120 دکوراسیون اتاق خواب ideas in 2022 bedroom design, bedroom decor, home decor

برای پویاتر نشان دادن دکوراسیون اتاق خواب به سبک ساده و مینیمال می‌توانید از تکنیک‌های نورپردازی‌ استفاده کنید. البته اگر نورگیر اتاق‌تان مناسب نیست، استفاده از چنین تکنیک‌هایی کاملا ضروری می‌شود. توجه به جنس کف اتاق برای دکوراسیون اتاق کودک هم بسیار مهم است. در مقاله دیگری با عنوان قسمت‌های مختلف دکوراسیون داخلی اتاق کودک می توانید بیشتر در این زمینه اطلاعات کسب کنید. این عکس مربوط به دکوراسیون اتاق نوجوان دخترانه هست که به صورت نیم طبقه در یک اتاق طراحی شده است. این اتاق ویژه دوقلوها ساخته شده است، چون از هر چیزی در اتاق دو عدد داریم.

  • در انتخاب رنگ کاغذ دیواری خیلی دقت کنید که رنگی که انتخاب می کنید به آرامش فضا کمک کند .
  • اگر از نوع پارچه ای باشد ، رنگ پارچه با رو تختی ، بالش های تخت و ملافه ها ست می شود .
  • اولین گام انتخاب یک سبک مشخص برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه است و پس از آن تعیین پالت رنگی یا همان تم رنگی برای اتاق است تا بتوانیم وسایل اتاق را متناسب با هم ست کنیم و براساس اصول فنگ شویی چیدمان کنیم.

ستفاده از بالشت‌ها و ملحفه‌های نرم و راحت، همراه با پرده‌های سفید و روشن در کنار گل‌های طبیعی. توجه کنید که در نورپردازی اتاق خواب، استفاده از شمع و ریسه‌های تزئینی ال ای دی، بسیار مهم هستند و می‌توانند فضای اتاق را رمانتیک و عاشقانه‌تر کنند. طراحی اتاق خواب کلاسیک جلوه زیبایی دارد و حس اشرافی و سلطنتی القا می‌کند. این سبک از رنگ‌های روشن و بافت‌هایی در مبل کلاسیک، لوازم جانبی عجیب و غریب و نقاشی‌های خیره‌کننده تشکیل شده است.

کمد دیواری در دکوراسیون اتاق خواب :

هرچه رنگها آرامتر باشد(منظور از آرام بودن روشنتر بودن نیست)، آرامش شما در زمان خواب بیشتر خواهد بود. پیشنهاد میکنیم به هنگام شب آینه های اتاق خواب خودرا را با پارچه هایی بپوشانید. محل قرارگیری تخت خود را با دقت بسیار انتخاب کنید، به طوری که دید خوبی به طرف در داشته باشید. یا رنگ استخوانی برای دیوار و قابهای چوبی کرم، تختخواب وعکس مناظر به شما آرامش خواهد داد. نورپردازی دردکوراسیون اتاق خواب بایدبه نحوی باشد که بتوانید درمواقع لازم اتاقی پر نورچه بصورت طبیعی چه درشب داشته باشید.

استفاده از این رنگ ها با توجه به خاصیت و اخلاقی که هر فرد دارد می تواند ویژگی ها و احساسات درونی متفاوتی را ایجاد کند . برای مثال رنگ آبی در اتاق خواب در طیف های مختلف احساس آرامش و خونسردی را برای محیط فراهم می کند و از دیدن کابوس های شبانه در خواب می کاهد . رنگ زرد و ترکیب با رنگ های دیگر می تواند حس آرامش و گرمی را ایجاد کند . رنگ زرد و ترکیب آن با رنگ های شاد دیگر باعث یک خواب عمیق می شود .

دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام [بیش از 100 مدل نمونه کار]

یکی از عواملی که باعث می شود فرزندان شما تمایل بیشتری به انجام تکالیف مدرسه و وقت گذراندن در اتاق خواب خود را داشته باشند این است که دکوراسیون اتاق خواب آنها را به نحوی طراحی کنید که برای آنها جذابیت .. همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، ترکیب رنگ سفید و لوازمی با سبک طراحی کلاسیک هم می‌تواند به اندازه لوازم با سبک طراحی مدرن، زبا و جذاب باشد. اگر اتاق خواب‌تان دارای پنجره‌ای با چشم‌انداز مناسب است، می‌توانید تخت خواب‌تان را روبه‌روی آن قراردهید تا هر روز صبح رو به همان منظره چشمان‌تان را باز کنید. یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین کارها برای دکوراسیون اتاق کودک استفاده از عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌های مورد علاقه اوست. لوازم دکوری در اتاق خواب مانند آینه، تابلو، آباژور، گلدان و … روح اتاق را به خود اختصاص می‌دهند.

ایده دکوراسیون اتاق خواب ساده و مینیمال

استفاده از قفسه های مجزا فضای کوچک و مناسبی برای نگهداری از وسایل در اتاق خواب ایجاد می کند. بکارگیری قفسه بدون درب گزینه خوبی برای قرار دادن در کنار تخت یا قسمت های مختلف اتاق خواب می باشد. استفاده از کاغذ دیواری با الگوهای عمودی باعث می شود تا اتاق های کوچک، بزرگ تر شوند.