28 ایده برای دکوراسیون داخلی منزل

اگر زیاده‌خواه هستید یک لوستر شیک باید انتخاب شما به‌عنوان تجهیزات نور رسانی باشد. اگرنه اصلاً نگران نباشید شما هنوز هم می‌توانید این فضا را به دست آورید. سراغ رنگی تیره‌تر از صورتی هزاره نروید اگرچه به یک‌میزان نباشند. برای رنگ‌های برجسته همیشه از پالت رنگ سبز متمایل به آبی، سفید و فیروزه‌ای استفاده کنید.

  • طراحی دکوراسیون داخلی با هدف تغییر در محیط و ایجاد فضایی گرم و صمیمی انجام می گیرد این طراحی با توجه به هماهنگی بین اجزای خانه انجام می شود که ایجاد کردن این هارمونی و هماهنگی نیازمند علم و تجربه است.
  • استفاده از رنگ‌های گرم پررنگ باید با احتیاط انجام شود زیرا باعث خسته شدن چشم و دل‌زدگی ساکنان خانه می‌شوند.
  • به عبارت دیگر، یک مربع کامل که یک چهارم آن آشپزخانه و سه چهارم در اختیار پذیرایی و نشیمن است ، سالن پذیرایی را تشکیل داده اند.
  • در طراحی داخلی منزل مسکونی، هیچ وقت از اتاق خواب غافل نشوید.
  • گیاهان سبز، علاوه بر اینکه موجب طراوت و نشاط محیط می‌شوند، در بهبود کیفیت هوای خانه نیز تأثیرگذارند.

در این صورت می توان از سرامیک و یا پارکت برای زیبایی بیشتر کف استفاده نمود. اما اگر فضای خالی و کافی در منزل خود دارید، می توانید با پارتیشن بندی توسط درب های چوبی یا شیشه ای متحرک فضای خالی را بخش بندی کنید. بازسازی منزل کاری دشوار است و خودتان نمی توانید انجام دهید . برای راحتی می توانید کار را به گروه بازسازی منازل بسپارید.

انواع سبک های دکوراسیون داخلی :

اتاق ناهار خوری در یک خانه سنتی به طور کلی یک اتاق جداگانه است که اغلب دارای گنجه های گوشه ای داخلی برای ذخیره سازی چینی و ظروف کلاسیک است. میز به صورت مستطیل با مجموعه ای از صندلی های همسان که به طور مساوی در اطراف محیط قرار گرفته اند. مبلمان روکش دار در یک اتاق سنتی خطوط کلاسیک و جزئیات کم اهمیت را به نمایش می گذارد. شاید لازم باشد بدانید که از آنجا که تصاویر خانه های ایرانی که در پیج های گوناگون( مشابه این پیج) به اشتراک گذاشته شده اند، عملا اطلاع از اینکه چه کسی برای نخسنین بار اقدام به معرفی آن ها کرده، غیر ممکن است.

معماری داخلی در واقع هنر و علم طراحی و ساختن قسمت های مختلف داخل ساختمان می باشد و با طراحی کل ساختمان در ارتباط است. از جمله موارد مهم در زمینه بازسازی ساختمان یا ساختن یک بنا طراحی داخلی آن است. پس می توان گفت که طراحی داخلی پلی بین دکوراسیون داخلی و معماری می باشد. فرش لاکی با ترکیب رنگ ها و طرح های شرقی قطعا مناسب ترین گزینه است. آویز به دیوار یا روی مبلمان می توانند به ایرانی تر شدن فضا کمک کنند. اتاق خواب شما با یک فرش لاکی طراوت و حال بهتری را می تواند به شما منتقل کند.

طراحی داخلی به سبک پالم بیچ

کوسن ها، گلدان ها و تمام اکسسوری های شما در فضای کوچک بیشتر به چشم می آیند. پس از آن ها طبق نکات گفته شده در جاهایی چون شومینه، میز وسط و … استفاده کنید. دقت کنید، یک منزل ساده و مینیمال داشته باشید به گردش انرژی های مثبت و رعایت اصول فنگ شویی بیشتر نزدیک می شوید. یک ست مبلمان استیل با کلاف تیره رنگ و پارچه هایی با رنگ و طرح تیره ، انتخاب طراح این مدل دکوراسیون خانه ایرانی بوده است. فرش قرار گرفته در بخش پذیرایی همان طور که مشاهده می فرمایید دارای لبه هایی تیره رنگ بوده و اگرچه بخش میانی فرش زمینه روشنی دارد، اما به دلیل وجود نقش و نگار های متعدد ، تم نسبتا یکدست و متمایل به تیرگی یافته است.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل مسکونی یکسری قوانین و چارجوب هایی را دارد. که با شناخت این قوانین می توانید یک ایده مناسب و عالی را برای چیدمان خانه خود پیدا نمایید. در طراحی داخلی ساختمان های مسکونی باید تمام اجزای داخلی منزل را با هم هماهنگ نمایید.

دکوراسیون داخلی یعنی هماهنگ سازی رنگ، وسایل و … طبق طرحی که توسط متخصصین طراحی شده است، چیدمان می گردد. ممکن است روزی، شما تصمیم به تعویض دکوراسیون خانه تان را بگیرید. پس برای داشتن نتیجه ی خوب در طراحی دکوراسیون خانه باید ابتدا، یک نقشه ی کلی از اجزا و چیدمان منزلتان را در ذهن تان در نظر بگیرید. و برای اجرای این طرح، در صورت لزوم از یک طراح داخلی مشورت بگیرید. برخی از نکات گفته شده در بخش فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، برای دکوراسیون اتاق خواب نیز مناسب است.

تخت‌هایی که مفروش شده‌اند، پشتی‌ها، قلیان، گل‌هایی با برگ‌های بزرگ سبزرنگ، تختخواب‌هایی با سایه‌بان، مبلمان چوبی ساده، میزهای مربعی، همگی بخش‌هایی هستند که در این طراحی به چشم می‌خورد. فضا در این روش کاملاً با کمک رنگ‌های قرمز، آجری، قهوه‌ای و زرد، گرم و دوستانه است؛ اما این چیدمان تا حدودی به سبک‌های سنتی نزدیک‌تر است. دکوراسیون داخلی، به مناسب‌سازی و زیباسازی فضاهای پیرامون گفته می‌شود. درواقع، معماران و طراحان دکور تلاش می‌کنند تا با بکار بردن ابزار و مصالح گوناگون و هماهنگ نمودن عناصر محیطی، فضای مطلوب، سرشار از آرامش و راحتی را فراهم آورند.

به همین دلیل رنگ دیوارها از مهمترین عناصر در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل خواهد بود. رنگ، بافت و طرحی که روی آن‌ها به کار می‌رود، تاثیر زیادی در طراحی و جذابیت فضا داشته و باید هماهنگ با طرح و رنگ دیگر اجزای دکوراسیون خانه انتخاب شود. حتی می‌توان با انتخاب رنگ و طرح مناسب، فضای خانه را بزرگتر جلوه داد یا نواقص آن را پوشاند. نورپردازی دکوراسیون داخلی منزل با آباژور موجب روح بخشیدن به فضای خانه و صرفه جویی در مصرف برق هنگامی که به نور زیاد نیاز نیست، می‌شود.

رنگ اصلی در این سبک، طیف سفید است و برای جلوه بیشتر از ترکیب عناصر طبیعی مانند چوب، پلاستیک‌های روشن، آلومینیوم و آهن و کف‌پوش‌هایی با پنل‌های بزرگ استفاده می‌شود. در صورت تمایل به استفاده از رنگ‌های مختلف، می‌توانید رنگ‌ها را در فرش، مبلمان و یا قطعه‌ای هنری استفاده کنید. طراحی صنعتی در دهه 1990 در امریکای شمالی بسیار طرفدار پیدا کرد. در آن زمان، کارخانه‌ها و انبارهای قدیمی و فرسوده را تبدیل به خانه‌های مسکونی می‌کردند.