50 ایده خاص برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوان و جوان شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوبوم

گل ها و گیاهان مزایای زیادی دارند که باعث می شوند بتوانیم برای فضاهای مختلف از آن ها بهره مند شویم. یکی از این فضاها اتاق خواب است که وجود گل ها و گیاهان فضایی آرامش بخش، هوایی پاکیزه و جلوه ای روستیک به آن می بخشند. گیاهانی در ابعاد مختلف را به چیدمان اتاق خواب اضافه کنید تا محیطی شاداب و انرژی بخش داشته باشید.

سبک مدرن سبکی ساده، هنری و بدون تزیینات پیچیده است که معمولا به صورت تک رنگ یا مجموعه‌ای از رنگ‌های مشابه طراحی می‌شود. برای تزیین اتاق خواب می توانید از شمع و گل استفاده کنید و یک اتاق خواب رویایی بسازید . چیزهایی که در اتاقتان ذهن شما را به هم می ریزد و وسایلی را که باید دور بریزید مشخص کنید. استفاده از رنگ‌های روشن در اتاق، روشنایی فوق العاده‌ای به آن می‌دهند. می‌توانید از لگوی شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه پسرتان هم در تزئین اتاق استفاده کنید.

  • اتاق خواب نباید شلوغ باشد.شلوغ بودن و وجود وسایل زیاد و غیرضروری در اتاق خواب باعث کاهش آرامش ذهنی فرد می‌شود و دیگر محیط مناسبی برای استراحت نخواهد بود.
  • این لامپ ها اگر جای مناسبی نصب شوند، این امکان را می دهند که جهت روشنایی را همانطور که می خواهید تغییر دهید.
  • حتی پرده های شید و زبرا در دکوراسیون اتاق خواب دو نفره خیلی توصیه نمی شود.
  • یکی از ایده های زیبا و کارآمد برای اتاق های کوچک و باریک که در سال های اخیر بسیار مطرح شده و هر روز محبوبیت بیشتری می یابد، ترکیب کمد لباس با تاج تخت خواب است.
  • آیینه ها با انعکاس نور از سطح خود فضای اتاق خواب شما را بزرگتر و روشن تر نشان می دهند.

با توجه به اینکه این سبک انعطاف پذیری زیادی دارد، بسیار پرطرفدار شده و خواهان زیادی پیدا کرده است. افراد زیادی هستند، که این سبک را گزینش کرده و از آن بهره می برند. زیرا در این سبک می توانند از رنگ ها و سایر اجزای مورد علاقه خود بهره ببرند و محدویتی کمتری در انتخاب رنگ و وسایل دارند.

ما سعی کردیم از ترفندهای ساده و کاربردی استفاده کنیم تا به راحتی و با کمترین هزینه قابل اجرا باشد. با به کار گیری این ترفندها دکوراسیون اتاق خواب مدرن و به روزی دارید و از فضای کاربردی ایجاد شده لذت خواهید برد. تقریبا همه نوجوانان در دکوراسیون اتاق خواب خود نیاز به فضایی برای مطالعه دارند. باتوجه به سبک مورد علاقه ایشان می‌توانید از یک میز و صندلی یا تنها یک صندلی برای ایجاد چنین فضایی استفاده کنید.

انتخاب پالت رنگ دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

اولین قدم این است که ببینیم چه مقدار پول و زمان می‌توانیم هزینه کنیم و بر اساس آن در مورد سبک دکوراسیون و تخت و … تصمیم‌گیری کنیم. سپس نوبت انتخاب سبک اتاق است که طبق آنچه تا الآن به آن پرداختیم کاربرد اتاق و در درجه بعد سلیقه تعیین‌کننده سبکی است که انتخاب می‌کنیم. تخت خواب شما مهم ترین فاکتور در دکوراسیون اتاق خواب محسوب می شود. اگر پتو یا روتختی شما خسته کننده و تکراری شده آن را تعویض کنید.

یک سری رنگ ها مثل ارغوانی و بنفش میانه رو هستند و رنگ های قهوه ای ، خاکستری ، طوسی جزء رنگ های خنثی محسوب می شوند . اتاق خواب محلی برای استراحت و خوابیدن است و تمی که در آنجا وجود دارد می تواند در میزان خواب راحت و رفتار انسان تاثیرگذار باشد . هر کس طبق خلق و خویی که دارد یک دیزاین را برای راحتی خود در اتاق خواب می چیند که رنگ در این دیزاین بسیار مهم است . انتخاب اندازه فرش بسیار مهم است و باید المان‌های مختلفی را در نظر بگیرید. یکی از این موارد اندازه اتاق و تختخواب است، اندازه فرش باید به گونه‌ای باشد که زیر تخت و قسمتی از اطراف آن را بپوشاند تا هنگام بیرون آمدن از تخت پای شما کف سرد و سخت اتاق را لمس نکند.

۵ نوع طراحی اتاق خواب که مد سال است:

تمام آنچه برای دیزاین این بخش نیاز دارید یک صندلی راحت، چند کوسن و کتاب های مورد علاقه تان هستند. پایین تختخواب و یا گوشه اتاق از مناسب ترین مکان ها برای ایجاد این فضای خصوصی خواهد بود. دقت کنید که طراحی یک دیوار با کاغذ دیواری برجسته و چشمگیر و دیوار دوم با اکسسوری های شاخص و جذاب، برای فضای کوچکی مانند اتاق خواب می تواند تعادل بصری فضا را برهم زده و ریتم آرامی را که این محیط بدان نیاز دارد از بین ببرد. کاغذ دیواری هایی با نقش و نگارهای بسیار بزرگ نیز می توانند تعادل بصری اتاق را بر هم بزنند و جلوه نازیبایی ایجاد کنند. به علاوه استفاده از کاغذ دیواری برای تزیین دیوارهای اتاق خواب تنها برای یک یا نهایتا دو دیوار (در صورت بزرگ و پرنور بودن اتاق) مجاز است.

برخی اصطلاحات دکوراسیونی که باید معنایشان را بدانید

این لامپ ها اگر جای مناسبی نصب شوند، این امکان را می دهند که جهت روشنایی را همانطور که می خواهید تغییر دهید. چنین نورهای انعطاف پذیری به ویژه برای اتاق خواب های مدرن و مینیمال که لامپ های ساده و کاربردی لازم دارند، مناسب است. منابع نوری به روز و محبوبی که برای اتاق خواب بسیار عالی هستند. فقط نوری پراکنده و آرام را می بینید که فضایی صمیمی و راحت ایجاد می کند. لازم نیست وسایل کوچک مورد علاقه خود را از اتاق خواب بیرون ببرید، انتخاب مکان مناسب برای آنها بسیار عاقلانه تر است. خیلی راحت می توان فهمید که وسایل مورد علاقه شما دقیقاً همان جایی است که به آن نیاز دارید.