19 ایده سازماندهی کمد کوچک برای یک خانه شاد و تمیز


تعداد کمی از مردم دارای کمد بزرگ هستند، بسیار کمتر از یک کمد دیواری شیک. بسیاری از ما کمدهای کوچکی داریم که برای نگهداری دارایی هایمان در خانه هایمان استفاده می شود.

با یک کمد کوچک، مرتب نگه داشتن آن و بدون بهم ریختگی آن اغلب بسیار چالش برانگیز است.

ممکن است به نظر برسد که کمدهای کوچک فضای کافی برای همه وسایل شما ندارند.

با این حال، ما می تو،م از راه حل های ذخیره سازی سازم، برای کمک به سازماندهی کمد خود و به حدا،ر رساندن پتانسیل ذخیره سازی واقعی آن استفاده کنیم.

ایده های سازماندهی کمد کوچک

در ادامه با این ایده های سازماندهی هوشمند در مورد چگونگی بهینه سازی کمد کوچک و به حدا،ر رساندن هر اینچ فضا صحبت می کنیم.

1. Declutter The Closet

Declutter Closet Keep Donate Pile Shutterstock

بیایید با آن روبرو شویم – همه چیز در کمد ما به آنجا تعلق ندارد. با فضای محدود در یک کمد کوچک، خالی نگه داشتن کمد و به هم ریختگی کمد مهم است. بی نظمی به شما کمک می کند آنچه را که دارید ببینید، ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی را نگه دارید، پاک کنید و پرتاب کنید.

وقت بگذارید تا کمد را شلوغ کن و مواردی را که دیگر نیازی ندارید یا استفاده نمی کنید حذف کنید. در حالی که دلبستگی به چیزهای موجود در کمد ما آسان است، پس از اینکه شلوغ کردید، این اقلام را به فروشگاه ارزان‌قیمت محلی خود اهدا کنید، وسایل به هم ریخته را بالا ببرید یا آنها را به صورت آنلاین بفروشید برای بدست آوردن مقداری پول نقد اضافی هر کدام را که انتخاب کنید، حذف اقلام فضایی را در کمد آزاد می کند و شروعی تازه برای شما فراهم می کند.

2. از یک میله دوبل استفاده کنید

سازماندهی کمد دو میله شاتر استاک 767573275 ایده های سازماندهی کمد کوچک

سیستم کمد دو میله ای یک راه عالی برای به حدا،ر رساندن فضا در یک کمد کوچک است. میله های دوتایی فوراً دو برابر فضای آویزان لباس در کمد شما اضافه می کنند و فضای کمد را افزایش می دهند.

به سادگی یک میله اضافی را در چند فوتی میله موجود نصب کنید و به کمد DIY خود فضای کافی بدهید تا وسایل کوتاه تری مانند تاپ، شلوار تا شده و دامن را آویزان کند. این سیستم در بزرگسالان و کمد کودک

3. چوب لباسی همسان

کمد چوب لباسی سازم، شاتر استاک 2206927675

کنترل کمد خود را حفظ کنید و با چوب لباسی های همسان تداوم بصری خود را اضافه کنید. چوب لباسی هماهنگ به کمد لباس شما ساده تر و منظم تر می شود. ظاهری منسجم در بین اجناس شما ایجاد می کند و ظاهری بسیار تمیزتر به شما می دهد.

خواه آویز مخملی باشد، چوبی یا چوب لباسی پ،تیکی، داشتن این نوع هماهنگی که اجازه می دهد لباس ها در ارتفاع و عرض ی،ان در کمد آویزان شوند، به سازماندهی کمد کمک می کند.

4. آویزهای طبقه ای

چوب لباسی های طبقه ای می توانند به شما کمک کنند تا فضای آویزان را در کمد خود ذخیره کنید. در یک چوب لباسی طبقه ای، می تو،د چندین لباس از سبک های مشابه را روی یک چوب لباسی ،یب کنید. این انباری آویز برای وسایلی مانند دامن و بلوز به خوبی کار می کند.

این آیتم کم‌هزینه باعث می‌شود کمد شما پتانسیل فضای کامل خود را به حدا،ر برساند.

5. سازماندهی بیش از درب

آموزش سطل های ذخیره سازی دیوار خانه مزرعه توسط Remodela،lic 094253

کمد خود را با یک سازمان دهنده بیرون از درب تغییر دهید تا از فضای کم استفاده استفاده کنید. شما می تو،د از این حافظه هوشمند برای لوازم جانبی، لوازم پزشکی و موارد دیگر استفاده کنید. با این نوع سازمان‌دهنده فضای ذخیره‌سازی، می‌تو،د آنچه را که به دنبال آن هستید، درست در صورت نیاز، در سطح دید چشمی پیدا کنید.

6. چیزهای کوچک را تا کنید

تاشو لباس های کوچک تاشو

تا ، درست وسایلتان چین و چروک ها را از بین می برد و به ایجاد یک سیستم سازماندهی در کمد کمک می کند.

به سادگی تا ، وسایل کوچکتر در کمد به شما امکان می دهد به راحتی به وسایل خود دسترسی داشته باشید و فضا را به حدا،ر برس،د. وسایل تاشو مانند تاپ، تی شرت، جوراب، سوتین و لباس زیر را در نظر بگیرید. این اقلام را به طور مرتب روی یک قفسه یا کشوی کمد نگهداری کنید.

7. جداکننده های گنجه برای نجات

اگر کمد شما دارای قفسه است، یک ت،یم کننده می تواند به شما کمک کند مرتب بم،د.

جداکننده های کمد به جای اینکه اقلام خود را در قفسه ها پخش کنید یا با هم مخلوط کنید، به پارتیشن بندی ،مت های قفسه کمک می کند تا برای دسته بندی های خاصی از اقلام جا باز شود. اکنون می‌تو،د محفظه‌های کوچک‌تری در قفسه‌ها ایجاد کنید تا بلوزها، تی‌شرت‌ها و کیف‌های تا شده خود را نگهداری کنید. اگر یک است کمد حوله ها، اکنون فضایی دارید تا حوله ها و ملحفه های خود را در ،مت های مشخصی از کمد جدا کنید.

8. قفسه های شناور برای به حدا،ر رساندن فضای عمودی

قفسه های شناور یک راه عالی برای استفاده از فضای عمودی در کمد شما هستند. افزودن قفسه های بیشتر به یک کمد کوچک، فضای بیشتری برای سازماندهی وسایل، کفش یا لوازم جانبی تا شده به شما می دهد.

9. قلاب های دیواری

Clothes On Hooks Shutterstock 1697527096

قلاب‌های روی دیوار یا درب کمد اتاق خواب می‌توانند به نگه داشتن وسایل در دسترس شما کمک کنند. همچنین به نگه داشتن برخی چیزها از روی زمین کمک می کند. قلاب های دیواری می توانند به کلاه، کت، روسری و کیف شما مک، برای زندگی در کمد بدهند. همچنین می تواند افزودنی بسیار شیک به طراحی کلی کمد باشد.

می تو،د یک قفسه دیواری با قلاب اضافه کنید یا برای دسترسی آسان چند قلاب روی دیوار یا در قرار دهید. دیگر فضای بیهوده روی دیوارهای کمد وجود ندارد. زمان آن است که با بهینه سازی سطوح دیوار خود خلاق شوید.

10. سبد و سطل

Baskets In Closet Shutterstock 129174005

سبدها و سطل ها برای مرتب ، وسایل داخل کمد شما عالی هستند. سبدها بسیار چند منظوره هستند و به مخفی شدن کمک می کنند شلوغی را کاهش دهید با ارائه یک منطقه مشخص برای وسایل نامشخص در کمد لباس خود.

چه در یک اتاق خواب اصلی و چه در کمد حمام، می‌تو،د این ظروف ذخیره‌سازی را در بالای قفسه‌های کمد یا کف قرار دهید و ،یبی عالی از عملکرد و سبک را در کمد لباس خود به شما ارائه دهد.

برای افزایش کارایی، این ظروف را از فروشگاه‌هایی مانند Walmart، Target یا The Container Store ،یداری کنید.

11. سازماندهی کابینت جواهرات

یک سازماندهی کابینت جواهرات به طور یکپارچه در کمد جا می شود و فضایی را برای جواهرات و سایر لوازم کوچک شما ایجاد می کند. این سازمان‌دهنده کمد فضای دیوار را اشغال می‌کند و فضایی را برای ،مت‌های دست‌نخورده روی زمین ایجاد می‌کند. شما می تو،د جواهرات خود را به خوبی مرتب، باز و به راحتی مشاهده کنید.

12. قدرت روشنایی

نور من، می تواند تفاوت در نحوه دیدن و تجسم وسایل داخل کمد شما ایجاد کند. از رنگ‌ها گرفته تا سبک، شما نورپردازی می‌خواهید که به شما کمک می‌کند کمدتان را آشفته نگه دارید و به دلیل نور ناکافی از زیر و رو ، آن جلوگیری کنید.

فضا را با یک چراغ ال ای دی جدید، چراغ های پوک یا یک لامپ ایستاده روشن کنید تا عملکردی به فضای کمد خود اضافه کنید.

13. مبلمان را بگنج،د

با افزودن یک کمد کوچک، صندوق، یا واحد ذخیره سازی مکعبی برای نگهداری وسایل و لوازم جانبی تا شده خود، توهم کمد دیواری را ایجاد کنید. یک کمد کوچک به اضافه ، لایه‌های ذخیره‌سازی در کشو کمک می‌کند که می‌تو،د از آن‌ها برای چیزهایی که باید تا شوند یا جمع شوند استفاده کنید.

مبلمان داخل کمد در کمد کودک بسیار خوب کار می کند، جایی که لباس های آنها ممکن است فضای کمی را اشغال کند و بهتر است تا شوند.

14. سطل های شفاف قابل روی هم فقط برای کفش

سطل های کفش شفاف شاتراستاک 2164299843

برای نگهداری کفش های خود سطل های ذخیره سازی شفاف را انتخاب کنید. به این ترتیب بدون درآوردن وسایل می تو،د ببینید چه کفش هایی در آنها وجود دارد. می تو،د سطل های ذخیره سازی را روی هم قرار دهید تا فضا را به حدا،ر برس،د. یک سازمان دهنده کفش دیدن و تجسم کفش های شما را آسان می کند و در عین حال فضای ذخیره سازی کفش شما را بهبود می بخشد. فضای کوچک.

15. سازمان دهندگان کشو

سازماندهندگان کشو به همه اقلام کوچک شما مانند جواهرات، جوراب ها، لباس های زیر و سایر وسایل گرانقیمت مکان من،ی می دهند. سازمان دهندگان کشو محفظه های جداگانه ای را در یک کشو ایجاد می کنند تا بتو،د کارآمدتر سازماندهی کنید. این ابزار آشفتگی زیبای شما را به طور منسجم ترتیب می دهد و دیدن و یافتن همه چیز را بسیار آسان تر می کند.

16. دسته بندی لباس

یک سیستم دسته بندی را برای سازماندهی موثرتر لباس های خود در نظر بگیرید تا ببینید چه چیزی دارید. وقتی وسایل کمد خود را دسته بندی می کنید، اقلام مشابه مانند ژاکت با ژاکت، شورت با شلوارک، لباس، شلوار جین و غیره را با هم گروه بندی کنید. ت،یم بندی لباس ها بر اساس دسته بندی به شما این امکان را می دهد که آنچه را که دارید به سرعت ببینید و بهترین راه برای تطبیق با آنها چیست.

17. اولویت بندی بر اساس استفاده

کمد خود را بر اساس اقلامی که اغلب به آنها نیاز دارید یا استفاده می کنید مرتب کنید. شما می خواهید بتو،د به راحتی به وسایل داخل کمد خود دسترسی داشته باشید، بدون اینکه وسایلی که به ندرت استفاده می شوند را الک کنید.

وسایل خارج از فصل را در سطل ها یا سبدها و در قفسه های بالایی قرار دهید. لباس‌های من،تی را روی دورترین ،مت میله کمد قرار دهید. لباس هایی که اغلب برای محل کار یا مدرسه می پوشند باید جلو و وسط باشند. اولویت بندی اقلام بر اساس دفعات استفاده، سازماندهی کلی کمد را بهبود می بخشد.

18. یک پله نردبان دستی داشته باشید

برای مناطقی که دسترسی به آنها سخت است، یک نردبان دم دستی داشته باشید تا سریع به وسایلتان برسید. نردبان های پله کوچک به راحتی جمع می شوند و پنهان می شوند، بنابراین فقط کمی فضای لازم را اشغال می کنند. به شما این امکان را می دهد که به ،مت های بالایی و قفسه های بالاتر در کمد برسید.

19. بر،ب زدن کلید است

برای اقلام ذخیره شده در سبدها و سطل ها، سعی کنید آنها را بر،ب بزنید تا بد،د چه چیزی در آنها وجود دارد. بر،ب زدن به حفظ و نگهداری یک کمد سازمان یافته کمک می کند.

اقلامی را که دسترسی به آنها سخت است در قفسه های بالایی و اقلامی که به ندرت استفاده می شوند بر،ب بزنید. این به طور قابل توجهی نیاز شما را به پایین کشیدن چیزها و جستجوی علوفه برای یافتن آنچه به دنبال آن هستید کاهش می دهد.

نتیجه

این ایده‌های سازماندهی کمدهای کوچک و نکات ذخیره‌سازی برای یک کمد کوچک و سازمان‌یافته ضروری هستند. امیدواریم اکنون برای شروع (یا ادامه) سفر سازم، خود الهام گرفته باشید.

در حالی که مرتب نگه داشتن کمد شما مست،م تلاش مداوم است، پیروی از این ایده های سازماندهی کمد کوچک به شما کمک می کند کارایی در کمد خود را افزایش دهید و روال کمد خود را ساده کنید.

این مقاله در ابتدا در ظاهر شد ثروت گیک ها.


تامارا وایت

تامارا وایت بنیانگذار آپارتمان صرفه جویی، یک وبلاگ دکور خانه و DIY که بر ایده ها و پروژه های دکوراسیون خانه مقرون به صرفه و مقرون به صرفه تمرکز دارد. تامارا سفر بهبود خانه، عشق به صرفه جویی، نکاتی برای بهینه سازی فضا و ایجاد فضاهای زیبا را مستند می کند.


مربوط


منبع: https://www.remodela،lic.com/small-closet-،ization-ideas-clean-،me/