بهترین طرح های دکوراسیون آشپزخانه + نمونه کارهای اجرا شده

مهترین جزء در آشپزخانه کابینت است که در طراحی مدرن معمولا کابینت ها بدون دسته هستند، درب ها به صورت کشویی طراحی می شوند. جنس کابینت ها معمولا از هایگلاس براق و یا مات است و معمولا ساده و بدون تزیینات هستند. آشپزخانه قلب خانه است و اگر نگوییم طراحی دکوراسیون آن بیش از بقیه فضاها زمان می برد، قطعا کمتر از آن وقت نمی خواهد. رنگ بنفش به عنوان یک رنگ شیک و اشرافی، در کنار کابینت‌های مدرن و صیقلی، معرف یک دکوراسیون مدرن برای آشپزخانه ست.

  • مدل آشپزخانه تاثیر زیادی در نوع طراحی و دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آن دارد .
  • چرا که دیوار آشپزخانه همانند کابینت ها و دیگر اجزا در یک نگاه می تواند توجه افراد را به خود جلب کند.
  • مهمترین نکته در طراحی مدل کابینت و دکوراسیون آشپزخانه مینیمال حذف جزییات و تزیینات اضافی است سطوح کابینت ها صاف با خطوط مشخص طراحی می‌شود.
  • این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که دکوراسیون آشپزخانه به صورت منفرد و بدون ارتباط با سایر فضاها دیده نمی شود و گاه یک میز غذاخوری خانوادگی یا یک اکسسوری مربوط به پذیرایی می تواند تاثیرات عمده ای در رنگ و دیزاین آشپزخانه باقی بگذارد.

برای آشپزخانه می توان از لامپ های دو تایی یا سه تایی تزئینی یا لوسترهای مخصوص آشپزخانه استفاده کرد. هر چه متریال ها از نوع اصل باشد و ساخت کابینت به صورت اصولی و بدون خطا در کار اجرا شود به همان میزان نرخ کار افزایش می یابد. شاید برای شما هم پیش آمده است که می خواهید کابینت سفارش دهید، به چند کابینت ساز مراجعه کرده اید و هر کدام قیمت های متفاوتی را ارائه کرده اند.

استفاده از ابزار های توکار مانند فر و اجاق گاز توکار نیز ایده مناسبی برای طرحی آشپزخانه‌های کوچک به صورت منلسب، به شمار می‌آید. از دیگر موارد مهم و مورد کاربرد در طراحی کلاسیک استفاده از صنایع دستیی و سنتی همانند رومیزی های طرح سنتی، ظروف با طرح سنتی، گلدان هایی با این سبک و البته استفاده از یک فرش با طراحی کلاسیک و سنتی می باشد. یکی از موارد اصلی در این شیوه از طراحی آشپزخانه استفاده از کابینت های با رنگ و متریال چوب می باشد.

کف در دکوراسیون آشپزخانه

در اینجا استفاده یکپارچه از رنگ سفید، همراه با رعایت تناسب ابعاد کابینت‌ها و جزئیات هندسی به کار رفته، باعث ایجاد حس آرامش میشه. طراحی این آشپزخانه ها برای دکوراسیون کافی شاپ و لابی استخربسیار مناسبه. چون اپن بسیار بزرگ ی داره، مشتریان خیلی راحت و بی دردسر میتونن اونجا بشینن و ازنوشیدنی خودشون لذت ببرن. هرچه تعداد کابینت ها کمتر باشه، کاربرد طراحی آشپزخانه کاهش پیدا میکنه. در این آشپزخانه به جای کابینت های دیواری، از شلف ها استفاده شده که قطعا کم کاربرد تر از کابینت های دیواریست.

دکوراسیون آشپزخانه + مدلهای جدید دکوراسیون آشپزخانه + ویدیو

سوغاتی، شخصی و دوست داشتنی است و آشپرخانه را از یک اتاق عادی در خانه به «اتاق شما» تبدیل می کند. نکته حائز اهمیت در این خصوص این است که برای داشتن یک آشپزخانه شیک با دکوراسیونی مناسب الزاماً به فضای زیادی نیاز نیست. امروزه با در اختیار داشتن فضایی هر چند کوچک می ‌توان با خلاقیت و استفاده از المان ها ی کاربردی یک دکوراسیون آشپزخانه دلخواه را داشت. در این مطلب ما قصد داریم درباره طراحی و چیدمان آشپزخانه به سبک های مختلف مطالبی را عنوان نماییم. در طراحی داخلی و بازسازی منزل مهم ترین بحث مربوط به آشپزخانه می باشد که همیشه در زمینه طراحی داخلی مطرح بوده است.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با گروه معماری ترنج

شاید برای شما بیشتر از همه طی کردن مسیر بین مایکروویو و ماشین ظرفشویی مهم باشد! همچنین می‌توانید در ادامه مهم‌ترین نکات برای چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی را مطالعه کنید. شما طرفدار آشپزخانه کلاسیک ایرانی هستید یا مدرن؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید. آشپزخانه یکی از آن بخش‌های مهم منزل است که می‌توان به راحتی فرهنگ غنی کشورمان را در آن لحاظ کرد. طراحی و گنجاندن تزیینات، تجهیزات و کابینت‌های کلاسیک باعث می‌شود تا فضای شما حس و حال یک آشپزخانه با سبک ایرانی و سنتی پیدا کند. البته منظور ما این نیست که از هیچ ظرف و ظروف مدرنی استفاده نکنید.