دکوراسیون آشپزخانه صفر تا صد طراحی و دکوراسیون آشپزخانه برای طراحان و خانه داران

وجود نور کافی در آشپزخانه‌های ایرانی باعث می‌شود تمامی ظرافت ظروف ایرانی و ویژگی خاص نقش و نگار سنتی به خوبی دیده شود. بنابراین هنگام طراحی یک آشپزخانه به سبک سنتی چراغ‌های دیوارکوب و یا طرح سنتی رومیزی را برای آن فضا در نظر بگیرید. کاشی در طراحی سنتی ایرانی نقش به سزایی دارد به همین دلیل استفاده از آنها در طراحی آشپزخانه‌های ایرانی می‌تواند به خوبی حال و هوای سنتی را تداعی کند.

ساخت قفسه‌های شناور درون کابینت به آشپزخانه شما با سبک سنتی و ایرانی کمک می‌کند تا همه وسایل را درون آن فضا جا بدهید. با چیدمان ظروف مختلف و ملزومات آشپزخانه بر روی قفسه‌ها می‌توانید از شلوغی آشپزخانه کوچک ایرانی جلوگیری کنید. همچنین می توان از ظروف قدیمی مانند ظروف مسی و برنج نیز در این دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک استفاده نمود. اغلب در طراحی آشپزخانه ها با این سبک از مدل های کابینت هایی که با سبک کلاسیک برش خورده اند، استفاده می شود. همچنین استفاده از دو رنگ خنثی مانند سیاه و سفید در طراحی کابینت ها و دیگر وسایل آشپزخانه منجر به آشپزخانه ای ساده و شیک خواهد شد. همانگونه که در مطالب بالا اشاره گردید انواع مختلفی از سبک های دکوراسیون آشپزخانه وجود دارد.

  • اگر آشپزخانه شما کوچک است یکی از راه‌های بزرگ‌تر نشان دادن آن تغییر درب چند کابینت به درب‌های شیشه‌ای است.
  • اگر کابینت ها به طور کاربردی طراحی شده باشند، می‌توان کلیه وسایل را در آن ها جای داد و آشپزخانه‌ای خلوت را به نمایش گذاشت.
  • در مدل راهرویی یا عرشه ای کابینت ها به صورت موازی در دو سمت روبروی هم نصب می شوند و اغلب آشپزخانه جدا کننده فضاهای خصوصی تر خانه مانند اتاق خواب و سرویس ها و یا تراس از فضاهای عمومی مانند نشیمن و پذیرایی است.
  • همچنین نور پردازی کافی و رنگ سفید همان طور که اشاره کردیم باعث بزرگ جلوه دادن فضای آشپز خانه شما می شود، بنابراین اگر فضای آشپرخانه شما کوچک است می توانید با استفاده از نور پردازی مدرن و رنگ سفید آن را بزرگ تر جلوه دهید.

جنس کابینت‌ها در دکوراسیون آشپزخانه به سبک کلاسیک از جنس چوب طبیعی مانند گردو، راش و … می‌باشد. سنگ‌های طبیعی که برای کانتر و روی سطح کابینت بکار می‌رود نیز از مشخصه‌های آشپزخانه کلاسیک است. استفاده از چوب طبیعی و سنگ طبیعی، این سبک از کابینت آشپزخانه را بسیار پر هزینه کرده است. مهمترین نکته در طراحی مدل کابینت و دکوراسیون آشپزخانه مینیمال حذف جزییات و تزیینات اضافی است سطوح کابینت ها صاف با خطوط مشخص طراحی می‌شود. این طراحی مینیمال تا جایی پیش رفت که فضایی به اسم مطبخ یا آشپزخانه کثیف بودجود آمد.

دکوراسیون و طراحی آشپزخانه به شکل مدرن

در کل اگر از رنگ دیگری در کنار رنگ سفید استفاده میکرد، احتمالا شاهد شادابی بیشتری در فضا بودیم. ترکیب رنگ قهوه ای روشن با سفید از اون دسته ترکیب هاست که معمولاً خیلی زیبا و چشم نواز میشه. استفاده از سادگی در طراحی جهت زیبا کردن نمای آشپزخانه کاملا جواب داده و شاهد آشپزخانه دلپذیری هستیم. وسایل نقره‌ای جای خود، دیوارها و کاشی‌های که رنگ نقره‌ای دارند هم می تونه به عنوان یکی از انواع دکوراسیون آشپزخانه معرفی بشه.

وجود درب یا پنجره در آشپزخانه باعث می شود که نتوان برای آن بخش کابینت ساخت و همین عامل سبب تکه شدن کابینت ها می شود . اپن بخشی از آشپزخانه است که بین فضای اتاق و آشپزی پارتیشن بندی می کند و این دو فضا را از یکدیگر تفکیک می کند . اپن در آشپزخانه به شکل یک طرف اپن، دو طرف اپن و یا اپن وسط به شکل جزیره قابل اجرا است. برای حداکثر کردن قابلیت و فضای کوچک آشپزخانه خود، مکان‌هایی برای اضافه کردن قفسه پیدا کنید.

۳۵ نمونه از شیک ترین لباس های زنانه رسمی

نقش کابینت ساز با توجه به نوع طرحی که ارائه می دهد و متریالهایی که در ساخت بکار می برد در زیبایی بیشتر دکور آشپزخانه بسیار مهم است. طراح کابینت ساز می بایست طراحی را به گونه ای انجام دهد که دسترسی سریع، جادار بودن، شیک بودن و انعکاس نور را برای فضای آشپزخانه فراهم کند. کابینت ساز کسی است که با توجه به طرحی که مشتری می خواهد دکوراسیون آشپزخانه را عوض می کند و در صورت نیاز جای انشعاباتی مثل گاز، برق و آب تعویض می شود. در صورتی که خانه را تازه خریداری کرده اید و از دکور آن خوشتان نمی آید یا اینکه سازه شما کهنه شده و می خواهید به طور کل فضای آشپزخانه را عوض کنید، لازم است بازسازی کلی و یا جزئی انجام دهید. ابزارها و لوازم خانگی مثل یخچال، لباسشویی، اجاق گاز، هود، سینک ظرفشویی، آبچکان، قالیچه و کابینت آشپزخانه، دکوراسیون داخل آشپزخانه را تکمیل می کنند. آشپزخانه یکی از مهمترین بخش های یک خانه بویژه برای بانوان به حساب می آید .

وجود سه یا شش کشو در بخش هایی از کابینت می تواند کارساز باشد و زیبایی را نیز به همراه داشته باشد . کف آشپزخانه می تواند با استفاده از سرامیک، سنگ و پارکت طراحی شود . تمیز کردن سرامیک نسبت به پارکت راحت تر است و طرفداران بیشتری دارد. آرگ اپن می تواند ضایعاتی که در سقف آشپزخانه وجود دارد را به شکلی زیبا پوشش دهد.