ایده های کارآمد برای اتاق خواب های باریک و مستطیلی شکل دکوراسیون

برای طراحی اتاق خواب های کوچک بهتر است تا آن جایی که امکان دارد از یک طراحی ساده استفاده نمایید. به این منظور از استفاده مبلمان و صندلی اضافه در این اتاق خودداری کرده و تنها به استفاده از یک تخت خواب، میز پاتختی و فرش بسنده کنید. این سبک از آن دسته سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب پرطرفدار از سوی زوج‌های جوان و با احساس است. یک اتاق خواب رمانتیک می‌تواند محیطی گرم، دنج و آرامش‌بخش را برای افراد به وجود آورد. اتاق خواب‌های رمانتیک سبک خاص و مشخصی ندارند و می‌توان آن‌ها را مدرن یا حتی ساده هم طراحی کرد. در کل یک تخت خواب با رنگ اصلی سفید با ترکیب های رنگی ملایم می تواند ایده آل باشد و حس ریلکسی فوق العاده ای را القا کند، چرا که این مدل شما را به یاد اتاق خواب هتل ها می اندازد.

آینه اصلی‌ترین المان دکوراتیو اتاق خواب، علاوه بر پرکاربرد بودن آن، می‌تواند اتاق خواب را بزرگتر و پر نورتر از آن چه که هست، نشان دهد. معمولا دختر بچه‌ها نسب به پسر بچه‌ها علاقه بیشتری به زیبایی ظاهری فضای خانه از خود نشان می‌دهند. و چون پرده فضای زیادی از دیوار را می‌گیرد و همیشه به چشم می‌آید بنابراین برای انتخاب آن باید دقت و اهمیت زیادی به خرج می‌دهند.

  • بلکه فقط مدرنیسم از به ‌کاربردن تزئینات اضافی پرهیز می‌کند و زیبایی را در سادگی خلق می کند.
  • این تونالیته رنگی می تواند در کوسن های تخت خواب، پرده (اگر پرده کوتاه و کوچکی دارد) یا اکسسوری های مجاور تخت اتفاق بیافتد.
  • بسیاری از دخترخانم‌ها علاقه خاصی به رنگ‌های پاستلی و ملایم دارند.
  • اگر درون اتاق کمد های قدیمی وجود دارد می توانید قسمتی از دیوار را برای قرار دادن کمد دیواری هایی با درهای کشویی یا چارچوب های مختلف و شلف ها اختصاص دهید.

نور طبیعی فضای اتاق خواب شما را بزرگتر نشان می دهد و البته محیطی انرژی بخش تر برای شما فراهم می کند. در این راستا استفاده نکردن از پرده و یا انتخاب پرده هایی نازک تصمیم هایی منطقی خواهند بود. بدون پنجره یعنی به صورت کاملا تاریک با نورگیری کم متفاوت بوده و پاسخ به سوال شما می تواند بسته به یکی از این دو گزینه تغییر کند. به علاوه، ابعاد اتاق (کوچک از نظر هر فرد یک مفهوم متفاوت دارد) ، ارتفاع ، مدل پلان (داری شکستگی، مربع، مستطیل یا هر نوع طراحی دیگر) ، مبلمان های ثابت و متحرک و چندین پارامتر دیگر در انتخاب تزیینات دیوار اتاق خواب موثر هستند. برای تغییر دکور اتاق خواب هایی که رنگ های خنثی و ساده ای مانند تونالیته های طوسی، خاکستری و کرم در آن ها به کار رفته است، کافیست کمی تناژ رنگی جیغ و هیجان انگیز به آن ها بیافزایید. خوگر – ایده هایی ناب از معماری و طراحی دکوراسیون داخلی برای معمارها و افراد علاقه مند به دکوراسیون را در مجله خوگر بخوانید.

ما به شما چندین متخصص معرفی می‌کنیم که می‌توانید از آن‌ها قیمت بگیرید و سپس یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و با او قرارداد ببندید. پرده اتاق خواب یک هارمونی با رنگ دیوارها و وسایل شما بوجود می‌آورد. اگر تمایل دارید دکوراسیون اتاق خواب شما لوکس به نظر آید بهتر است از پرده‌­های بلند استفاده کنید. لایه رویی پرده­‌ها را از جنس کتان یا مخمل، و لایه دوم از جنس تور بانتخاب کنید. این کار باعث می‌شود هنگام استراحت میزان نور ورودی از پنجره ها را کنترل کنید.

۲- انتخاب درست وسایل :

فردی با رنگ‌های سرد آرامش پیدا می‌کند و فرد دیگری با رنگ‌های گرم به آرامش می‌رسد. اما رنگ‌هایی که اکثر افراد و طراحان داخلی برای اتاق دخترانه استفاده می‌کنند رنگ‌های صورتی، آبی، گلبهی، سبز، ارغوانی، یاسی است. با اینکه کاغذ دیواری سال هاست به عنوان پوشش دیوارهای اتاق خواب ها استفاده می شود، ولی هنوز هم جز ترندهای طراحی اتاق خواب دو نفره بوده و طرفدارهای خودش را دارد. شما می توانید کل دیوارهای اتاق خواب یا فقط یک دیوار پشت تخت خواب را کاغذ دیواری کنید. برای انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری به سبک و رنگ کل اتاق دقت کنید.

مبل چستر فیلد چیست و چه انواعی دارد؟

توجه داشته باشید که در اتاق خواب های کوچک از کمدهای بزرگ استفاده نکنید و فضای اتاق را همیشه مرتب نگه دارید. این نوع طراحی به دلیل نمایان کردن عناصری که سبک‌های دیگر برای پوشاندن آنها سخت تلاش می‌کنند، با سایر سبک‌ها متفاوت است. سبک صنعتی هم کاربردی بودن و هم زیبایی را در یک فضا ترکیب می‌کند. با این حال، این نکته وجود دارد که این سبک در درجه اول یک طراحی اتاق خواب مردانه است. لازم به ذکر است که این سبک برای طراحی اتاق خواب دخترانه هم بسیار رایج و محبوب است.

انتخاب روتختی باید بر اساس تن رنگ اصلی در دکوراسیون اتاق انتخاب شود. برای مثال طراحی یک دیوار به شکل دیواری غالب را می توانید به عنوان نقطه کانونی در طراحی اتاق خواب در نظر بگیرید. هم چنین این امکان وجود دارد که با انتخاب تخت خوابی مناسب آن را به نقطه کانونی در طراحی اتاق خواب تبدیل نمایید. طراحی دکوراسیون اتاق خواب و دیزاین آن از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و یکی از شخصی ترین و خصوصی ترین بخش های خانه محسوب می شود.

برای مثال قابی که به حالت پازلی به دیوار نصب شده است، فضای خاصی را ایجاد کرده است. استفاده از طرح‌های شطرنجی برای صندلی و یا بخشی از کاغذ دیواری هم، برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه خوب است. اتاق خواب هایی که شامل درب یا پنجره هستند برای پوشش و تزئین آنها نیاز به نصب پرده است .

اتاق خواب دو نفره شما چه کوچک باشد یا متوسط و بزرگ، می توانید با وسایل و اجزایی که در این مطلب معرفی شد به راحتی اتاقی طبق مد روز داشته باشید. اتاق خواب دو نفره شما هر اندازه یا شکلی داشته باشد، چیدمان متقارن مبلمان و دکور به شما حس آرامش و دنج بودن می دهد. تقارن در چیدمان و طراحی اتاق خواب، حس هرج و مرج و شلوغی را از فضا می گیرد و آن را به مکانی برای استراحت و خواب تبدیل می کند.

استفاده از این رنگ ها با توجه به خاصیت و اخلاقی که هر فرد دارد می تواند ویژگی ها و احساسات درونی متفاوتی را ایجاد کند . برای مثال رنگ آبی در اتاق خواب در طیف های مختلف احساس آرامش و خونسردی را برای محیط فراهم می کند و از دیدن کابوس های شبانه در خواب می کاهد . رنگ زرد و ترکیب با رنگ های دیگر می تواند حس آرامش و گرمی را ایجاد کند . رنگ زرد و ترکیب آن با رنگ های شاد دیگر باعث یک خواب عمیق می شود .