بهترین طرح های دکوراسیون آشپزخانه + نمونه کارهای اجرا شده

اگر آشپزخانه سنتی شما دارای یک فضای تورفتگی بود و کاربرد مناسبی نداشت، برای آن یک کابینت دیواری با رنگ آبی طراحی کنید. این طرح جذاب علاوه بر ایجاد حس و حال کلاسیک، به منظم بودن و تزیین آشپزخانه سبک سنتی کمک بزرگی می‌کند. آشپزخانه ایرانی جدید به طرحی از منبت، معرق و کنده کاری‌های ایرانی مزین هستند. در دنیای امروز معماری و دکوراسیون داخلی استفاده از کابینت مدرن ایرانی در دکوراسیون آشپزخانه اروپایی کاربرد دارد.

طراحی می شود که انتخاب هر یک از این سبک ها به سلیقه شخصی شما و تجهیزاتی که در دسترس دارید بستگی دارد. اگر می خواهید دکوراسیون آشپزخانه سنتی داشته باشید بهتر است از کابینت های سنتی استفاده کنید تا آشپزخانه شما چیدمان سنتی بیشتری داشته باشد. استفاده از ظروف مسی یا گلدن های قدیمی می تواند به تکمیل دکوراسیون آشپزخانه سنتی کمک کند. 1.میز ناهار خوری روناک یک میز پرفروش است که علاوه بر کیفیت بالایی که دارد، زیبا و بسیار لوکس می باشد. شاید شما هم فکر کنید که در خانه های کوچک نمی شود میز ناهار خوری داشت.

نور می تواند خستگی ، افسردگی و احساسات منفی در وجود انسان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و موج انرژی های مثبت را در وجود او به حرکت درآورد. در چنین شرایطی، قرار داشتن این لوازم تیره رنگ در میان یک بستر سفید و بدون رنگ جلوه بسیار زیباتر و شاخص تری ایجاد کرده و از پراکندگی و تزاحم رنگ ها جلوگیری می کند. خصوصا اگر آشپزخانه منزل تان متوسط یا کوچک است و لوازم برقی و اکسسوری ها تیره یا با رنگ های شاخص هستند، بهتر است از کابینت های سفید استفاده نمایید. البته در فضای آشپزخانه های بزرگ، به دلیل تعدد کابینت ها ، رنگ سفید به تنهایی و یا در ترکیب با سایر رنگ ها می تواند موجب جلوگیری از آشفتگی و شلوغ به چشم رسیدن فضا شود. انتخاب رنگ سفید و یا ترکیب آن با رنگ‌های روشن، فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان می‌دهد.

  • که هر چند از فضای آشپزخانه بزرگی برخوردار باشید باز هم وجودش دست و پا گیر است و راه حل آن در نظر گرفتن فضای ناهار خوری جدا از فضای آشپزخانه است.
  • وسایل آشپزخانه همان چیزی است که دکوراسیون داخلی آشپزخانه را تشکیل می‌دهد.
  • همچنین فضایی برای تعاملات خانوادگی محسوب می شود پس داشتن محیطی مدرن و شیک امری ضروری به شمار می رود.
  • در کابینت سازی یک اصطلاح به نام مثلث دسترسی که شامل سینک، اجاق و یخچال می باشد، می بایست رعایت شود تا همه چیز در آن واحد در دسترس کدبانوی خانه قرار بگیرد.

اگر می‌خواهید آشپزخانه سبک ایرانی شما کمی حال و هوای مدرن داشته باشد، به رعایت اصل سادگی توجه کنید. اما امروزه به دلیل زندگی شهری و کوچک شدن متراژ خانه‌ها دیگر خبری از آشپزخانه‌های جداگانه نیست. بلکه در اکثر خانه‌ها با آشپزخانه‌ای روبه‌رو هستیم که توسط یک دیوار کوتاه در قالب آشپزخانه اوپن ساخته شده‌اند و یا دارای پیوستگی کامل با اتاق پذیرایی هستند. آشپزخانه ایرانی محلی جداگانه نسبت به سایر فضاهای منزل داشته باشد. در آشپزخانه‌های کوچک بهتر است از به کار بردن وسایل اضافی و متعدد که باعث شلوغ شدن فضا می شود خودداری نمود. عدم استفاده از وسایل غیر ضرور نیز همانگونه که بیان گردید باعث به وجود آمدن آشپزخانه‌های ساده اما کاربردی خواهد شد.

دکوراسیون آشپزخانه ساده اما شیک

اگر سری به پیج های اینستاگرام دکوراسیون منزل بزنید، خصوصا خانه های نوعروسان گرامی با جهیزیه هایی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد ، مشکل لوازم و مبلمان های متعدد به وفور مشاهده می شود. بنابراین اگر شما هم از طرفداران طراحی مینیمال و جذابیت‌های دیزاین آشپزخانه مدرن هستید با این مقاله همراه ما باشید تا برایتان بگوییم چگونه می‌توانید به آشپزخانه مدرن و دلخواهتان برسید. در مدل جزیره یک دیوار، دو دیوار و یا سه دیوار کابینت می شوند و در فاصله کمی از این دیوارها تعدادی کابینت که می توانند نقش میزرا نیز به عهده داشته باشند قرار می گیرد. در مدل جزیره یک کانتر برای کار و یا استفاده های دیگر به آشپزخانه اضافه می شود که کاملا اطراف آن باز است.

خانه هایی با نشیمن و پذیرایی کوچک یا کم نور برای دکوراسیون آشپزخانه سفید

اما امروزه با یکی شدن فضای آشپزخانه و سایر بخش‌های منزل دیگر خبری از آن مطبخ‌های تاریک نیست. در حال حاضر به خوبی می‌توان مصداق سبک معماری و طراحی ایرانی را در آشپزخانه‌های سنتی نظاره کرد. این روزها طراحی آشپزخانه‌های ایرانی سرشار از رنگ، نور و انرژی هستند که منشا آن را باید سبک طراحی سنتی ایرانی دانست. اما همه این تغییرات نتوانسته میزان اهمیت آشپزخانه را نزد ایرانیان کاهش دهد.

۵۵ مدل سینک ظرفشویی روکار و توکار با طراحی مدرن

امروزه واژه مدرن برای طراحی دکوراسیون ها با فضاهای باز، تمیز و خطوط براق به کار می رود. استفاده از رنگ، پلاستیک، فولاد، چوب های لمینیت شده (روکش شده)، شیشه و سیمان نیز از نشانه های سبک مدرن است. نشانه دیگر این سبک استفاده از نقشه ها و پلان های باز برای خانه ها و فضاهای مختلف است.