28 ایده برای دکوراسیون داخلی منزل

در این سبک پایبندی خاصی به قوانین وجود نداشته و شما دکور داخلی خود را مطابق با سلیقه خود طراحی می‌کنید. در این سبک شما می توانید هر چیزی را که در سبک های دیگر پسندیده اید استفاده کنید. اما نکته مهم این است که این اتفاق باید اصولی باشد و نهایت دقت را داشته باشید که رنگها و بافت با هم هماهنگی داشته باشند. نکته ایی که در این سبک بسیار چشمگیر است این است که در هر گوشه ایی از فضا سبک های مدرن، کلاسیک، روستیک و غیره دیده می شود ولی در کل فضا انسجام و هماهنگی وجود دارد. می توان گفت سادگی بیش از اندازه در وسایل توجه شما را جلب می کند. تمام وسایل موجود در دکوراسیون، از قبیل مبلمان و لوستر و آباژور و … با حداقل تزیینات استفاده می شود.

برای تبدیل فضای داخلی دکوراسیون منزل خود به سبک مدرن می توانید از یک تک رنگ جذاب، به خصوص برای پوشش دیوارها، سقف و سایر وسایل استفاده کنید. معمولا افرادی که به دنبال محیطی پر از آرامش هستند علاقه زیادی به طراحی داخلی مدرن دارند و معمولاً با استفاده از یک تک رنگ، فضای مدرن در خانه حاکم می‌شود که در بردارنده یک زندگی راحت و پر از آرامش می باشد. البته این تک رنگ بودن فضای خاصی را در قسمت‌های مختلف خانه ایجاد می کند. این تک رنگ می تواند یا رنگ سفید باشد یا رنگ های روشن طوسی و غیره که استفاده از آنها می تواند درخشش منزل شما را بیشتر کند و خانه را بزرگتر نشان دهد.

  • سبک صنعتی امروزه برای مکان های مختلف از جمله دکوراسیون منازل نیز به کار می رود اما در گذشته از این سبک تنها برای دفاتر کاری، کارخانه ها و مراکز صنعتی استفاده می شد.
  • بنابرین اولین قدم هنگام صحبت با مشتری و کارفرما فهمیدن صحیح سبک معماری آنان است.
  • هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک دیوار یا رنگ داخلی برای نقاشی، مهم است که مطابق با رنگ مبلمان و کف باشد.
  • گاها اتاق‌های خواب علاوه بر عملکرد اصلی، فضایی برای کار یا درس هم محسوب میشن، پس باید این مساله در دکوراسیون اتاق خواب منظور بشه.
  • از دیرباز استفاده از ظروف سفالی با لعاب و یا بدون لعاب مرسوم بوده و در مناطق کویری برای خنک نگه داشتن آب و موادغذایی به کرات استفاده می شده است.

در طراحی، المان هایی مثل رنگ، فضا و نوع وسایل در کنار سلیقه در نظر گرفته می‌شوند تا در نهایت بتوان از تمام محیط بیش ترین بهره را برد. در صورتی که متراژ منزل شما کم باشد، امکان استفاده از چند سبک دکوراسیون مختلف وجود نخواهد داشت. اما اگر خانه ای با ابعاد بزرگ دارید و یا خانه تان شامل قسمت های مختلف و جدا از هم است، می توانید از سبک های مختلف دکوراسیون در منزلتان استفاده کنید. همون طور که از اسم این سبک مشخصه، الهام گرفته از سبک های دوران انقلاب صنعتی اروپاست. در خیلی از دکوراسیون های طراحی شده با این سبك، حسی كه به شما القا می شه، حس ناتمام بودن اون طراحی هست!

چگونه خودمان خانه مان را طراحی کنیم؟

شاید فکر کنید چیدن یک خانه که کاری نداره و از هر کسی برمیاد، پس خودمون خیلی راحت می‌تونیم خانه رو دکور کنیم. اگر شما هم تسلط کافی به این حیطه دارین، مسلما می‌تونید هر فضایی رو دکور کنید اما همیشه مراجعه به متخصص، درحالی که خودتون هم آگاهی نسبی از موضوع داشته باشین، نتیجه بهتری دربر داره. مبل ال اقلیما یک کار ویژه بوده که در عین راحتی، زیبایی چشم نوازی به منزل شما می بخشد.

شرکت طراحی و اجرای دکوراسیون منزل

بخش دیگر نقاشی‌های دیواری و معماری هندوستان است که تا حد ممکن اجرا می‌شود؛ مانند طاقچه‌ها که اگر بخواهید کمی هم آن‌ها امروزی سازید، از نورپردازی هم در آن‌ها استفاده کنید. عود و ظرف مخصوص نگه‌داری عود هم می‌تواند در قسمتی قرارداده شوند. میزهای چوبی که همگی خراطی‌شده‌اند نیز می‌توانند به کار بیایند. توجه داشته باشید که شما می‌توانید سالن پذیرایی خود را به شکل مدرن دیزاین کرده و برای دیگر قسمت‌ها طرح‌های دیگری را اجرا کنید.

ضمن اینکه باید به تعداد افراد خانواده که قرار است با شما زندگی کنند و کودکان نیز توجه داشته باشید. برای این کار بهتر است خانه رؤیایی‌تان، همان‌که همیشه در ذهن تصور می‌کردید و موردپسندتان بوده است را در نظر بگیرید. اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره. سعی کنید کیفیت همیشه بر کمیت براتون ارجح باشه، چون ماندگاری موضوع مهمیه و اگر شما کلی وسیله ارزون و بی‌کیفیت داشته باشین، جلوه جالبی نداره اما میشه با تعداد کمتری وسیله باکیفیت به دکوراسیون بهتری رسید. اما حفظ تعادل و جلوگیری از آشفتگی دو اصل اساسی در انتخاب الگوها به شمار میرن. مبل راحتی به نوعی از کاناپه گفته می شود که به صورت دو نفره ، سه‌ نفره و بیشتر ساخته می شود.

برای مثال در این سبک از وسیله ها و اکسسوری های طبیعی مانند کفپوش هایی حصیری، ظروفی چوبی و … استفاده می شود همچنین برای دیوار ها و سایر قسمت های خانه بیشتر از رنگ های طبیعت مانند آبی، سبز و سفید استفاده می کنند. بهتر است بدانید این سبک جز سبک هایی می باشد که گل و گیاه جز اصلی ترین قسمت آن می باشد. سبک فرانسوی جز سبک هایی می باشد که تجمل گرایی زیادی در آن دیده می شود. در گذشته هنگام سفر پادشاهان قاجار به اروپا این سبک وارد کشور ما شده و از آن رواج پیدا کرده است. برای زیباسازی فضای آشپزخانه همچنین می‌توانید مبلمان‌های مناسب را در فضای آشپزخانه قرار دهید.

از آنجائی که تغییرات برای قسمت های مختلف از آشپزخانه، اتاق‌ها، پذیرایی، راه‌پله‌ها، لابی، نورپردازی، مبلمان، شومینه و بسیاری دیگر از بخش‌های ساختمان جداگانه باید باشد. پس در در مرحله برنامه‌ریزی و طراحی، موارد فوق را به طور کامل سفارشی سازی کنید. در طراحی سعی نکنید که از پیاده سازی یک سبک خاص پیروی کنید.