13 ایده “دکوراسیون اتاق خواب 6 متری” فوق العاده زیبا؛ دکوراسیون اتاق خواب کوچک سه کنج-پارسیان دکور

از آنجا که تخت نقطه کانونی اتاق خواب است، تعویض رو بالشی و یا ملحفه ها می تواند یکی از موثرترین تغییرات کوچک باشد. انتخاب تختخواب با رنگ کاملا متفاوت نیز تغییر زیادی در دکوراسیون اتاق خواب زیبا ایجاد خواهد کرد. ملحفه های سفید در تمام فصول کاربرد دارند و می توان همراه با آن در زمستان از پتو پشمی و بالش های سبک از جنس پَر استفاده کرد. چیدمان داخلی منازل در قسمت های مختلف مانند آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و … دارای اهمیت بوده و دکوراسیون هر کدام متفاوت از یکدیگر است. و توجه و دقتی که شما در دکوراسیون هر کدام بکار می برید هیچ کدام از آنها نباید نادیده گرفته شوند. زیرا هر کدام از آن ها تاثیر خاص خودشان را بر روی زندگی شما خواهند داشت.

  • به صورت کلی به یاد داشته باشید که تزیینات و اکسسوری های شلوغ و پرکار کلاسیک برای اتاق خواب های مدرن گزینه مناسبی محسوب نمی شوند و هارمونی و نظم اتاق را به سادگی درهم می ریزند.
  • نور محیطی و عمومی اتاق خواب، به‌طور معمول از سقف به وسیله آویز و چراغ های تو کار تامین می شود.
  • قرار گرفتن تخت در گوشه‌ی اتاق یک حالت جمع‌وجور و راحت به اتاق خواب شما می‌دهد.
  • استفاده از تخت خواب‌های ساده و مینیمال به شما این اجازه را می‌دهد که بالای تخت از تابلوها یا قاب عکس‌های کوچک و جذاب استفاده کنید.
  • فارغ از این که چه مدل طراحی برای دکوراسیون آن مدنظر دارید، باید ساده و آرامش‌بخش باشد.
  • مطمئنم که حدس می‌زدید بهترین نقطه شروع کار، جمع کردن ایده برای فهمیدن سلیقه خودتان است.

از نظر تاثیر روانشناسی رنگ ها، رنگ های سرد و خنثی حس آرامش به انسان انتقال می دهند. با این تعریف، از آن جا که یکی از اهداف اصلی دکوراسیون اتاق خواب، داشتن خوابی با کیفیت و آرام است، بهتر است دیوارها به رنگ های سرد و خنثی نقاشی یا کاغذ دیواری شوند. و از انجایی که هر فردی به یک رویا و استراحت خوب نیاز دارد باید یک اتاق خواب عالی و راحت نیز داشته باشد تا به حداکثر آرامش دست پیدا کند. با در نظر گرفتن نکات بالا در طراحی دکوراسیون اتاق خواب 12 متری دخترانه یا پسرانه می توانید بهترین چیدمان و دکوراسیون را برای اتاق خواب خود ایجاد کنید. برای اینکه به احساس آرامش اتاق خواب بیفزایید، اشیا را دور از دید قرار دهید و حتما فضایی را برای طراحی کمد دیواری اتاق خواب 12 متری در نظر بگیرید تا اتاق آرام تر و جادارتر به نظر برسد. یک میز کنار تخت جادار با کشوها یا درهایی انتخاب کنید که پشت آن بتوانید کتاب ها، لوسیون ها و عینک های مطالعه را در دسترس اما دور از دید پنهان کنید.

تهیه لیستی از لوازم و وسایل جهت چیدمان اتاق خواب

سپس برای رنگهای تند تصمیم بگیرید و 30 یا 10 درصد اشیاء و دکور را از رنگ دلخواه استفاده کنید. برای انتخاب مدل کمد دیواری باید توجه کنید که کدام مدل برای اتاق شما مناسب تر است. در زمان انتخاب و خرید پرده برای اتاق خوابتان می توانید با در نظر داشتن سبک دکوراسیون خانه و سلیقه ی خود بهترین پرده را خریداری نمایید. که در این مطلب علاوه بر مدل های مختلف پرده اتاق خواب می توانید نکات مهمی را در رابطه با خرید پرده بدانید و بعد از دانستن این نکات می توانید خرید بهتری انجام دهید و تا مدت ها از خرید خود لذت ببرید. هنگامی که برای خرید مبلمان اتاق خواب آماده هستید، بهتر است ابتدا ابعاد اتاق را به طور دقیق اندازه گیری و موقعیت قرار گیری پنجره و درب ورودی را در نظر بگیرید. اگر سقف بلند است، یک تاج تخت بلند کمک می‌کند تا به وضوح اندازه آن را کاهش دهید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه شیک

می توانید از طیف گسترده این رنگ استفاده کنید و البته می توانید چند رنگ گرم هم به فضا اضافه کنید تا تعادل بیشتری در رنگ ها داشته باشید. تخت‌خواب‌های کابین‌دار در اتاق خواب‌های مدرن، مخصوصا مدرن اسکاندیناویایی زیاد استفاده می‌شوند. درعوض، محیطی دل‌باز مجله خبری دکوراسیون و خلوت به سادگی و تمیزی کلی فضا می‌افزاید. ابتدا یک لیست از وسایلی که یک اتاق خواب لازم دارد را از نظر خودتان بنویسید بعد لوازمی که دارید را مشخص کرده و سپس متوجه می شوید که چه وسایلی باید تهیه کنید و چه لوازمی را باید بدهید یا بفروشید.

چند گزینه نورپردازی را به دکوراسیون اتاق خواب 12 متری اضافه کنید

پس با در نظر گرفتن این نکته، سعی کنید که وسایل غیر ضروری را در کمد و کمد دیواری چیدمان کنید. همچنین می توانید آن هایی که کاربرد خیلی کمی دارند را زیر تخت جا دهید. پس اگر فضای اتاقتان محدود است، به هیچ وجه دنبال تخت خواب های بزرگ نروید.