16 سبک چیدمان اتاق خواب ؛ زیبایی اتاق خواب را افزایش دهید معمارنو

ما به شما چندین متخصص معرفی می‌کنیم که می‌توانید از آن‌ها قیمت بگیرید و سپس یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و با او قرارداد ببندید. پرده اتاق خواب یک هارمونی با رنگ دیوارها و وسایل شما بوجود می‌آورد. اگر تمایل دارید دکوراسیون اتاق خواب شما لوکس به نظر آید بهتر است از پرده‌­های بلند استفاده کنید. لایه رویی پرده­‌ها را از جنس کتان یا مخمل، و لایه دوم از جنس تور بانتخاب کنید. این کار باعث می‌شود هنگام استراحت میزان نور ورودی از پنجره ها را کنترل کنید.

  • در قسمت پایین اتاق دو عدد میز تحریر به همراه یک صندلی سفید قرار داده شده و در کنار آن یک مبل کوچک برای استراحت در نظر گرفته شده است.
  • در عکس بالا، تخت و کمد سفید، اتاق را از قرمزی خالص در آورده‌اند.
  • رنگ، جنس و طرح کف اتاق خواب، بر اساس کلیت طرح، اندازه‌ی اتاق و هماهنگ با خواسته‌های ساکنین انتخاب می‌شود.
  • پرده‌ها یکی از مهم‌ترین عناصر دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی خانه و دکور آن دارند.
  • به صورت کلی به یاد داشته باشید که تزیینات و اکسسوری های شلوغ و پرکار کلاسیک برای اتاق خواب های مدرن گزینه مناسبی محسوب نمی شوند و هارمونی و نظم اتاق را به سادگی درهم می ریزند.

برای طراحی اتاق خواب های کوچک بهتر است تا آن جایی که امکان دارد از یک طراحی ساده استفاده نمایید. به این منظور از استفاده مبلمان و صندلی اضافه در این اتاق خودداری کرده و تنها به استفاده از یک تخت خواب، میز پاتختی و فرش بسنده کنید. این سبک از آن دسته سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب پرطرفدار از سوی زوج‌های جوان و با احساس است. یک اتاق خواب رمانتیک می‌تواند محیطی گرم، دنج و آرامش‌بخش را برای افراد به وجود آورد. اتاق خواب‌های رمانتیک سبک خاص و مشخصی ندارند و می‌توان آن‌ها را مدرن یا حتی ساده هم طراحی کرد. در کل یک تخت خواب با رنگ اصلی سفید با ترکیب های رنگی ملایم می تواند ایده آل باشد و حس ریلکسی فوق العاده ای را القا کند، چرا که این مدل شما را به یاد اتاق خواب هتل ها می اندازد.

اگه قصد تعویض کابینت داری، کابینت سازهای معتبر شهرت رو بهت معرفی میکنیم تا ازشون قیمت بگیری و انتخاب کنی

فردی با رنگ‌های سرد آرامش پیدا می‌کند و فرد دیگری با رنگ‌های گرم به آرامش می‌رسد. اما رنگ‌هایی که اکثر افراد و طراحان داخلی برای اتاق دخترانه استفاده می‌کنند رنگ‌های صورتی، آبی، گلبهی، سبز، ارغوانی، یاسی است. با اینکه کاغذ دیواری سال هاست به عنوان پوشش دیوارهای اتاق خواب ها استفاده می شود، ولی هنوز هم جز ترندهای طراحی اتاق خواب دو نفره بوده و طرفدارهای خودش را دارد. شما می توانید کل دیوارهای اتاق خواب یا فقط یک دیوار پشت تخت خواب را کاغذ دیواری کنید. برای انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری به سبک و رنگ کل اتاق دقت کنید.

• دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کودک

اتاق خواب دو نفره شما چه کوچک باشد یا متوسط و بزرگ، می توانید با وسایل و اجزایی که در این مطلب معرفی شد به راحتی اتاقی طبق مد روز داشته باشید. اتاق خواب دو نفره شما هر اندازه یا شکلی داشته باشد، چیدمان متقارن مبلمان و دکور به شما حس آرامش و دنج بودن می دهد. تقارن در چیدمان و طراحی اتاق خواب، حس هرج و مرج و شلوغی را از فضا می گیرد و آن را به مکانی برای استراحت و خواب تبدیل می کند.

مدل دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره

انتخاب روتختی باید بر اساس تن رنگ اصلی در دکوراسیون اتاق انتخاب شود. برای مثال طراحی یک دیوار به شکل دیواری غالب را می توانید به عنوان نقطه کانونی در طراحی اتاق خواب در نظر بگیرید. هم چنین این امکان وجود دارد که با انتخاب تخت خوابی مناسب آن را به نقطه کانونی در طراحی اتاق خواب تبدیل نمایید. طراحی دکوراسیون اتاق خواب و دیزاین آن از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و یکی از شخصی ترین و خصوصی ترین بخش های خانه محسوب می شود.

آینه اصلی‌ترین المان دکوراتیو اتاق خواب، علاوه بر پرکاربرد بودن آن، می‌تواند اتاق خواب را بزرگتر و پر نورتر از آن چه که هست، نشان دهد. معمولا دختر بچه‌ها نسب به پسر بچه‌ها علاقه بیشتری به زیبایی ظاهری فضای خانه از خود نشان می‌دهند. و چون پرده فضای زیادی از دیوار را می‌گیرد و همیشه به چشم می‌آید بنابراین برای انتخاب آن باید دقت و اهمیت زیادی به خرج می‌دهند.