۴۵ دکوراسیون اتاق خواب ایرانی با انواع دیزاین های مدرن و کلاسیک

اتاق خواب مکانی است که در آن روز را هم آغاز می‌کنیم و هم به پایان می‌رسانیم، بنابراین ایجاد یک فضای مناسب در اتاق خواب بسیار ضروری است. اولین نکته‌ای که در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید درنظر گرفت انتخاب یک سبک مشخص برای دکوراسیون آن است. اول باید بدانیم که می‌خواهیم اتاق ما سبک کلاسیک داشته باشد یا مدرن یا هر سبک دیگری که دوست دارید. محلی برای دریافت آرامش پس ازیک روزشلوغ، محلی برای تفکردرباره معضلات روزمره ومحلی برای تجدید انرژی قبل ازشروع روزی جدید. پس نباید به فضای عمومی خانه مانند پذیرایی، دسترسی مستقیم داشته باشد. مهمترین مسئله در فضای اتاق خواب، گردآوری امکانات برای ایجاد آرامش است.

  • شما نیز می‌توانید از این رنگ‌ها در انتخاب پرده، فرش، سرویس خواب و … استفاده کنید.
  • یا رنگ استخوانی برای دیوار و قابهای چوبی کرم، تختخواب وعکس مناظر به شما آرامش خواهد داد.
  • اتاق خواب مکانی ساکت و بی سر و صداست و در صورت نداشتن اتاق مطالعه ، در محیط اتاق خواب افراد مطالعه خودشان را انجام می دهند .
  • کاربردی بودن، یکی از اساسی ترین ویژگی، سبک مدرن بوده و اهمیت فراوانی دارد.
  • در این راستا اضافه کردن یک صندلی یا اتومان به دیزاین آن را اضافه کنید.

اگر اتاق خواب کوچکی دارید و جای کافی برای تخت ندارید می توانید از تخت تاشو در داخل کمد دیواری استفاده کنید . بخشی از کمد دیواری برای کفش ، بخشی برای آویز لباس ، بخشی برای جاسازی کیف ، بخشی به صورت کشو برای قرار دادن لباسها و دیگر موارد مورد نیاز قابل طراحی است . این شعار یعنی مهم‌ترین عنصر در محیط، کاربرد یک وسیله است نه ظاهر آن.

تناسب مبلمان هنگام چیدمان اتاق خواب

در دکوراسیون اتاق خواب، اولین چیزی که به چشم می‌آید، رنگ دیوار، فرش و تخت خواب است که همگی باید رنگی ملایم برای ایجاد حس آرامش داشته باشند. سلام درسبک دکوراسیون داخلی اتاق خواب سنتی، استفاده از چوب‌های تیره در مبلمان و رنگ‌های به مراتب چشمگیر در رنگ‌بندی لوازم بسیار پرکاربرد است. همچنین رنگ‌ دیوارها یا کاغذ دیواری‌‌ها معمولاً خنثی‌ و متوسط ​​در نظر گرفته می‌شود.

دکوراسیون

خوب است اگر فرزند جوان یا نوجوان‌تان ساز خاصی می‌نوازد یا به آن علاقه دارد، درصورت داشتن فضا، آن را در اتاقش داشته‌باشد. درضمن فراموش نکنید که در اتاق خواب جوان یا نوجوان حتما از آینه‌ای مناسب استفاده کنید. کمد در اتاق خواب، عامل اصلی جهت دوری از آشفتگی بعدی به شمار می‌آید.

در پایان نوبت به تغییر وسایل بزرگ‌تر شامل تخت خواب و چراغ خواب متناسب با سبک جدید است. دکوراسیون اتاق خواب مهم است چون ما یک‌سوم روزمان را می‌خوابیم. خیلی از ما در اتاق خوابمان به مطالعه و ورزش می‌پردازیم و یا کارهای دیگری را در اوقات استراحت و فراغت در اتاق خواب انجام می‌دهیم.