7 پروژه خانگی DIY با تاثیر بالا که به طرز شگفت انگیزی آسان هستند


پروژه‌های خانه‌های DIY اخیراً رونق گرفته‌اند و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی نقش گسترده‌ای در این روند دارند.

با ظهور پلتفرم هایی مانند TikTok، Instagram، YouTube و Pinterest، ایده های خلاقانه و الهام بخش برای بهبود خانه و دکوراسیون خانه در همه جا وجود دارد.

پروژه #diy،me به تنهایی در TikTok تا می 2023 1.4 میلیارد بازدید جمع آوری کرده است که نشان دهنده محبوبیت و دسترسی این پروژه ها است.

7 پروژه خانگی آسان DIY:

7 ایده پروژه های خانه DIY با تاثیر بالا

فراو، محتوای DIY در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، کتابخانه وسیعی از ایده‌ها، نکات مفید و آموزش‌ها را برای هر ،ی که علاقه‌مند به انجام پروژه‌های خانگی است، ایجاد کرده است.

در حالی که رسانه های اجتماعی منابع زیادی را برای علاقه مندان به DIY فراهم می کند، همچنین می تواند بسیار زیاد باشد، به خصوص برای ،، که تازه وارد پروژه های بهبود خانه شده اند.

بهتر است با پروژه های کوچکتر شروع کنید و به تدریج اعتماد به نفس و مهارت را در خود ایجاد کنید. در اینجا هفت پروژه خانگی آسان برای مبتدیان وجود دارد که تأثیر زیادی بر فضا دارد.

1. یک دیوار را رنگ کنید

نقاشی شاتراستاک 146128328

رنگ در دگرگونی اتاق و ایجاد فضایی تازه و جذاب بسیار قدرتمند است و یک DIY ساده است. استفاده از رنگ یک راه عالی برای تغییر ظاهر و احساس فضای بدون آن است بازسازی قابل توجه و هزینه ها

رنگ آمیزی کل اتاق حال و هوای آن را تغییر می دهد، اما اگر می خواهید تأثیری قدرتمند داشته باشید، رنگ آمیزی یک دیوار تک تک می تواند با جلب توجه و عمق بخشیدن به یک نقطه کانونی ایجاد کند.

نقاشی دیوار برجسته یک پروژه آسان است. در اینجا یک راهنمای سریع وجود دارد:

 • دیوارهای مجاور را با نوار نقاش محافظت کنید.
 • دیوار را با حذف هرگونه گرد و غبار تمیز کنید.
 • عیوب را با اسپکل یا فی، تعمیر کنید.
 • در صورت ،وم بسته به درخشندگی و رنگ پوشش قبلی، پرایمر بزنید.
 • دیوار را با برش دور لبه ها با قلم مو رنگ کنید و رنگ را روی بقیه بغلت،د. بهترین کار این است که از بالا شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید.
 • 2-3 لایه رنگ ،ید تا ظاهری یکنواخت و پر جنب و جوش داشته باشید.

حوصله و توجه به جزئیات هنگام رنگ آمیزی دیوار، کار سیستماتیک، صرف زمان و اجازه دادن به خشک شدن رنگ بین لایه ها برای بهترین نتیجه کلیدی است. اگر نیاز به تغییر ظاهر اتاق دارید، می تو،د به راحتی رنگ را تغییر دهید.

2. یک دیوار تاکیدی با تریم ایجاد کنید

اجرای قالب گیری روی کرکره دیواری 139267586

یک دیوار برجسته با تزئینات می تواند به طور کامل پویایی یک اتاق را تغییر دهد. این به شما امکان می دهد فضای خود را شخصی سازی کنید و علاقه معماری را به آن اضافه کنید. به ،وان یک نقطه کانونی، جلب توجه و ایجاد حس عمق و بعد عمل می کند و بافت، ظرافت و ظاهری سفارشی به فضای شما می بخشد.

راه های مختلفی برای ایجاد دیوار برجسته وجود دارد. دیوارهای تخته ای و چوبی ساده ترین راه برای شروع هستند. این تخته های عمودی هستند که با فاصله ی،ان به دیوار متصل می شوند. قالب گیری قاب ع، با قاب های مستطیلی یا مربعی روی دیوار ظاهری ک،یک و جاودانه ایجاد می کند. برای داشتن ظاهری مدرن و امروزی، از ال،ای هندسی با تزئینات مربع، شش ضلعی و غیره استفاده کنید تا طرح های منحصر به فرد و چشم نوازی خلق کنید.

شما می تو،د دیوارهای برجسته را با دو ابزار اصلی انجام دهید – یک اره و یک میخکوب.

در اینجا یک راهنمای سریع برای ساخت دیوار برجسته با استفاده از تریم آورده شده است:

 • الگو را تعیین کنید و ابعاد و محل قرارگیری قطعات را مح،ه کنید.
 • برش را اندازه گیری و برش دهید و از زوایای و طول های دقیق اطمینان حاصل کنید.
 • تریم را با استفاده از ،ب ساختم، و میخکوب براد روی دیوار نصب کنید. از یک تراز برای اطمینان از تراز مستقیم و من، استفاده کنید.
 • شکاف ها را با درزگیر و سوراخ ها را با پرکننده چوب پر کنید، سپس به رنگ انتخابی خود رنگ کنید.

چه طرح ساده‌تری را انتخاب کنید و چه الگوی پیچیده‌تری، یک دیوار برجسته با تزئینات سبک شما را به نمایش می‌گذارد. تأثیر بصری اتاق شما را افزایش می دهد و خلاقیت شما را به نمایش می گذارد.

3. قفسه ها را اضافه کنید

DIY Shelves Shutterstock 1633114645

افزودن قفسه ها یک پروژه مبتدی آسان و رضایت بخش است که فوراً عملکرد و زیبایی فضا را افزایش می دهد. قفسه‌ها در اندازه‌ها، سبک‌ها و متریال‌های مختلفی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند که گزینه‌هایی را انتخاب کنید که مکمل دکوراسیون موجود شما و مطابق با نیازهای شما باشد. آنها می توانند کتاب ها را سازماندهی کنند، وسایل تزئینی را به نمایش بگذارند یا یک راه حل کاربردی برای ذخیره سازی ایجاد کنند. بهترین بخش این است که می تو،د با ساختن خودتان آنها را مطابق با نیازهای منحصر به فرد خود سفارشی کنید.

می‌تو،د چند نوع قفسه نصب کنید – قفسه‌های شناور، با براکت یا قفسه‌های دیواری. می‌تو،د براکت‌ها و تخته‌های چوبی را برای قفسه‌های دارای براکت در یک فروشگاه لوازم خانگی ،یداری کنید. آنها را می توان به راحتی با پیچ ، براکت ها به ناود، و اتصال تخته چوبی به براکت ها نصب کرد.

براکت های قفسه شناور را می توان در فروشگاه ها نیز ،یداری کرد، اما می تو،د به سرعت قفسه های شناور DIY خود را بسازید با ابزارهای برقی ساده مانند اره، مته برقی و میخکوب براد.

4. کفپوش گاراژ اپو،ی

اپو،ی نوعی رزین است که هنگام اعمال روی کف بتنی، پوششی سخت، براق و با قابلیت تمیز ، آسان ایجاد می کند. این یک لایه سخت ایجاد می کند که در برابر لکه ها، مواد شیمیایی، نشت روغن و رطوبت مقاومت می کند و از بتن محافظت می کند. این در رنگ‌ها و رنگ‌های مختلف ارائه می‌شود، که به شما امکان می‌دهد سفارشی‌سازی با سبک و ترجیحات شخصی مطابقت داشته باشد.

استفاده از آن آسان است و نیاز به تمیز ، و آماده سازی اولیه و استفاده از غلتک یا برس دارد. می تو،د یک کیت حاوی تمام محصولات لازم را از یک فروشگاه لوازم خانگی تهیه کنید.

قبل از شروع یک پروژه پوشش اپو،ی، پیروی از دستورالعمل های سازنده به دقت و آماده سازی کافی سطح بتن ضروری است. به یاد داشته باشید که هنگام کار با اپو،ی از لباس های محافظ، دستکش و عینک استفاده کنید و در مک، با تهویه من، کار کنید. این اقدامات احتیاطی به شما کمک می کند تا بهترین نتایج را بدست آورید و از یک پوشش اپو،ی موفق در کف گاراژ خود اطمینان حاصل کنید.

5. تازه سازی کابینت آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه به روز شده با کابینت آشپزخانه خا،تری تیره زغالی در میزهای سفید فلفلی و لوازم استیل ضد زنگ برجسته در Remodela،lic 022333

آشپزخانه قلب خانه است و به روز رس، آشپزخانه می تواند تاثیری فوری داشته باشد. ساده ترین راه برای به روز رس، کابینت آشپزخانه، تعویض سخت افزار قدیمی به جدید است. می تو،د رنگ و اندازه را تغییر دهید یا از دستگیره ها به حالت کششی تغییر دهید. سخت افزار مانند جواهرات برای کابینت ها است و از تاثیرگذاری آنها شگفت زده خواهید شد.

اگر می خواهید قدمی فراتر بردارید، نقاشی آنها را در نظر بگیرید. رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه یک پروژه مبتدی آسان و ارزشمند است که می تواند فوراً ظاهر آشپزخانه شما را به روز کرده و تغییر دهد. به جای سرمایه‌گذاری در کابینت‌های جدید پرهزینه، یک لایه رنگ تازه می‌تواند جان تازه‌ای به فضای شما ببخشد و حال و هوای منحصربه‌فردی به آن ببخشد.

در اینجا یک راهنمای ساده و بدون نقص برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه آورده شده است:

 • سخت افزار و درهای کابینت و جلوی کشو را بردارید. برای پیگیری آنها حتما بر،ب بزنید.
 • جعبه های کابینت و درها و جلوی کشوها را با TSP بشویید و آبکشی کنید تا تجمع چربی، ،یفی و ،یفی از بین برود.
 • از سمباده مایع برای زبری لایه رویی لاک استفاده کنید. حتما دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید.
 • یک آستر مبتنی بر شلاک را روی قاب کابینت و درها ،ید، تا رنگ را به راحتی روی هر رنگ قبلی ب،ب،د.
 • پرایمر پایه شلاک را با چند لایه پرایمر پایه آب دنبال کنید، بین لایه ها را با کاغذ سنباده 220 سنباده بزنید و گرد و غبار سنباده را پاک کنید.
 • دو لایه رنگ به رنگ دلخواه خود بزنید. برای سرعت بخشیدن به این فرآیند، می تو،د از اسپری رنگ استفاده کنید.
 • پس از خشک شدن، درها را دوباره روی کابینت ها قرار دهید و سخت افزار جدید اضافه کنید.

وقتی تمام شد، باور نمی کنید که همان آشپزخانه ای است که با آن شروع کرده اید!

6. یک کمد سفارشی بسازید

نحوه ساخت کمد توکار از مبلمان موجود Upcycl Remodela،lic.com 50 533x800 022321

ساخت کمد سفارشی یک پروژه خانگی فوق العاده و مبتدی است که به سازماندهی کارآمدتر فضای شما کمک می کند. چه یک کمد دستی کوچک داشته باشید یا یک کمد دیواری بزرگ، سفارشی ، آن بر اساس نیازهایتان به شما امکان می دهد تا فضای ذخیره سازی را به حدا،ر برس،د و یک منطقه کاربردی و سازمان یافته ایجاد کنید.

ساختن شما سازمان دهنده کمد ممکن است کار بزرگی به نظر برسد، اما نه تنها یک راه حل مقرون به صرفه بلکه بسیار ساده است. شما می تو،د یک سیستم کمد م،ار که نیاز به مونتاژ دارد یا با استفاده از تخته سه لا یکی را از ابتدا بسازید.

ساختن از ابتدا بیشترین انعطاف را در طراحی و بودجه به شما می دهد. ایجاد یک کمد سفارشی با استفاده از تخته سه لا به دانش ساده نجاری نیاز دارد. این کار را می توان با ابزارهای برقی ساده انجام داد – یک مته برقی، یک اره مدور، و چند جفت کوچک دیگر.

اگر ساختن از ابتدا بسیار بزرگ به نظر می رسد، چرا سعی نکنید مبلمان موجود را با استفاده از کمدها یا قطعاتی که دارید، به یک کمد سفارشی تبدیل کنید.

7. کفپوش وینیل پلانک را نصب کنید

Shaw Floors Luxury Vinyl @Remodela،lic 14 1 022342

نصب چیزی به وسعت کفپوش می تواند شبیه آن باشد یک پروژه خانه ترسناک. با تکنولوژی جدید، دستیابی به کفپوش وینیل تخته ساده تر شده است. نتیجه کفپوش بادوام و جذاب بدون نیاز به ت،یب گسترده یا نصب پیچیده است. این در طیف گسترده‌ای از سبک‌ها، رنگ‌ها و بافت‌ها وجود دارد و به صاحبان خانه اجازه می‌دهد تا طرحی را انتخاب کنند که مطابق با سلیقه آنها باشد و دکوراسیون موجود آنها را تکمیل کند.

کفپوش وینیل پلانک به دلیل دوام خود شناخته شده است و آن را به گزینه ای عالی برای مکان های پرتردد مانند آشپزخانه ها، حمام ها و ورودی ها تبدیل می کند. در برابر ،اش، لکه و آسیب آب مقاوم است و برای خانه هایی با حیوانات خانگی، کودکان یا یک سبک زندگی فعال ایده آل است.

نصب کفپوش وینیل پلانک آسان است، با مک،زم کلیک و قفل که اجازه می دهد تخته ها به طور یکپارچه در کنار هم قرار گیرند. این امر نیاز به ،ب ها یا ابزارهای تخصصی را از بین می برد و آن را به یک پروژه مبتدی تبدیل می کند. بسته به اندازه اتاق و سطح آماده سازی مورد نیاز، می تو،د پروژه کفپوش تخته وینیل را در عرض چند روز تکمیل کنید.

یکی از مزایای قابل توجه کفپوش وینیل پلانک قابلیت نصب مستقیم آن بر روی کف های موجود است. این کار باعث صرفه جویی در هزینه و زحمت حذف مواد قدیمی کفپوش، مانند کاشی یا لمینت می شود. چه مشمع کف اتاق منسوخ شده، چوب سخت فرسوده یا حتی بتن، کفپوش وینیل تخته ای می تواند ظاهری تازه و جدید را بدون ت،یب ارائه دهد.

این پروژه‌های خانگی آسان DIY طیف وسیعی از گزینه‌ها را برای مبتدیان ارائه می‌دهد تا به دنبال بهبود خانه باشند. در حالی که این پروژه ها از نظر پیچیدگی متفاوت هستند، همه آنها مزایای مش،ی دارند. آنها جایگزین های مقرون به صرفه ای برای خدمات حرفه ای هستند که به شما این امکان را می دهند در هزینه های خود صرفه جویی کنید و در عین حال به نتایج چشمگیر دست یابید. علاوه بر این، آنها احساس موفقیت و شخصی سازی را ارائه می دهند زیرا می تو،د هر پروژه را با اولویت ها و نیازهای خاص خود تنظیم کنید.

این مقاله در ابتدا در ظاهر شد ثروت گیک ها.

مربوط


منبع: https://www.remodela،lic.com/diy-،me-projects-that-are-easy/