایی می کند. ایده هایی که برای طراحیدکوراسیونمنزل اجرا می کنید، جزء لاینفک زندگی روزمره شما هستند. شاید به صورت اصولی به این مسأله نگاه نکرده اید اما همینکه در آشپزخانه، جای برخی از لوازم را تغییر می دهید یا مبلمان سالن نشیمن را جابه جا می کنید، در حقیقت، در حال تغییراتی در دکوراسیون داخلی هستید. گفته می شود بین یک اتاق طراحی شده توسط طراح داخلی حرفه ای و اتاق طراحی شده توسط یک دکوراتور خانه، تفاوت هایی وجود دارد. یکی از دغدغه های اکثر افراد در مکان های کوچک مانند خانه های مسکونی و تجاری، مغازه های و پاساژ ها و… معماری داخلی و دکوراسیون است. دکوراسیون داخلی یعنی هماهنگ سازی رنگ، وسایل و … طبق طرحی که توسط متخصصین طراحی شده است، چیدمان می گردد.

استفاده از آثار هنری روی دیوارها

توجه کنید که این امکان وجود دارد که هرمبلمان را در اندازه‌ دلخواه با فضای خانه‌تانسفارش دهید. همینطور می‌توانید ساخت انواع مبلمان ژورنالی را از مجموعه چی بچین بخواهید. در فضای اتاق پذیرایی ، یک ورقه سنگ مرمر را با کمی تلاش، دریل و یک جفت دستگیره کابینت می‌توان به سینی پذیرایی شیک و لوکس تبدیل کرد.

ترفندهای چیدمان دکوراسیون داخلی منازل

برای اینکه این شستشو در منزل صورت گیرد کارهای مختلفی میتوان انجام داد. پس بهتر است در انتخاب وسایل و قرار گیری آنها به این مورد توجه زیادی داشته باشید و از شلوغی زیاد و قرار دادن وسایل مجلل پرهیز کنید. یکی از تفاوت‌ های اصلی آنها این است که سبک مدرن قدمت بیشتری دارد و قوانین مشخصی برای چیدمان آن وجود دارد و انعطاف پذیری سبک امروزی نسبت به مدرن بیشتر است و علاقه و تمایلات به روز مردم در آن گنجانده شده است. به طور مثال استفاده از خط های خمیده در سبک امروزی یکی از تحولات آن است. و در نهایت می‌رسیم به منزل آخر که به سبک اسکاندیناویایی طراحی شده هست.