10تا از بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی را که باید بشناسید!سال 1401-پارسیان دکور

هماهنگی کامل بین اجزا ساختمان در عین کارایی و زیبایی و تناسب آن با بودجه کارفرما در واقع هنر اصلی طراح هست. طراحی داخلی صرفاً انتخاب متریال و ارائه آن به کارفرما نیست بلکه طراحی داخلی به معنای انتخاب متریال متناسب با هزینه ای است که مشتری میخواهد خرج کند. در واقع طراحی داخلی مهمترین بخش از بودجه گذاری کارفرما برای انجام پروژه است. دکوراسیون منزل ، بازسازی منزل ، تزئینات داخل ساختمان و کارهای مربوط به آن، چیزیست که شما به خاطر آن وارد این مطلب شده‌اید.

ابعاد خالص و نیاز کارفرما برای میزان کف سازی، یعنی میزانی که کف ساختمان بیاید پایین بیاید و میزان کنافی که از سقف پایین می آید. اگر میخواهید مبلمانی با طرح متفاوت داشته باشید و فضایی متنوع را در دکوراسیون خود ایجاد کنید، مبل راحتی ال الدورا را به شما پیشنهاد می دهیم. مبل زیبای لاریسا یک مبل بسیار راحت و با کیفیت و پر طرفدار است که با طراحی به خصوصی خود می تواند زیبایی بی نظیری به دکوراسیون پذیرایی شما ببخشد.

اما با توجه به تجربیات و انجام پروژه‌های گوناگون برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل غالبا در مدت ‌زمان حداقل ۳ هفته کل پروژه از ایده تا اجرا نهایی خواهد شد. قطعا انجام مشاوره دکوراسیون اولین مرحله برای آغاز به کار تا رسیدن به خانه ایده‌آل شما می‌باشد. برای انجام مشاوره در محل خانه حاضر می‌شویم و سعی می‌کنیم تا از تمام جزئیات حاکم در خانه و همچنین پتانسیل‌ها و محدودیت‌های آن مطلع شویم. در ادامه یک تخمین دقیق از برآورد هزینه در طراحی دکوراسیون داخلی منزل را ارائه می‌کنیم. البته در تخمین قیمت رویکرد ما سلیقه شما و ابعاد کار تا پتانسیل اجرای طراحی‌ها در محیط خانه است.

این که طراح بتواند قسمت های مختلف خانه را با وسایل آن هماهنگ سازد و وسایل مختلف را به درستی در کنار هم قرار دهد، نشان دهنده‌ی هنر ترکیب بندی او در طراحی دکوراسیون داخلی خواهد بود. در دنیای طراحی داخلی ( که طراحی دکوراسیون داخلی نیز زیر مجموعه ای از آن است )، سبک های بسیار متنوعی وجود دارد. مانند سایر چیزهایی که در جهان وجود دارد، دنیای معماری و طراحی داخلی نیز هر روز در حال گسترش و پیشرفت بوده و متخصصان ، طرح های تازه ای به آن اضافه می کنند. در ادامه به بررسی برخی از این طرح ها و سبک ها که در میان مردم، بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است ، می پردازیم. هر یک از این گروه ها از نظر رنگ، نوع وسایل و نحوه چیدمان آنها، میزان روشنایی و نحوه نورپردازی کاملا با هم متفاوت می باشند. در تمام محیط های فوق می توان از سبک های مختلفی برای چیدمان و طراحی داخلی استفاده کرد که از معروف ترین آنها می توان به دکوراسیون داخلی مدرن، مینیمال، کلاسیک، عربی، هندی، اسکاندیناوی و شرقی اشاره نمود.

  • خانه محل آرامش ما است و اتاق‌خواب خانه مکان استراحت ما می باشد.
  • مساله‌ای که در آشپزخانه اهمیت پیدا می‌کنه، جای‌گذاری وسایل متعددی هست که در اون استفاده میشه؛ از وسایل بزرگی مثل یخچال و گاز و … تا ظروف مختلف.
  • برای انتخاب و طراحی دکوراسیون داخلی مناسب، خودتان به تنهایی تصمیم نگیرید و نظر همسر، فرزند یا هرکس دیگری که قرار است از این فضاها استفاده کند را بپرسید.

معماری، یکی از گسترده ترین و زیباتری شاخه‌ های هنر است که بسیاری از افراد به آن علاقه‌ی زیادی دارند. این عرصه، مانند سایر عرصه ها دارای زیر شاخه خای زیادی می باشد که دو مورد از آن های طراحی داخلی و مجله خبری دکوراسیون داخلی است. اما بسیاری از افراد این دو شاخه را یکی می دانند در صورتی که کاملا اشتباه است! در ادامه به بررسی هر یک از زیر شاخه های طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی می پردازیم. شاید شما هم جزو افرادی باشید که در خودتان استعداد و توانایی زیادی در حوزه‌ی معماری و طراحی داخلی می بینید.

به‌عنوان‌مثال کاناپه‌های پر سفید، چوب رنگ‌آمیزی شده‌ی کهنه‌نما شده و عوامل درخشان مزین مانند آینه‌ی فرانسوی طلایی را در نظر بگیرید. نکته مینیمالیسم این است که تعلق خودتان را به کمترین حد ممکن برسانید به همین دلیل خودتان را با انبوهی از وسایل تزئینی آزار ندهید. بسیاری از افراد متوجه تفاوت میان سبک مینیمال و خشکی آزاردهنده و بی‌روح نمی‌شوند که البته این موضوع موردبحث ما نیست. وهر چه چوبی که در این سبک به کار می‌رود تیره‌تر باشد این فضا جذاب‌تر خواهد بود. تا جایی که امکان دارد از سنگ و چوب در طراحی فضا استفاده‌شده است.

اکسسوری  در دکوراسیون داخلی منزل

کاربران در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فقط با سطح ظاهر یک فضای خاص سر و کار دارند. دکوراسیون داخلی خانه میتواند به سبک خانه های سنتی ایرانی صورت پذیرد. این طراحی ها به گونه ای است که افراد فضای داخلی خانه را با وسایل و تجهیزاتی پر می‌کنند که در روستاهای کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و یا در گذشته از آنها استفاده می شده است. از این جمله می توان گلیم های قدیمی را نام برد و یا پشتی هایی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفت.

سبک جنوب غربی

یک چیدمان اصولی بر مبنای اصول ریاضی فرمول‌های ساده‌ای دارد که اگر آن را فرابگیرید. می‌توانید متناسب با فضایی که در اختیاردارید دکور زیبایی را به وجود آورید و از اینکه منزل خود را به محیطی تبدیل کنید که در آن تنها اشیا بی‌هیچ تناسبی در کنار هم قرارگرفته‌اند، دوری‌کنید. شوروم ها در راهنمایی نحوه چیدمان وسایل منزل میتوانند بسیار کمک کننده باشند.

معمار داخلی باید علاوه بر داشتن دانش نقشه کشی و طراحی نقشه ساختمان، با استفاده از قوانین بهینه‌سازی و خلاقیت، فضاهای داخلی را با توجه به نیازهای انسانی طراحی کند. تصاویر دکوراسیون داخلی فضاهایی را که دوست دارید جمع آوری کنید و از آن‌ها برای طراحی دکوراسیون داخلی ایده بگیرید. حتی اگر از طراح داخلی کمک می‌گیرید، این عکس‌ها به او کمک می‌کند بفهمد شما چه می‌خواهید. مهم ترین هدف طراحی داخلی ساختمان این است که بتوانیم عملکرد یک فضا را دقیق تر و کاربردی تر برای مخاطب تعریف کنیم تا بتواند به بهترین وجه ممکن از فضا و کاربری های موجود آن استفاده کند. طراحی داخلی به نوعی بیشتر با دکوراسیون مرتبط است بدون اینکه به ان غالب شود طراحی معماری خودش به تنهایی شاخه های زیادی دارند به طور مثال طراحی داخلی مغازه، طراحی داخلی ساختمان، طراحی بیمارستان و شرکت های معماری و…. اغلب در طراحی دکوراسیون مغازه از طراحی‌ها و ایده‌های خلاقانه‌ای بهره برداری می‌شود که چشم هر بیننده‌ای را به سمت خود جلب نماید و در کسب و کار واحد های تجاری بسیار تاثیر گذار می باشد.

در خارج از ایران خصوصا کشورهای اروپایی، دکوراسیون فضاهای داخلی هنر بسیار گرانقیمت و البته پررونقی است. اگرچه تزئین و آراستن فضا قدمتی به قدر تاریخ تمدن بشری و تزئینات غارهای انسان نئاندرتال دارد،‌ اما قدمت این نوع طراحی به صورت رسمی و آکادمیک به چند دهه ی اخیر باز می گردد. دکوراتور داخلی تلاش می کند انواع هنرها را با معماری درهم بیامیزد و فضای زیباشناسانه و جذابی را طراحی کند که هویت،‌ عملکرد و ‌جذابیت را در آن رعایت کرده است. دو تصویری که در ادامه برای شما درج شده است،،جلوه ای از دکوراسیون داخلی هتل‌ اینترکنتیننتال سنگاپور (+) است که ویکی پدیای فارسی به عنوان نمونه های طراحی داخلی از آن ها استفاده کرده است. جهت طراحی سقف، قاب ساده نور مخفی و هالوژن به همراه لوستر مدرن و مناسب فضا در مرکز فضای نشیمننورپردازیمناسب را بهمراه داشت.