دکوراسیون اتاق خواب دو نفره؛ چیدمان جدید و زیبا سرامود

لوازم اتاق خواب شما می‌توانند از متریال فلزی هم ساخته‌شده‌باشند. متریال فلزی در ترکیب با طراحی‌های مدرن، می‌تواند زیبایی و جذابیت خاصی به فضا ببخشد. در انتخاب مبلمان اتاق خواب، روی نیازهای اصلی خود تمرکز کنید و از زیادی شلوغ کردن فضا خودداری کنید. به عنوان مثال، یک صندلی با چند کاربری متفاوت در اتاق خواب، کاربرد بسیار زیادی خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین وظایف دختر بچه‌ها درس خواندن است و ما نیز باید برای آن آمادگی کافی را داشته باشیم و برای اتاق او فضایی را برای درس خواندن و مطالعه در نظر بگیریم. فضای مطالعه نیاز به میز تحریر و کتابخانه دارد با انجام این کار قطعا فرزند شما نسب به انجام تکالیف درسی خود راغب‌تر می‌شود.

  • برای تکمیل تزیین اتاق خواب دخترانه ساده ایرانی خود میتوانید یک فرش یا قالی ایرانی را در اتاق پهن کنید و از آن لذت ببرید.
  • افراد با توجه به روحیه و سلیقه شخصی خود طرح و رنگ دکوراسیون اتاق خود را مشخص می کنند.
  • از لحاظ بصری هم آویزهای نور بسیار زیبا هستند و از طراحی‌های متنوعی برخوردارند به همین دلیل با هر سلیقه‌ای هماهنگ می‌شوند.
  • هم چنین اگر فضای کافی برای میز آرایشی ندارید، می توانید از آینه آن ها در این جهت نیز استفاده نمایید.

هر مبلمان دارای وزن بصری است، به عنوان مثال ، یک قاب تختخواب حداقل بدون سر ، از نظر بصری بسیار سبک تر از یک تختخواب تیز و سرتاسری گسترده است. هنگام انتخاب مبلمان برای اتاق خواب خود ، به وزن بصری هر قطعه فکر کنید. نورپردازی – انتخاب و هماهنگ‌سازی رنگ‌ها – انتخاب و هماهنگ‌سازی اکسسوری‌ها با لوازم اصلی – سبک چیدمان لوازم اصلی و فرعی – نوع چیدمان باتوجه به متراژ اتاق خواب و … این مدل دیزاین به این دلیل محبوب شده که نیاز به اکسسوری‌های زیادی برای پر کردن و شلوغ نشان دادن فضا ندارند. از قضا این سبک طراحی اصرار به خلوت و ساده بودن اجزای محیط دارد. این‌که بتوانید از تناژهای مختلف رنگ آبی در دیزاین اتاق خواب نوزاد پسر استفاده کنید، یک کار حرفه‌ای و منحصربه‌فرد است.

ارباب حلقه ها در ادبیات، سینما و طراحی

تخت خواب های بلند در اتاق خوابی بزرگ و وسیع، فضا را پر کرده و مکانی زیبا تر ایجاد می کنند، اما در اتاق خواب های کوچک به خصوص اتاق های باریک بهتر است که تخت خواب های کوتاه را انتخاب کنید. تخت خواب های کوتاه باعث می شوند تا ارتفاع سقف بلند تر احساس شود و همین موضوع باعث بزرگ تر و دلباز تر دیده شدن اتاق خواهد شد. این موضوع مهم ترین نکته ای است که از طرف طراحان داخلی مورد توجه قرار گرفته و در واقع قانون اول به شمار می رود.

۱۳ ایده و ۱۱۳ مدل دکوراسیون اتاق خواب شیک، ساده و مدرن ایرانی

اگر اتاق پسران شما کوچک است و می‌خواهید از کم‌ترین فضا بیش‌ترین بهره را ببرید، ایده بالا که توسط یکی از متخصصین سلام ساختمان در تهران اجرا شده است برای شما کاملا مناسب است. پس با در نظر گرفتن این نکته، سعی کنید که وسایل غیر ضروری را در کمد و کمد دیواری چیدمان کنید. همچنین می توانید آن هایی که کاربرد خیلی کمی دارند را زیر تخت جا دهید.

استفاده از رنگ ها، عناصر و وسایل مناسب در اتاق خواب، سبب ایجاد یک دکوراسیون جذاب و خاص شده و حضور در اتاق خواب برای خود شخص و سایر افراد لذت بخش خواهد بود. در دکوراسیون ساده، هماهنگ بودن اجزا، رنگ ها و عناصر نتیجه خوبی را به همراه دارد. به بیان دیگر هرچقدر وسایلی از قبیل روتختی، پرده و فرش از نظر جنس و رنگ با یکدیگر هماهنگی داشته باشند، از شلوغی اتاق جلوگیری می شود. در این نوع سبک سعی کنید، از کمد های دیواری، شلف و قفسه ها نهایت استفاده را ببرید، چون خلوت بودن محیط، سادگی و شیک بودن آن را نمایان می کند‌. استفاده از کاغذ دیواری می تواند دکوراسیون اتاق خواب شما را تغییر دهد . می توانید از کاغذ دیواری های طرح دار برای ایجاد یک فضای جدید و زیبا بهره بگیرید .

مدل مانتوی بازیگران در سال ۱۴۰۱ و تیپ های جذاب آن ها

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار به نورپردازی کمتری نیاز دارد و نورها بیشتر جهت مطالعه در شب طراحی می‌شود. در اتاق خواب‌های کوچک و کم نور، نور غیرمستقیم یکی از مهمترین قسمت­های دکوراسیون داخلی اتاق خواب محسوب می­‌شود. علاوه بر لوستر موجود در اتاق، از نورهایی مثل آباژور، نورهای مخفی و یا ریسه های کم نور استفاده کنید.

اتاق خواب کوچک را که رنگ آمیزی تیره ای دارد می توانید با طرح های روشنی نظیر گل ها به تعادل برسانید. رنگ آبی تیره دیوارها در کنار مبلمان، تختخواب و تعدادی قاب عکس فضایی مناسب را پدید می آورد، در سمت مقابل تخت هم فضای مناسب برای نصب هرگونه مبلمان کاربردی یا کمد لباس با رنگ سفید وجود دارد. یکی از پرطرفدارترین انواع آن قفسه هایی هستند که به شکل نردبان طراحی شده اند و فضایی مناسب برای کتاب ها، عناصر دکوری، گلدان ها، باکس ها و دیگر موارد مشابه هستند.