دکوراسیون کلاسیک معرفی ، مزایا و معایب! آپدیت 1401

شومینه هایی ساخته شده از سنگ های بسیار مرغوب در رنگ های مرتبط با فضای داخلی و یا به رنگ دیوارها فضای مجلل سبک کلاسیک را کامل می کند. برای ایجاد روشنایی در دکوراسیون کلاسیک معمولا از لوسترهای کریستالی، لامپ‌های بیرنگ و یا با حباب‌های شیشه‌ای گرانقیمت استفاده می‌شود. در دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک لوسترها دقیقا در وسط سقف آویزان می‌شوند و یک تصویر هنری زیبا و کلاسیک ایجاد می‌کنند.

مبلمان کلاسیک هستند و ممکن است احساس کنید که منسوخ شده اند. از رومیزی های ترمه برای تزئین میز مبلمان، میز تلفن، میز غذاخوری و غیره غافل نشوید. پنل های دیواری کلاسیک می توانند پس زمینه های متقارن برای اشیای دکوراتیو مهیا سازند.

  • نقشه ی خانه، نور خانه، مساحت خانه از عوامل موثر در انتخاب نوع دکوراسیون می باشد.
  • رنگ های متداول و پذیرفته شده در طراحی داخلی به سبک کلاسیک عموما تونالیته های اُکر ، قهوه ای ، بژ و شیری هستند.
  • امروزه بیشتر مردم برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود به سبک های مدرن روی آورده اند ولی هنوز هم عده ای از افراد هستند که طرفدار دکوراسیون‌های کلاسیک و سنتی باشند.
  • ناگفته نماند که استفاده از مبلمان آنتیک، از جمله گزینه های ایده آل و هوشمندانه در این زمینه به شمار می رود.
  • سنگ یک متریال لوکس و شکیل است و به این خاطر توصیه می شود.
  • الگوهای مختلف روی پارچه و وسایل داخلی زیبا به نظر می رسند ، اما به شرطی که در رنگ های خنثی و گرم ساخته شوند.

و شاید، دیوارهای مزین شده به کاغذ دیواری ، طراحی های گچی و نقوش سنتی، به اشکال ترنج و اسلیمی های فاخر و در انتها سقف های بلند گچبری شده باشکوه که منجمله المان های معماری یک فضای داخلی به سبک کلاسیک هستند. دکوراسیون کلاسیک، با مبلمان های منبت‌کاری شده و پرکار شناخته می‌شود. بهترین نوع مبلمان ها برای این نوع دکوراسیون، مبلمان های سلطنتی و استیل به رنگ چوب است. در هرحال، مبلمان های ساده و بدون تزیین، حتی اگر به سبک های خاص طراحی شده باشند، به ندرت می توانند یک دکوراسیون کلاسیک را تداعی کنند. یکی دیگر از ویژگی های این سبک طراحی دکوراسیون لوکس ساختمانهایی با ارتفاع سقف بلند چه در داخل و چه در خارج ساختمان است. این ارتفاع سقف زیاد نیز به همان ویژگی استواری و استحکام بر میگردد.

استفاده از رنگ های کرم و بژ در مبلمان در دکوراسیون کلاسیک

ساتن و ابریشم از جمله محبوب‌ترین پارچه‌ها برای این سبک دکوراسیون به شمار می‌روند. برای پرده اتاق نیز معمولا از پارچه‌های سنگین همانند ابریشم یا مخمل استفاده می‌شود. در چنین دکوراسیونی معمولا فرش دستبافت به کار برده می‌شود. اجرای این موارد برای داشتن یک طراحی داخلی ایده‌آل، لازم و ضروری است.

معرفی سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی

معمولاً رنگ پارچه‌ای که برای قسمت دکوری پرده انتخاب می‌شود، همرنگ پارچه مبلمان انتخاب می‌گردد. رنگ در یک اتاق با دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک غالباً در محدوده ای از طیف رنگ هاست ، اگرچه از رنگ های بسیار تیره و بسیار روشن نیز می توان استفاده کرد. دیوارها به عنوان پس زمینه ی کار در این نوع طراحی دکوراسیون انتخاب می شوند و در این سبک دیوارها بیشتر از سایر سبک ها مورد توجه قرار می گیرند و به عنوان کلید طراحی دکوراسیون مطرح می باشند. به همین سبب جنس و کیفیت دیوارپوش ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. می توانید رنگ فرش را با یکی از عناصر منزل مانند دیوار، پرده، مبلمان ست کنید.

در حوزه هنر و معماری، این اصطلاح به طور کلی بیان کننده ظاهری است که مطابق با الگو و یا الهام گرفته از کلاسیک یونان یا روم باستان باشد. سبک کلاسیک سبکی است که به معیارهای تعادل، هماهنگی و تناسب پاسخ می دهد. طراحی به سبک کلاسیک شامل عناصر تزیینی ظریف و حکاکی هایی است که یادآور شکوه عصر باستان در یونان و روم است.

تمام آنچه درباره یک دکوراسیون کلاسیک ایده‌آل باید بدانیم!

ترکیب ایده آل چوب رنگ روشن و جزئیات طلایی با رنگ سفید یا بسیار روشن روی دیوارها و سقف مناسب است. ترکیبی از رنگ ها مانند شرابی ، برنز و چوب ماهون نیز بسیار محبوب است. رنگ های پاستلی روی دیوارها و سقف با مبل و صندلی های سبز و مبلمان قهوه ای هماهنگی دارد. غذاخوری های سنتی می توانند انواع ظروف چینی ، ظروف شیشه ای و نقره را به نمایش بگذارند. بشقاب ها ممکن است یک سبک کلاسیک حاشیه طلا یا یک طرح گل ساده باشد. از سفره های زیبا یا از پارچه های پلاستیکی و دستمال سفره های زیبا استفاده کنید.